Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

блішок боротьби бур'янах заходи зимує капусти капустяна качани концентрації листя масової обприскування обробка одним отрождаются розмаху фазі харчуються яєць яйця


 

ГоловнаКапустаБоротьба з шкідниками

Боротьба з шкідниками


Хрестоцвітні блішки.
Дрібні стрибаючі жучки, поширені повсюдно. Зимують у фазі дорослого жука у верхньому шарі грунту і під рослинними залишками. В кінці квітня виходять із зимівлі і спочатку харчуються на бур'янах потім переходять на капусту, вигризаючи в листі отвори. Особливо небезпечні для молодого сходу безрассадной капусти і висадженої розсади. Активні в суху і жарку погоду. Самки відкладають яйця в грунт, личинки харчуються корінцями потім обертаються в лялечку. Друге покоління з'являється в кінці червня, але вже істотної шкоди виріслым рослинам не приносить.

Заходи боротьби: ранні терміни висадки розсади в грунт, аби до моменту масової появи блішок рослини окріпнули; підгодівля рослин; обробка узбіч полів навесні в період масової появи на бур'янах хрестоцвітних блішок, а потім капусти одним з препаратів: 2,5%-ним дустом мета-фоса (20-25 кг/га), 0,2%-ним розчином хлорофосу або 0,1%-ним метатіоном.

Капустяна міль.
Зустрічається повсюдно. Невеликий метелик, в розмаху крил 14-17 мм. Відкладає яйця на нижню сторону листя. Одна самка може відкласти більше 100 яєць. Через 3-7 днів з яєць отрождаются гусениці. Спочатку вони вгризаються в м'якоть аркуша, проробляючи в них короткі ходи-міни, а через 2-3 дні виходять на поверхня і вигризають м'якоть, залишаючи епідерміс. В результаті на листі утворюються "віконця". Протягом літа капустяна міль дає чотири покоління. Зимує у фазі лялечки на післяжнивних залишках і бур'янах.

Заходи борьби:
обприскування до утворення качанів 80%-ним хлорофосом або 200%-ной емульсією метафосу - 2 кг/га з витратою робочої рідини 400-600 л/га (0,3% розчин); вживання ентобактеріна-3 і грибного мікробіологічного препарату боверіна. За даними Целіноградського СХИ, обробка капусти ентобактеріном-3 в 1%-ной концентрації або боверіном в тій же концентрації викликала загибель гусениць до 50% на другу добу і повну загибель на десяту доба. Такий же результат отриманий при обробці одним з цих препаратів в концентрації 0,5%, але з додаванням 0,01% рогору або антио.

Капустяна совка.
Метелик коричнево-сірого кольору, до 50 мм в розмаху крил. Зимує у фазі лялечки в грунті. З лялечок в середині травня вилітають метелики і відкладають яйця на нижню сторону листя. Через 4-9 днів отрождаются гусениці. Спочатку вони харчуються відкрито, а потім упроваджуються в качани. Такі качани втрачають товарний вигляд.

Заходи боротьби такі ж, як і проти капустяної моли.

Капустяна тля.
шкідник Широко Поширений. Зимує у фазі яєць на кочеригах і інших рослинних залишках. Весной з яєць отрождаются личинки які харчуються на бур'янах і семенниках капусти. В середині літа з'являються крилаті самки, що розселяють тлю по ділянці. Тля поселяється на нижній стороні листя і висмоктує сік. Листя обезбарвлюється. Рослини відстають в зростанні, втечі і стручки семенников скривлюються. При сильній поразці качани і насіння не утворюються.

Заходи боротьби: обробка одним з хімікатів - карбофосом 1,5 кг/га, 20%-ной емульсією метафосу - 2 кг/га, антио 0,7-1 кг/га з витратою рідини 400-600 л/га. Обприскування проводити у фазі початку завивки качана, коли тля починає посилено розмножуватися і поселяється на внутрішній стороні листя, що завилося. Обприскування, що запізнилося, вже не дає ефекту, оскільки препарати не потрапляють на тлю.

Семенникам капусти шкодять рапсовий цветоєд, капустяна муха тля і ін. Для боротьби з ними семенникі до цвітіння обробляють тими ж препаратами, що і продовольчу капусту. Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?

Дивіться також



Шпинат

Шпинат - однорічна трав'яниста рослина з сімейства маревних. Велика холодостійкість, висока врожайність, порівняно легкий відхід і незначна витрата праці при його вирощуванні ставлять шпинат на одне з перших місць серед...
Насінництво

Ревінь - перекрестноопиляющєєся рослина. Основні обпилювачі - бджоли і мухи. При насінництві дотримують просторову ізоляцію. На семенникі відбирають малоцветушниє сильно розвинені рослини, розмножені вегетативним способом в віці 3 років. Насіння...

Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?