Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

великі вимоги грунту зростає коренева листя лука м'ясистих насіння нирок однозачатковимі переносять пред'являє речовин сім'ю система сприяє стебло утворюються цибулини


 

ГоловнаЦибуля

Цибуля


Батьківщиною цибулі є Середня Азія, і в культурі він відомий з прадавніх часів. Лук містить до 18% сухої речовини, до 12% цукру, близько 2% білка 0,4-0,5% жиру, вітаміни Е, З, А.

Лук підсилюють виділення шлункового соку, що покращує травлення. Специфічний запах луку додає ефірне масло. Крім того, лук і часник містять фітонциди леткі речовини, здатні пригнічувати зростання хвороботворних бактерій.



Цибулина ради: якою вирощується цибуля, складається з сильно укороченого конусовидного стебла, званого донцем, і прикріплених до нього щільно притиснутих друг до Другу м'ясистих луски. Верхні частини луски стоншуються ущільнюються і утворюють так зване помилкове стебло. Зовнішні луски поступово відмирають, перетворюючись на покривних - сорочку. Вони забарвлені в жовтий, коричневий червоно-фіолетовий, а інколи і білий колір.



М'ясисті луски - своєрідні вмістища для накопичення запасних речовин - обіймають одну або декілька нирок, що утворюються на кінці і дають почало новим рослинам. Кількість нирок визначає так звану зачатковость лука, вона залежить від сорти і величини цибулини. Дрібні цибулини зазвичай бувають однозачатковимі великі 2-3-й многозачатковимі. При густих посівах цибулини утворюються дрібніше і більшість з них буває однозачатковимі.



Зачатковость визначає гнездность лука. Багатогніздний лук розвивається могутньо, володіє великий обліственностью і дає початок великому числу дочірніх цибулин. Частіше всього його використовують для тієї, що вигнала пера, а малогніздовий - для вирощування ріпки.



Листя в лука є продовженням м'ясистих луски, Вони трубчасті, загострені, завдовжки 20-50 див. Квітконосне стебло із здуттям в середині називається стрілкою, суцвіття - кулевидна парасолька, квітки обох статей. Плоди лука - тригранні коробочки що містять по 2-4 сім'ю. Насіння чорнушка - дрібні (маса 1000 насіння 3,5-4 г), чорні, пірамідальної форми, із зморшкуватою поверхнею. Проростають вони дуже повільно, оскільки поміщені в щільну шкірясту оболонку, що довго набрякає.



При проростанні сім'ю з-під землі виходить сім'ядоля, складена удвічі, у вигляді петельки. Незабаром вона розгинається і приймає вертикальне положення.



Лук пред'являє виключно високі вимоги до вологості грунту, споживаючи проте, мало води. Пояснюється це неглибоким (40-50 см) проникненням нечисленного мочкуватого коріння, майже позбавлених волосків, і що їх слабкою смокче силоміць. Вимоги лука до тепла невисокі. Насіння починає проростати при 2-4° тепло, але оптимальна темпе

ратура для проростання 18-20°. Дорослі рослини переносять заморожування 6-7°. Стійкіші до заморожувань гострі сорти лука. Листя добре зростає при 18-20°. Підвищена температура сприяє швидшому формуванню цибулин, але зростання листя сповільнюється. При невисоких плюсових температурах (5-7°) коренева система розвивається значно швидше за надземну частину, тому до посіву і посадки слід приступати якомога раніше, аби до періоду настання високих температур коренева система добре сформувалася. У вибраного із землі лука морозостійкість знижується. Недозрілий лук може ушкоджуватися легенями заморожуваннями, лежкость його погіршується, тоді, як зрілі цибулини при зберіганні переносять пониження температури до мінус 3°.



Лук погано переносить затінювання. Довгий світловий день сприяє зростанню і дозріванню цибулин, переходу їх у фазу спокою. Великі вимоги він пред'являє також до структури і родючості грунту - краще всього зростає на рихлих, тіплих багатих перегноєм землях з високим вмістом живильних речовин.

Статті

Вигнала

На 7-8 рік восени ділянка перед настанням лютих морозів відкривають. Кореневища, що виорали гартують, аби підвищити їх готовність до відростання. Потім їх прикопують в поле або сховище до початку тієї,...

Дивіться також



Насінництво

В цукрових сортів гороху плоди при дозріванні залишаються цілими, а в лущильних - розтріскуються. Тому насінні посіви лущильних сортів прибирають, коли велика частина зерна досягне воскової стиглості. Скошують горох жниварокамі...
Плівкові теплиці

В плівкових теплицях огірок - основна культура. Доцільно вирощувати гетерозісниє гібриди і партенокарпічні сорти, стійкі до добових коливань температури і хворобам. Сорти клінського сортотіпа непридатні для плівкових теплиць: при довгому...

Плодові овочі

Фізаліс (мексиканський томат). Належить до сімейства пасльонових. У культурі однорічна рослина. Кущ досягає 1 м висоти. У їжу вживають плоди оранжево-жовті, соковиті, кисло-солодкі. Плоди поміщені в пузирчасту, роздуту, тонку оболонку....