Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

вегетаційний вжитку вигляді використовується внії качани квашення насінництва округлі період розетка свіжому селекції слава смакові сорт урожайний хороші щільні якості


 

ГоловнаКапустаСорти капусти

Сорти капусти



Капуста белокочанная

. По довжині вегетаційного періоду від появи сходу технічної стиглості сорту капусту ділять на шість груп, але в практичному овочівництві виділяють три групи сортів: ранні (95-120 днів), середні (130-145 днів), пізні (150-170 днів).



Ранні сорти відрізняються швидким темпом зростання, розвитку і формування качана. Вирощують для вжитку в свіжому вигляді. Середні і особливо пізні сорти формують велику розетку з крупного листя.



Скороспіла.

Селекції Моськовского відділення Віра. Самий скороспілий сорт. Від сходу до початку технічної стиглості 86-104 дні. Розетка компактна кочерига низька, качани округлі, щільні, середньої величини - 0,8 кг Смакові якості високі. Сорт урожайний. До хворобам і шкідникам среднеустойчив. Використовується в свіжому вигляді в літній період.



Номер перший грібовський 147

. Отриманий ВНІЇ селекції і насінництва овочевих культур (би. Грібовськая овочева селекційна дослідна станція) з сорту Номер перший Діннера. Вегетаційний період 91-109 днів. Рослини невеликі, в діаметрі 40-50 см, кочерига коротка. Качани округлі, дрібні, в діаметрі 10-20 см, в середньому 0,8 кг Сорт урожайний товарні якості хороші, транспортабельність середня. Схильний до розтріскування і нестійкий до цветушності. Вирощується для літнього вжитку.



Слава грібовськая 231.

Виведений ВНІЇ селекції і насінництва овочевих культур шляхом відбору з голландського сорту Слава Енкгойзена. Вегетаційний період 126-140 днів. Розетка компактна. Качани округлої форми, невеликі, 5-3 кг, щільні. Смакові якості хороші. Врожайність висока. Транспортабельність і лежность середня. Використовується в основному для квашення, але може зберігатися в свіжому вигляді до половини зими. Недолік сорту - схильність качанів до розтріскування, нестійкість до поразки судинним бактеріозом і килою.



Слава 1305.

Отриманий ВНІЇ селекції і насінництва овочевих культур шляхом відбору з голландського сорту Слава Енкгойзена. Вегетаційний період 130-45 днів. Розетка середньої величини. Качани округлі, в розрізі білі, щільні, 3-3,6 кг Смакові якості хороші. У сприятливих умовах нагромаджує в качанах до 10% цукру. Сорт високоврожайний. Транспортабельність і лежкость середні. Стійкіший до розтріскуванню, чим Слава грібовськая 231. Приголомшується килою. Використовується для квашення і вжитки в свіжому вигляді в першу половину зими.



Лебяжінськая місцева. Місцевий сорт Алтайського краю, що покращується Західно-сибірською овочевою дослідною станцією. Вегетаційний період 145-170 днів.



Розетка велика, качани округло-плоскі або округлі, в розрізі біло-жовті, 3-3,5 кг, щільні. Смакові якості хороші. Сорт урожайний. Розтріскується трохи. Використовується для квашення і вжитку в свіжому вигляді в осінньо-зимовий період. Листові овочі

З листових овочів для півночі республіки найбільше значення мають кріп і шпинат, салат. Виняткова скороспілість і холодостійкість цих культур дозволяють отримувати урожай з відкритого грунту вже ранньою навесні. Листові овочі...

Дивіться також



Капуста

Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста. Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає...
Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?

Зрошування

Овочеві рослини пред'являють підвищені вимоги до забезпечення вологою. Найбільш вологолюбні капуста, огірки, лук, редис, салат. Менш вимогливі до вологи томати, морква, буряк, боби, гарбуз. Порівняно посухостійкі кавун диня. При недоліку...