Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

використовують другий листя насіння розетку рослини урожаю утворює щавель щавлю якість


 

ГоловнаЩавель

Щавель


Щавель - багатолітня трав'яниста рослина з сімейства гречаних. У їжу використовують молоде листя, що містить вітаміни С Р, каротин і различниє мінеральні солі. У народній медицині відвар щавлю рекомендують для полоскання порожнині рота при ангіні, цинзі, при розпушуванні ясен. Кислий смак щавлю обумовлений наявністю в нім щавлевої кислоти. У старих листі її накопичується більше, ніж в молодих, тому щавель використовують як овоч лише навесні, до початку утворення квітконосних втеч.

Корінь в щавлю стержневий, на другий рік він гілкується і глибоко проникає в грунт. Листя цельнокрайниє, довгасті, м'ясисті. Спочатку утворюють прикореневу розетку, потім верхівкова брунька формує квіткове стебло. Квітне щавель, зазвичай на другий рік, але при ранньовесняному посіві рослини викидають квітконосні втечі (до 1 м висоти) і в перший рік життя. Квітки частіше обох статей, зібрані в суцвіття - мітелки. Плоди односім'яні, тригранної форми, блискучі, темно-коричневі, з дуже твердою оболонкою. Маса 1000 насіння 1 р.

Із-за сухої і дуже щільної оболонки насіння проростають повільно (схід появляются через 10-15 днів після посіву), але при досить низькій температурі, всього при 2-3° тепло.

Щавель добре зимує під сніговим покривом і без шкоди переносить весняні заморожування (листя витримує пониження температури до мінус 7°), але пред'являє підвищені вимоги до вологості грунту і повітря. При недоліку вологи листя грубіє, рослини завчасно починають квітнути якість урожаю знижується.

При регулярному зрошуванні щавель утворює потужну розетку з крупним листям. На азотні добрива відповідає підвищенням урожаю. До світлу він маловимогливий, тому його можна обробляти і в міжряддях плодових садів.

На одному місці щавель вирощують не більше 3-4 років. Після цього він починає сильно гілкуватися, утворює багато соцветій і дрібних листя, величина і якість урожаю різко падають.

Статті

Весняні теплиці

Для виробництва розсади ранньої капусти, томатів, перців, баклажан, огірком, качанового салату, селери нам прийнятніші плівкові теплиці. Технологія вирощування розсаду в плівкових теплицях має особливості в порівнянні з вирощуванням її в...

Дивіться також



Насінництво

Насіння завезені з іншої кліматичної зони, завжди менш пристосовані до місцевих умовам, чим вирощені в даній природно-кліматичній зоні. Тому в кожній області слід організувати насінництво томатів. Оскільки це рослини, що...
Пряновкусовиє овочі

Чабер. Однорічна рослина сімейства губо­цветних. У їжу вживають свіже і сушене листя як пряну приправу до салатів, рибних і грибним блюдам, то­матним соусам, маринадам і при засолі огірків. Вони содер­жат...

Сорти

Бордо 237. Виведенби. Грібовськой овочевою селекційною дослідною станцією. Середньостиглий сорт. Вегетаційний період 100-110 днів. Стійкий до цветухе і хвороб. Обробляється в основному для осінньо-зимового вжитку. Розетка напівстояча, листя середнього розміру,...