Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

інтенсивності брокколі верхівкова вирощування вологість врожайності годинному грунту зростання капуста качана кольрабі листя насіння період рослина сортів температури урожаї утворює


 

ГоловнаКапуста

Капуста


Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста.



Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає понад 40% овочевих площ. Це пояснюється її високими живильними якостями і всіляким використанням в їжу. Вживається в сиром, вареному, смаженому квашеному і маринованому видах. Транспортабельна. Скороспілі і пізні лежкие сорти дозволяють мати свіжу капусту круглий рік.



Капуста кольорова, брокколі, брюссельська, савойська дуже мало поширені, тим часом вони володіють вищими харчовими достоїнствами, ніж белокочанная, містять більше перетравного білка і вітамінів.



Але по врожайності малопоширена капуста значно поступається белокочанной тому їх мало або зовсім не вирощують, хоча вони заслуговують на більшого уваги" особливо з боку городників-аматорів.



Капуста

- дворічна рослина. У перший рік утворює коротке потовщене стебло, листя і качан (стеблоплід в кольрабі) на другий рік - квітконосні втечі стручки в семена. Кольорова, пекінська і брокколі - однорічні рослини.



Качан

- сильно закрита верхівкова брунька, що розрослася. Він буває різної форми - кулевидний, овальний, конусовидний, плоский; по щільності - дуже щільний, рихлий і дуже рихлий. Величина качана залежить від сорту і умов вирощування і вагається від 0,5 до 20 кг По забарвленню качан буває білий, зеленуватий, жовтуватий, кремовий жовто-зелений. В цвітної капусти відкрита верхівкова брунька завершує своє розвиток крупним суцвіттям - голівкою. Вона складається з великого числа укорочених квіткових стебел, використовуваних в пищу.



Брокколі схожа на цвітну капусту, але у неї довші квіткові стебла, чому її називають також спаржевою капустою. По врожайності і якості продукції вона перевершує кольорову. В кольрабі в їжу вживають стеблоплід, що розрісся.



Плоди в капуста - двогніздні стручки завдовжки до 8 див. Насіння дрібне, близько 1,5 мм в діаметревід ясно-бурого та темно-коричневого забарвлення. 1000 насіння важать 2,5-4 р. На вигляд насіння окремих видів капусти відрізнити не можна. Коренева система в капусти при розсадній культурі потужна, добре розгалужена, мочкувата. При безрассадной культурі утворює глибоко проникаючу стержневу кореневу систему. Під впливом багатовікової культури в капусти виробилася здатність легко утворювати нове коріння при пересадці або підгортанні.



Капуста

- холодостійка рослина. Насіння її починає проростати при 2-3° тепло. Чим вище температура, тим проростання йде швидше, так, при температурі 11° схід з'являються на 10-11 день, а при оптимальній (18-20°) через 3-4 дні.



Капуста може зростати при 5° тепло, але оптимальна температура для зростання 15-18°. Добре загартована "розсада, що прижилася, переносить нетривалі заморожування до 5-6° а незагартована і така, що не прижилася ушкоджується при 2-3°. Сформовані качани пізніх сортів доапусти витримують бе;; пошкодження пониження температури восени до 6°. Високі літні температури вище 25° пригноблюють капусту зростання ге ослабляється, вегетація затягується, знижується урожаї, а незрідка частина рослин може зовсім не утворити качана.



Капуста

- світлолюбна рослина, не виносить затінювання, особливо в період вирощування розсади. Нормальне зростання і розвиток йде при 17-18-годинному дні. При 14-годинному дні відбувається зменшення всього рослини, а при 9 вартовому - сильне пригноблення капусти.



При довгому дні розсада утворює 4-5 листя через 30-35 днів, а при короткому (що спостерігається на півдні) через 55-60 днів.



До інтенсивності світла капуста не пред'являє високих вимог. Вона може вирощуватися при штучному світлі, їй вистачає освітлення в 3000 люкс в перебіг 16 ч в добу.



Капуста найбільш вологолюбна з овочевих культур. Їй необхідна висока вологість грунту і повітряа.Доросла рослина капусти здатна поглинути за добу до 10 л води. Найвищі урожаї капусти отримують при вологості грунти 70-80% ППВ. Таку вологість грунту необхідно підтримувати для ранніх сортів до самого прибирання. При вирощуванні пізніх сортів для здобуття щільних високоцукристих качанів вологість грунту в період дозрівання урожаю має бути декілька нижче 60-70%. Найбільш сприятлива відносна вологість повітря 70-80%. При 30-40%-ной вологості повітря листя капуста втрачає тургор, навіть якщо в грунті вологи вистачає.



Капуста вимоглива до грунтової родючості. Кращі грунти для неї - суглинні, добре утримуючі вологу, а також родючі заплавні. На кислих грунтах зростає погано. Більш всього для її личать грунти із слабокислою реакцією грунтового розчину (рН-6). Високоврожайна культура капуста споживає велику кількість живильних речовин, при цьому пізні сорти вимогливіші до родючості грунту, чим ранні.



По даним дослідних станцій, капуста при урожаї 800 ц/га виносить з грунту 220-230 кг азоту, 60-70 - фосфору, 200-220 кг калія (у 2,5 разу більше, ніж ярова пшениця при урожаї 30 ц/га).



У початку зростання рослин в період інтенсивності зростання листя капуста більша споживає азоту, а при формуванні качана - фосфору і калія.


Статті

Зимові теплиці

У основну заправку тепличного грунту під огірки вносять 20-30 кг на 1 м2 напівперепрілого гною. Після розкидання гною грунт грунт перепахують, фрезерують і беруть на аналіз. Згідно агрохімічному аналізу під...

Дивіться також



Сорти

В залежності від гостроти смаку, пов'язаної з вмістом ефірних масел, сорти цибулі ділять на три групи - гострі, напівгострі і солодкі. Гострі сорти більше містять сухої речовини, цукру і ефірного...
Боротьба з вредітеляммі

Цибульна муха - найпоширеніший і небезпечніший шкідник. Зимують ложнококони в грунті. Мухи починають літати в другій половині травня. Яйця відкладають на грунт біля рослин. Через 4-8 днів з яєць виходять...

Пастернак

Порівняно нова культура. Споживають коренеплоди і молоде листя як приправа, в консервній промисловості і при сушці овочів. Коріння містить 17-19% сухих речовин, 8,6-10,5% цукру вітаміни С, B1, B2 і відрізняються...