Поради любителям
Для здобуття раннього урожаю томатів в грунт висаджують розсаду у віці 60-70 днів. Таку розсаду можна виростити на сонячному вікні в поліетиленових або паперових стаканчиках діаметром 10 см і заввишки 8 див. Для заповнення стаканчиків беруть городну землю (але не з ділянки, де зростали томати) і додають на кожен кілограм землі 1-2 г аміачної селітри, 10-12 г суперфосфату, 1 г хлористого калія.
Насіння перед посівом гартують. У грунт розсаду висаджують після 5 іюня,коли мине загроза заморозку, а під плівкове укриття 10-15 травня залежно від погоди. Перед висадкою розсаду загартовують, поступово привчаючи її до знижених температурам, - виносять в двір спочатку на день, а потім залишають і на ніч якщо не очікується заморожування.
Розсаду садять дрібно, лежачи, засипаючи стебло землею майже до першої кисті.
Сильнорослиє сорти (Гігант), що гілкуються, вирощують в один або два стебла. Для цього їх прищипують, регулярно пасинкують і підв'язують до колів.
Перший раз рослини пасинкують при висадці розсаду в грунт - видаляють всі втечі, що виросли в пазухах листя. Потім пасинкування повторюють через кожних 15-20 днів. При: культурі в одне стебло всі бічні втечі видаляють, на стеблі залишають 3 квіткових кисті. При двохстебловій культурі, окрім головного стебла, залишають ще один пасинок, розташований нижче за першу кисть. Займаючи вигідне положення, він швидко зростає і незабаром догоняєт головне стебло. На двохстебловому кущі залишають 4-5 кистей. В кінці липня прищипують верхівок втеч, припиняючи цим зростання рослин, в результаті всі живильні речовини прямують на формування плодів.
Штамбовиє низькорослі сорти можна не пасинкувати, а зробити одне прищипування в кінці липня і видалити всі молоді бутони.
Для прискорення дозрівання плодів незадовго до настання заморозків практикують часткове підрізування коріння в кущів, "вивертання" плодів до сонця, крізний подовжній розріз стебла (у розріз вставляють дерев'яну тріску завтовшки 0,5 см і шириною 2 см).
Безпосередньо перед заморозком кущі викопують з; землі і разом із зеленими плодами підвішують в приміщенні на вірьовці або цвяхах. Так вони краще достигають.
Аби отримати ранній і високий урожай перцю і баклажанів, краще всього використовувати 65-70 денну розсаду, ви ращенную в горщиках або стаканчиках. У відкритий грунт розсаду треба висаджувати в середині червня, коли мине небезпеку заморозків а під плівкові укриття - в середині травня.
Насіння висівають в ящики: якщо розсаду передбачається висаджувати відразу у відкритий грунт, то 25-30 березня, а якщо під плівку то 5-10 березня. Грунтову суміш готують з 2 частин дернової землі і 1 частини перегною. При появі в сіянців першого справжнього аркуша їх пікірують в горщики або стаканчики діаметром 10 см, заввишки 8 см, встановлені в ящики. В процесі вирощування розсада температуру вдень підтримують 23-26°, вночі 15-18° тепло.
Під плівкові укриття розсаду висаджують в 2 ряди з відстанню між рядами 40 см, а в ряду для баклажанів - 40 см перцю - 30 див. У відкритому грунті ширина міжрядь - 50 см, а в ряду для баклажанів - 35 см, для перцю солодкого - 25 см, гострого - 20 див.
Для прискорення плодоносіння застосовують внекорневую підгодівлю (0,02%-ним розчином борної кислоти). Рослини оприськивают у фазі 2-3 справжнього листя. На 1 м2 витрачають 50 г розчину. У другій половині липня верхівки стебел в баклажанів прищипують. Перець в прищипуванні не має потреби.
Гострий перець можна вирощувати на вікні або балконі в квіткових горщиках діаметром 16 см або ящиках шириною 20 см і заввишки 15 див. Капуста
Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста. Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає...
Дивіться також
Редис
Редис - коштовна овочева культура. Скороспілість, різноманітність по термінах дозрівання і способам культури дозволяють мати свіжий редис впродовж декількох місяців у році. Особливо коштовний він навесні. Редис містить багато вуглеводів,... | Огірки
Огірки займають до 20% площ овочевих культур і стоять на другому місці після капусти. При регулярному зрошуванні вони дають високі урожаї. В їжу в огірків вживають незрілі плоди зеленці у... |
Агротехніка
Морква не виносить засмічених грунтів. Тому її треба вирощувати після культур що залишають грунт чистою від бур'янів. Кращі попередники для неї - ранні овочі і рання картопля. Якщо для моркви...
|