Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

агрегаті аміачної висадки вносять грунт ділянку заморожування знижує калія капусту качанів період посадки початку прибирають розсади спушення термін хлористого червня


 

ГоловнаКапустаАгротехніка середньою і пізніше

Агротехніка середньою і пізніше


Капусту середніх і пізніх сортів вирощують як розсадним, так і безрассадним

способом.



Розсадна культура.

Середню і пізню капусту розміщують на ділянках з зниженим рельєфом, краще в заплавах річок з родючими вологоємкими грунтами, Під зябльовую оранку вносять 40-60 т гною або 20-30 т перегною і 4-5 ц суперфосфату на гектар. Якщо грунт багатий калієм, то калійних добрив не дають, якщо ж калія в грунті недостатньо, вносять 1-1,5 ц/га хлористого калія.



Рано навесні, як тільки достигне грунт, боронують поле в два сліди, потім культивують і вносять 1,5-2 ц/га аміачної селітри. Повторно ділянку культивують перед висадкою розсади для знищення бур'янів і спушення грунту. Якщо навесні грунт виявиться сильно ущільненою, то замість першої культивації ділянку обробляють глубокорихлітелямі або перепахують плугами без відвалів в агрегаті з боронами. Перед посадкою ділянку поливають.



Для посадки використовують 35-40 денну розсаду. Дуже поважно правильно вибрати термін висадки її в грунт. Розсаду середньої капусти слід висаджувати в грунт в травні відразу після посадки ранньої капусти, але не пізніше за перші числа червня. Кращий термін для висадки розсади пізньої капусти з 10 по 15 червня. Раніша посадка сприяє і ранньому дозріванню качанів, що вимушує прибирати капусту початки сезону квашення. При пізнішій висадці розсади формування качанів проходіт в період, коли нічні температури воздухазнижуються до негативних а денного тепла не вистачає для нормального розвитку рослин, качани не досягають нормальної ваги, виходять рихлими, неповноцінними. Слідує пам'ятати, що посадка після 20 червня різко знижує урожай.



В кінці травня - початку червня незрідка бувають поворотні заморожування. Особливо сильно страждає від них розсада, що ще не прижилася. Тому при висадці необхідно стежити за прогнозами погоди. Якщо в найближчих 2-3 дні передбачаються заморожування, то посадку слідує

відкласти. Розсада висаджена в грунт за п'ять і більше днів до похолодання, легко переносить заморожування.



У залежності від сили зростання, середню капусту висаджують за схемою 70х45-50 см, пізню 70х50-60 див. Досвід передових господарств показав доцільність стрічкової дворядної посадки капусти з відстанню між стрічками 90 см, між рядами 50 см (90 +50х50). Така посадка дозволяє довше проводити тракторну обробку, оскільки колеса трактора проходят по широким междурядьям, не ушкоджуючи рослин. Після посадки обов'язковий полив.



У суху жарку погоду до початку відновлення зростання розсади дають ще 2-3 поливи невеликими нормами 100-150 м3/га. Через 5-6 днів роблять ручну підсадку розсади замість випавших рослин, супроводжують поливом.



Міжряддя обробляють 3-4 рази, при стрічкової схемі-посадки 5-6 разів. Перший раз - лапами-бритвами на глибину 5-6 см, другий - стрілчастими лапами, подальші - стрілчастими разом з долотами. З кожною обробкою глибину спушення збільшують і доводять до 14 див. У рядках проводять 2-3 ручні прополки або знищують бур'яни за допомогою гербіцидів. Друге або третє спушення часто поєднують з підгортанням, це сприяє освіті додаткового коріння з надземної частини стебла і додає рослинам велику стійкість.



Одночасно із спушенням капусту підгодовують: перший раз - через 10-15 днів після висадки розсади, другої, - перед посиленим ростом листя і нарешті - на початку утворення качанів. При першій підгодівлі вносять 1 ц аміачної селітри, 2 ц суперфосфату і 0,3 ц хлористого калія на 1 га при другій і третій -2 ц аміачної селітри, 2 ц суперфосфату і 0,5 ц хлористого калія.



Середня і пізня капуста вимагають регулярного зрошування. До початку завивки качанів капусту поливають через 8-10 днів, в період формування качанів через 6-8 днів, при дозріванні через 10-12 днів. Не можна допускати великих перерв між поливами. Це затримує наростання качанів, знижує урожай, і, головне, веде до сильного розтріскування качанів, що різко знижує вихід товарної продукції. Полив припиняють за 2 тижні до збирання врожаю. Всього за вегетаційний період проводять 10-12 поливів.



Середні сорти капусти, для вжитку в свіжому вигляді в серпні - вересні, прибирають вибірково у міру дозрівання. Пізні прибирають в один термін, коли качани досягнуть максимальної величини і щільності.



При вибірковій прибиранню і на малих площах капусту прибирають уручну. Качани зрізають ножем або гостро заточеною лопатою. Качани, що йдуть для квашення, після зачистки повинні мати лише щільно облягаюче зелене листя і кочеригу довжиною 1-2 див. Качани ж, призначені для тривалого зберігання повинні мати 2-3 криючих зелених аркуша і кочеригу 2-3 див.



Стандартні качани белокочанной капусти - свіжі щільні, неушкоджені, нетріснуті, чисті, вагою не менше 0,8 кг



Для зручності вивозу продукції, прибраної з 5-6 рядів, капусту складають у вали звільняючи прохід транспорту. Для транспортування застосовують універсальну овочеву платформу в агрегаті з трактором. Для перевезення капуста використовує стандартні ящики або контейнери. На великих площах, при суцільному прибиранні, використовують капусто-збиральні комбайни в агрегаті з трактором. Комбайн однорядний, - обслуговують його тракторист і два робітників.



Прибирання капусту треба завершать до настання стійких заморозків, інакше раптове різке похолодання може завдати великої шкоди, урожаю, що залишився в полі. Зрубану, але не вивезену з поля капусту необхідно на ніч укрити листям. При тривалішому хропінні її укладають в бурти шириною 2-2,5 м, заввишки до 1,5 м, завдовжки 5-10 м. Бурти вкривають соломою або матами. Сорти

Цукрова грібовськая 11. Скороспілий сорт, виведений наби. Грібовськой дослідної станції. Від сходу до здобуття пучкового товару 40-50 днів. Листя темно-зелене зверху блискучі, знизу матові. Коренеплід конусовидної форми, завдовжки 20-22 см,...

Дивіться також



Агротехніка

Огірки вважають за краще легкиещо добре аеруються родючі, багаті гумусом грунти, особливо в прирусловій заплаві. З овочевих культур вони краще всього відгукуються насвежєє гнойове добриво. У овочевій сівозміні огірки розміщують...
Боротьба з шкідниками

Бурякова блішка. Жук 3-4 мм у довжину. Величезна шкода заподіює буряку в перший період зростання, вигризаючи в листі дрібні круглі отвори, і аркуш засихає. У жарку і легковажну погоду шкода...

Поради любителям

На присадибній ділянці, де капуста займає невелику площу, всі роботи, природно проводяться уручну. Ділянку з осені перекопують на повний багнет лопатою з одночасним внесенням добрив. На 1 м2 площі вносять...