Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

використовують вимогливий грунті держаків коріння кореневища листя м'ясних мінеральні насіння темно урожай хрін


 

ГоловнаХрін

Хрін


Хрін відноситься до сімейства хрестоцвітних, Багатолітнє рослина, створююча товсті сильноразветвленниє кореневища і крупне, подовжене листя.

Свіже коріння хріну використовують для приготування гострої приправи до м'ясних і рибних блюд, а листя - при засолці огірків і томатів. Кращими є молоді соковиті кореневища, що мають приємну гостроту. Старе коріння буває грубим, дерев'янистим, а інколи порожнистими: у їжу вони малопридатні.

Кореневища хріну містять 53-8 мг% вітаміну С, до 6% цукру і 1,6% білка, різні мінеральні солі і фітонциди. У медицині хрін рекомендують при цинзі, захворюваннях шлунку, печінці, при зубному болі (для полоскання), при посиленій розумовій і фізичній праці - як зміцнюючий засіб. У сільському хозяйстве використовується для протравлення насіння проти грибних захворювань, а в домашньому господарстві - для подовження терміну зберігання м'ясних продуктів і фруктів і плодів.

Корінь хріну стержневий, довжина його 60 см, товщина 4-5 см, з багаточисельними відгалуженнями, що вирушають в грунт на глибину до декількох метрів. Зверху він покритий білувато-жовтою корою з безліччю корінців і сплячих нирок, які при сприятливих умовах швидко розвиваються і, відокремлені від куща, здатні дати почало новій рослині. Листя довге (40 і більше см), еліптичне темно-зелені. Квітконосні втечі зазвичай з'являються на другий рік після висадки держаків. Вони неопушені, 60-100 см висоти, квітки дрібні, білі, добре пахнучі, в основному стерильні. Хрін квітне, але насіння утворює рідко. Розмножують його вегетативно, за допомогою кореневих держаків, в практиці їх називають розсадою.

До умов зростання хрін не вимогливий особливо до тепла. Коріння дорослої рослини в грунті переносять морози до 20°. Він зимує благополучно у відкритому грунті і не вимерзає навіть в найсильніших холоди.

Від недоліку вологи в грунті коріння грубіє, урожай їх знижується, а при надлишку, особливо при застої води на поверхні, коріння покриваються темно-жовтими плямами і загнивають.

До родючості грунту хрін дуже вимогливий, тому добре відгукується на органічні і мінеральні добрива.

У культурі поширений звичайний (городний) хрін місцевих форм. Хороший урожай дає сорт Ризький. У нього багато однорічних кореневих приростів, які використовують для заготівки держаків. Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...

Дивіться також



Насінництво

На насіння висівають не пізніше за першу декаду травня з міжряддями 20 див. Норма висіву насіння 20 кг/га. Відхід полягає в поливах, спушенні грунту боротьбі з бур'янами. Проріджують рослини на...
Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?

Зимові теплиці

У основну заправку тепличного грунту під огірки вносять 20-30 кг на 1 м2 напівперепрілого гною. Після розкидання гною грунт грунт перепахують, фрезерують і беруть на аналіз. Згідно агрохімічному аналізу під...