Часник
Часник споживають в свіжому вигляді як приправу до різних блюд, а також при маринуванні і засолці овочів. Широке вживання він знаходить в ковбас ном виробництві. Останніми роками часник стали використовувати для дезинфекції насіння при зберіганні семенников овочевих культур і картоплі, а також у ветеринарії.
Запах часнику обумовлений наявністю ефірного масла. Міститься в нім і багато фітонцидів, а також миш'яковистих з'єднань, тому він володіє і лікувальним властивостями. Сучасна медицина рекомендує часник при атеросклерозі підвищеному кров'яному тиску, катарі органів дихання, туберкульозі. Запах часнику з рота легко видалити, якщо пожувати свіжий корінь петрушки.
У цибулинах часнику міститься до 36% сухих речовин, близько 7% азотистих речовин 10-19 мг% вітаміну С.
Від лука рослина часнику відрізняється плоскими, тесьмовіднимі, з восковим нальотом листям, створюючим міцніше помилкове стебло. Доспіла складна цибулина часнику складається з окремих частей-зубков. Число зубків 12-15. Зубок є цибулиною, що складається з однієї шкірястої, однієї м'ясистої луски і нирки. Брунька проростає і утворює декілька зачаткового листя: вони поміщені в обчехлік із загостреним кінчиком, що полегшує їх вихід і, поверхня грунту.
Часник - рослина однорічна. Характерна особливість - вегетативне розмноження з допомогою зубків або бульбочок (повітряних цибулин). Але в горах, звідки і стався культурний часник, дикорослі рослини при інтенсивному ультрафіолетовому опроміненні квітнуть і дають насіння. Культурний часник насіння не утворює.
Відомо два підвиди часнику - нестрелкующийся (звичайний) і стрелкующийся. У залежності від термінів посадки його ділять на яровий і озимий.
Часник - холодостійка рослина. При 2-3° тепло у нього вже відростає корпі, а при 5-7° починає зростати листя. При осінній посадці і вкоріненні він легко переносить суворі умови зими. Для нормального розвиненийиичаснику в перший період йому потрібно 5-10° тепло, в період утворення зубків - 20°, при дозріванні цибулин 20-25°.
По відношенню до грунту він дуже вимогливий. Краще всього зростає на заплавних ділянках. На бідних і швидко просихаючих почнах утворює дрібні цибулини низької якості, на важких - подовжується вегетація і затримується перехід часнику в стадію спокою, в результаті знижується лежкость цибулин. Часник погано переносить добриво свіжим гноєм, проте добре реагує на внесення перегною.
Вимогливий до світла. При затінюванні, особливо при вирощуванні в міжряддях дорослого плодового саду, дає низькі урожаї поганої якості. Потреба у воді висока, але при надлишку вологи і холодній погоді часник загниває.
СтаттіБаклажани
Як овочеву культуру, баклажани почали вирощувати в Європі і Росії з XVII століття. Використовують їх для приготування самостійних блюд, але головним чином в консервній промисловості. Споживають ті, що закінчили зростання,...
Дивіться також
Сорт
Найбільш поширені сорти Круглий і Кращий зі всіх. Круглий - скороспілий сорт селекції б. Грібовськой овочевій селекційній станції. Вегетаційний період 100-11О днів. Листя невеликі, розетка розкидиста. Коренеплоди округлі, з сильно... | Насінництво
На 1 га залишають на зберігання 60-65 тис. коренеплодів. Підготовка грунту, посадка семенников і догляд за ними такі ж як для моркви і петрушки. Насіння визревают нерівномірно і легко обсипаються... |
Редис
Редис - коштовна овочева культура. Скороспілість, різноманітність по термінах дозрівання і способам культури дозволяють мати свіжий редис впродовж декількох місяців у році. Особливо коштовний він навесні. Редис містить багато вуглеводів,...
|