Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

вимогливий грунту запах зубків культурний легко листя міститься насіння однієї період переносить речовин рослина складається тепло утворює цибулин часник якості


 

ГоловнаЧасник

Часник


Часник споживають в свіжому вигляді як приправу до різних блюд, а також при маринуванні і засолці овочів. Широке вживання він знаходить в ковбас ном виробництві. Останніми роками часник стали використовувати для дезинфекції насіння при зберіганні семенников овочевих культур і картоплі, а також у ветеринарії.

Запах часнику обумовлений наявністю ефірного масла. Міститься в нім і багато фітонцидів, а також миш'яковистих з'єднань, тому він володіє і лікувальним властивостями. Сучасна медицина рекомендує часник при атеросклерозі підвищеному кров'яному тиску, катарі органів дихання, туберкульозі. Запах часнику з рота легко видалити, якщо пожувати свіжий корінь петрушки.



У цибулинах часнику міститься до 36% сухих речовин, близько 7% азотистих речовин 10-19 мг% вітаміну С.



Від лука рослина часнику відрізняється плоскими, тесьмовіднимі, з восковим нальотом листям, створюючим міцніше помилкове стебло. Доспіла складна цибулина часнику складається з окремих частей-зубков. Число зубків 12-15. Зубок є цибулиною, що складається з однієї шкірястої, однієї м'ясистої луски і нирки. Брунька проростає і утворює декілька зачаткового листя: вони поміщені в обчехлік із загостреним кінчиком, що полегшує їх вихід і, поверхня грунту.



Часник - рослина однорічна. Характерна особливість - вегетативне розмноження з допомогою зубків або бульбочок (повітряних цибулин). Але в горах, звідки і стався культурний часник, дикорослі рослини при інтенсивному ультрафіолетовому опроміненні квітнуть і дають насіння. Культурний часник насіння не утворює.



Відомо два підвиди часнику - нестрелкующийся (звичайний) і стрелкующийся. У залежності від термінів посадки його ділять на яровий і озимий.



Часник - холодостійка рослина. При 2-3° тепло у нього вже відростає корпі, а при 5-7° починає зростати листя. При осінній посадці і вкоріненні він легко переносить суворі умови зими. Для нормального розвиненийиичаснику в перший період йому потрібно 5-10° тепло, в період утворення зубків - 20°, при дозріванні цибулин 20-25°.



По відношенню до грунту він дуже вимогливий. Краще всього зростає на заплавних ділянках. На бідних і швидко просихаючих почнах утворює дрібні цибулини низької якості, на важких - подовжується вегетація і затримується перехід часнику в стадію спокою, в результаті знижується лежкость цибулин. Часник погано переносить добриво свіжим гноєм, проте добре реагує на внесення перегною.



Вимогливий до світла. При затінюванні, особливо при вирощуванні в міжряддях дорослого плодового саду, дає низькі урожаї поганої якості. Потреба у воді висока, але при надлишку вологи і холодній погоді часник загниває.

Статті

Листові овочі

З листових овочів для півночі республіки найбільше значення мають кріп і шпинат, салат. Виняткова скороспілість і холодостійкість цих культур дозволяють отримувати урожай з відкритого грунту вже ранньою навесні. Листові овочі...

Дивіться також



Поради любителям

На присадибній ділянці, де капуста займає невелику площу, всі роботи, природно проводяться уручну. Ділянку з осені перекопують на повний багнет лопатою з одночасним внесенням добрив. На 1 м2 площі вносять...
Плодові овочі

Фізаліс (мексиканський томат). Належить до сімейства пасльонових. У культурі однорічна рослина. Кущ досягає 1 м висоти. У їжу вживають плоди оранжево-жовті, соковиті, кисло-солодкі. Плоди поміщені в пузирчасту, роздуту, тонку оболонку....

Перець

Стручковий перець ділиться на овочевий і пряний. Овочевий або солодкий перець вживається в пищу в свіжому, тушкованому, фаршированому, солоному і консервованому вигляді. Пряний або гострий, використовується лише як приправа до...