Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

баклажани висаджують висоти гіркота грунти забарвлення збільшується зростання квітки культура м'якоть насіння оптимальна парниках перцю плоди повітря рослини сорту темно


 

ГоловнаБаклажани

Баклажани


Як овочеву культуру, баклажани почали вирощувати в Європі і Росії з XVII століття. Використовують їх для приготування самостійних блюд, але головним чином в консервній промисловості. Споживають ті, що закінчили зростання, але ще не зрілі 25-30 денних плодів, в яких міститься 7-11% сухих речовин, 3-4% цукру, солі фосфору, калія, заліза, вітаміни А, Д і ін.

Плоди баклажанів володіють лікувальними властивостями - сприяють зниженню вмісту холестерину в крові, корисні при склерозі судин і захворюванні нирок.



Коренева система в баклажанів добре розвинена, розгалуження, розташовується у верхньому горизонті грунту. Стебло досягає висоти 1 м, міцний, в підстави деревіючий ветвящийся, опушений. Листя велике, овальне, цельно-крайниє або виїмчасті. Забарвлення їх залежно від сорту буває зеленою або темно-фіолетовою. Квітки обох статей, самозапилюються, але можуть запилюватися і перехресний.



Плоди в деяких сортів досягають 40 см довжини і ваги більше 1 кг Формою, вони бувають кулевидні, грушовидні, циліндрові, змієподібні. Забарвлення темно-фіолетове м'якоть біла або злегка зеленувата. Камер плід не має, насіння розташоване безпосередньо у м'якоті, схожі на насіння перцю, але дрібніше. Маса 1000 насіння 3,8-4,4 р.



Насіння починають проростати при температурі 13°. Оптимальна температура для зростання і розвитку баклажанів 25-30°. При 15° зростання рослин припиняється. Але і дуже високі температури несприятливі, а при 35° не відбувається запліднення квіток із-за загибелі пилку.



Баклажани - рослини короткого дня. Оптимальна вологість повітря для них 50-60%, а грунти - 80% від повної польовий влагоемкістки. При недоліку вологи в грунті обпадають квітки, збільшується гіркота в плодах. Проте сухість повітря при достатній вологості грунту баклажани переносять добре.



Найбільш поширений сорт Донською 14 (Болгарський 014), виведений Бірючекутськой овочевою дослідною станцією. Кущ 50-60 см висоти. Плоди подовжений-грушовидні, 15-17 см, фіолетові, з коричневим відтінком.



Кращі грунти для баклажанів - легені багаті гумусом суглинки і супіски. Розміщують їх в одному полі з томатами і перцем.



На ділянці, де вирощуватимуть баклажани, бажано посіяти куліси. Підготовка грунти така ж, як і під томати. Добрива (2,5-3 ц аміачної селітри, 2-4,5 ц суперфосфату, 1,5 ц хлористого калія на 1 га) вносять до тих же термінів, що і під томати.



Розсаду висаджують після томатів, коли встановиться тепла погода. Кращі результати дає 60-70 денна розсада, вирощена в живильних кубиках або стаканчиках. Са

жают се вертикальне, заглиблюючи рослини до кореневої шийки однорядно, з площею живлення 70х30 див.



Баклажани - вологолюбна культура, тому поливають їх часто, особливо в час плодоносіння. При регулярному поливі дають високий урожай, плоди утворюються з ніжною і смачною м'якоттю, без гіркоти. Підгодівля ті ж, що і для перцю. Міжрядні обробки проводять після поливів. Окрім знищення бур'янів і грунтової кірки, спушення є засобом боротьби з в'яненням баклажанів.



Прибирають баклажани вибірково, коли плоди досягають величини, характерної для сорту. Посветленіє забарвлення свідчить про передержку плодів на рослині. У таких плодах збільшується гіркота, якість їх погіршується. Плоди зрізають з невеликим шматочком плодоніжки. Прибирання треба закінчити до настання заморозків, оскільки плоди, що підморожували, втрачають товарні якості. Плоди мають бути свіжі, чисті здорові, не потворні, формою і забарвленню властиві даному сорту, з нежной шкіркою без пошкоджень, технічно стиглі, з плодоніжкою. М'якоть соковита пружна, без порожнеч, з недорозвиненим білим насінням. Культура баклажанів в захищеному грунті. У парниках і під плівковими укриттями вирощують скороспілі низькорослі сорти баклажанів. У парники баклажани висаджують після вибірки розсада ранньої капусти, в 3 ряди по 9 рослин під одну раму. Під плівкових укриття висаджують розсаду в другій половині травня: під каркаси - в 3 ряди, під тунельні укриття - в 2 (50х30 см).



Для здобуття раннього урожаю пасинкує рослини, видаляючи слабкі і пізні втечі і залишаючи на кущі по 3-4 сильних втечі. У парниках і під плівками отримують по 4-5 кг плодів з кожного квадратного метра.

Статті

Переробка овочів

Свіжі овочі поступають з полий всього 3,5-4 місяці в році. Невелику частину їх - столові коренеплоди, репчатый лук белокочанную капусту, а з баштанних культур - гарбуз - закладають на зимове...

Дивіться також



Агротехніка

У овочевому сівозміні квасолю розміщують на 2 або 3 рік після внесення органічних добрив. Кращими попередниками для квасолі вважаються картопля, томати, огірки капуста. Осенью під зяб вносять 2,5-3 ц суперфосфату,...
Вирощування під плівкою

Аби краще прогрівався грунт, доцільно застосовувати переносні плівкові укриття що прискорює ту, що вигнала лука-пера на 10-12 днів. Середній урожай 400-450 ц/га. Для здобуття ранньої зелені часто вирощує батун. Сіють...

Вирощування у весняних теплицях

Розсаду висаджують дворядковою стрічкою за схемою 80+50х40 див. Відхід за рослинами в плівкових теплицях майже такий же, як в зимових теплицях. Проте в плівкових теплицях ретельніше потрібно створювати оптимальний режим...