Хмельницьке садове товариство Росток
 

Облако тегов

буває вигнала грунту збори здобуття зрізає кращі листя навесні насіння настання наступного очищають парники посіві прибирання рослини травня урожаю щавель


 

ГоловнаЩавельАгротехніка

Агротехніка


Кращі грунти для щавлю - багаті перегноєм суглинки з глибоким орним горизонтом. Добре зростає також на заплавах, але перші весняні збори урожаю в цьому випадку запізнюються на 2-3 тижні в порівнянні з суходільними ділянками. Щавель мириться з підвищеною кислотністю грунту.

Під осінню оранку вносять 60-100 т гною, 5-7 ц суперфосфату і 1-1,5 ц хлористого калія на 1 га.

Щавель можна сіяти в три терміни: рано навесні в розрахунку на здобуття першого урожаю до осені влітку в липні-серпні, після прибирання скороспілої овочевої культури, із здобуттям урожаю весной наступного року і під зиму з таким розрахунком, аби до морозів насіння не встигло прорости. Кращими є літні терміни посіву: до настання зими рослини укоріняються, а навесні наступного року дають хороший урожай.

При літньому посіві передпосівну обробку грунту проводять за два тижні до початку сівби, аби зійшли бур'яни. Потім їх знищують культивацією, під яку на гектар вносять 3 ц аміачної селітри, 3-4 ц суперфосфату і 1 ц хлористого калія. Перед посівом поле накочують гладкими катками для рівномірного закладення насіння. При недоліку вологи в грунті перед посівом поливають 500-600 м3/га.

Для посіву використовують торішнє насіння або дворічною давності. Їх перевіряють на схожість і протравлюють ТМТД (8 г на 1 кг насіння). Сіють щавель рядовим, стрічковим або широкосмуговим способом. На засмічених ділянках кращі результати дає рядовий посів з міжряддями 45 см, що забезпечує більш повне знищення бур'янів. Норма висіву 4-5 кг/га, глибина заделки насіння 2-3 див. При посіві застосовують обмежувальні реборди і катки.

Догляд за щавлем полягає в культивації міжрядь поливах і підгодівлі. Старі плантації, крім того, рано навесні очищають від торішнього листя.

У відкритому грунті щавель буває готовий до прибирання в середині травня. Прискорити здобуття продукції можна шляхом тимчасових плівкових укриттів. Для цього в середині квітня ділянку очищають від снігу, видаляють відмерле листя і встановлюють плівкові укриття. При перших двох зборах урожай під плівкою буває в 2 рази вище. Після 15-20 травня укриття знімають і використовують їх для теплолюбивих овочевих культур.

Прибирати щавель починають, коли рослини розвинуть по 3-4 аркуші. Краще всього це робити вранці, зрізаючи листя садовим ножем, не ушкоджуючи, проте, верхівкових нирок. Збори листя повторюють кожні 20-25 днів. Косити листя недоцільно, оскільки сортування їх вимагає великих витрат праці.

Після кожного збору растенія підгодовують аміачною селітрою (1 ц/га) і хлористим калієм (0,5 ц/га). За сезон плантацію 6-8 разів поливають по 400-450 м3/га. За місяць до настання заморозків зрізає листя припиняють, аби рослини встигли накопити необхідний запас живильних речовин для створення майбутнього урожаю.

На 3-4 рік восени ділянку перепахують, вибрані коріння використовує для тієї, що вигнала ранньої зелені в парниках і теп липах. До HI л садіння в парники їх зберігають в овочесховищах при температурі біля 0° перешарованими піском.

У теплиці і парники на 1 м2 висаджують до 5-5,5 кг кор-пп відстань між рядами 6-8 см у ряді 2 см). Листя зрізає через кожних 10-15 днів. Загальний урожай при тій, що вигнала щавлю 2-4 кг/м2. Вимоги до якості: листя має бути молодими, зеленими, свіжими цілими, чистими, без пошкоджень шкідниками і хворобами, без квітконосних стебел, без домішки бур'янів. Щавель упаковують в ящики або корзини масою не більше 10 кг Сорти капусти

Капуста белокочанная . По довжині вегетаційного періоду від появи сходу технічної стиглості сорту капусту ділять на шість груп, але в практичному овочівництві виділяють три групи сортів: ранні (95-120 днів), середні...

Дивіться такожПоради любителям

На сім'ю в п'ять-шість чоловік досить мати 1-2 м2 щавлю і три-чотири кущі хріну. Насіння щавлю висівають 3- і 5-рядковими стрічками. відстань між стрічками 50 см, між строчками - 15...
Насінництво

Баклажани - самоопи ляющиеся рослини, але на півдні можливо і перехресне запилення. Для насінних цілей плоди прибирають в повній біологічній зрілості, коли вони набувають жовтуватого забарвлення. Кращої якості буває насіння,...

Порядок реєстрації

Реєстрація обслуговуючих кооперативів проводиться відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців» районними державними адміністраціями. Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або...