Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

використовують другий листя насіння розетку рослини урожаю утворює щавель щавлю якість


 

ГоловнаЩавель

Щавель


Щавель - багатолітня трав'яниста рослина з сімейства гречаних. У їжу використовують молоде листя, що містить вітаміни С Р, каротин і различниє мінеральні солі. У народній медицині відвар щавлю рекомендують для полоскання порожнині рота при ангіні, цинзі, при розпушуванні ясен. Кислий смак щавлю обумовлений наявністю в нім щавлевої кислоти. У старих листі її накопичується більше, ніж в молодих, тому щавель використовують як овоч лише навесні, до початку утворення квітконосних втеч.

Корінь в щавлю стержневий, на другий рік він гілкується і глибоко проникає в грунт. Листя цельнокрайниє, довгасті, м'ясисті. Спочатку утворюють прикореневу розетку, потім верхівкова брунька формує квіткове стебло. Квітне щавель, зазвичай на другий рік, але при ранньовесняному посіві рослини викидають квітконосні втечі (до 1 м висоти) і в перший рік життя. Квітки частіше обох статей, зібрані в суцвіття - мітелки. Плоди односім'яні, тригранної форми, блискучі, темно-коричневі, з дуже твердою оболонкою. Маса 1000 насіння 1 р.

Із-за сухої і дуже щільної оболонки насіння проростають повільно (схід появляются через 10-15 днів після посіву), але при досить низькій температурі, всього при 2-3° тепло.

Щавель добре зимує під сніговим покривом і без шкоди переносить весняні заморожування (листя витримує пониження температури до мінус 7°), але пред'являє підвищені вимоги до вологості грунту і повітря. При недоліку вологи листя грубіє, рослини завчасно починають квітнути якість урожаю знижується.

При регулярному зрошуванні щавель утворює потужну розетку з крупним листям. На азотні добрива відповідає підвищенням урожаю. До світлу він маловимогливий, тому його можна обробляти і в міжряддях плодових садів.

На одному місці щавель вирощують не більше 3-4 років. Після цього він починає сильно гілкуватися, утворює багато соцветій і дрібних листя, величина і якість урожаю різко падають.

Статті

Сорти

Цукрова грібовськая 11. Скороспілий сорт, виведений наби. Грібовськой дослідної станції. Від сходу до здобуття пучкового товару 40-50 днів. Листя темно-зелене зверху блискучі, знизу матові. Коренеплід конусовидної форми, завдовжки 20-22 см,...

Дивіться також



Овочеві бобові

Овочеві бобові Овочеві боби вирощують в дуже невеликому кількості, хоча вони представляють велику цінність, особливо зелений горошок і квасоля на лопатку. Бобові овочі багаті білком, містять цукру вітаміни, Овочевий горох...
Безрассадная культура

Безрассаднин спосіб вирощування капусти більш рентабельний, чим розсадний. Порівняльне вивчення обох способів показало, що при безрассадном (капуста сорту Слава грібовськая 231) врожайність підвищилася на 17%, а собівартість продукції знизилася на...

Сорт

Колгоспниця 749/753. Сорт покращуваний Бірючекутськой овочевою дослідною станцією. Рослина короткоплетпстоє. Від сходу до цвітіння 30-35 днів, від цвітіння жіночих квіток до початку дозрівання плодів 50-55 днів. Вегетаційний період 90-95 днів....