Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

відносяться вимагають високі вологість вусиками гібрид грунту жіночі з'являються залежно запилення зростання квітки насіння огірки плоди плодоносіння повітря рослини сорти


 

ГоловнаОгірки

Огірки


Огірки займають до 20% площ овочевих культур і стоять на другому місці після капусти. При регулярному зрошуванні вони дають високі урожаї.

В їжу в огірків вживають незрілі плоди зеленці у віці 9-12 днів в свіжому, солоному і маринованому вигляді. Чотирьох-п'ятиденні плоди завдовжки 4-би см йдуть для приготування корнішонів, а двох-триденна зав'язь для пікулів.



У зеленцах залежно від сорту огірків міститься 0,5-1% білків, 1,5-3,7% цукру, 10-15% вітаміну С, різні мінеральні речовини і 94-96% вод. Калорійність огірків невелика, але вони володіють високими смаковими якостями містять ферменти, сприяючі повнішому засвоєнню білкової їжі покращують травлення, діяльність серця і нирок.



Огірки пред'являють підвищені вимоги до температури і влажності грунту і повітря.



Коренева система в глиб грунту проникає всього на 25-30 см, а в сторони до 50 див. Стебло стелеться що гілкується, з вусиками; чіпляючись вусиками за опори, він може зростати вертикально.



Огірки належать до сімейства гарбузових. Це однорічні, раздельнополиє, однодомні рослини, на яких обра

зуются і жіночі і чоловічі квітки. Вони з'являються в пазухах листя: чоловічі по 5-7 шт., а жіночі - поодинці, рідше по два. Останнім часом виведені сорти, в яких утворюються головним чином жіночі квітки, їх називають сортами жіночого типа.



Після розпускання чоловічих квіток з'являються жіночі. Вони розташовуються на бічних стеблах другого і третього порядків. Прищипування головного стебла прискорює утворення бічних втеч, що сприяє здобуттю ранішого урожаю, а компактність рослин, що прищипнули, дає можливість більше розміщувати їх на одній і тій же площі, що підвищує загальний урожай.



Квітки огірків запилюються комахами, в основному бджолами. Але є сорти партенокарпічні які утворюють плоди без запилення жіночих квіток, до них відносяться Гібрид Зозуля, Гібрид Московський тепличний, Дін-Зо-Сн і деякі інші.



Форма плодів дуже всіляка — від кулевидної до змієподібної, розмір їх теж сильно варіює від 5 до 70 див. Забарвлення залежно від сорту може бути від молочно-білої до інтенсивно зеленою. Біологічної стиглості плоди досягають залежно від сорту в віці 40-60 днів; у цей період їх називають семенникамі. Забарвлення семенников від молочно-білої до темно-коричневої. В деяких сортів семенникі покриті сіткою. Насіння подовжений-еліптичної форми, слабо-жовтого кольору. Маса 1000 насіння складає 16-25 р.



Огірки - рослини короткого дня. Проте окремі сорти по-різному відносяться до довжині світлового дня. Сорти відкритого грунту - Муромський 36, Вязниковський 37, Неросимий 40 і ін. - дають високі урожаї при світловому дні тривалістю 11-12 ч тепличні сорти - Клінський, Багатоплідний, - добре плодоносять при укороченому світловому дні 9-10 ч.



До тепла огірки вимогливі. Насіння проростає при температурі 12-13°. Якщо температура грунту нижча за 10° тепло, вони загнивають (цим пояснюються проріджені схід при посіві навесні в холодний грунт). Якщо ж насіння піддати температурному гарту, то вони зможуть прорости при + 10°. Оптимальна температура для зростання і плодоносіння вдень від 25 до 32°, вночі від 18 до 20° тепла. При таких температурах схід з'являється на 4-5 день, а через 5-би днів розвивається перший справжній аркуш, в пазусі якого в сортів жіночого типа можуть вже формуватися квітки. Але зазвичай вони з'являються пізніше, на 10-15 день. Зацвітають на 22-28 день після появи сходу. Після запилення зав'язь починає розвиватися, на 9-12 день - в скороспілих сортів, в середньостиглих на 12-16 день зеленець досягає технічної стиглості. При оптімальных умовах розвитку перший збір огірків в ранніх сортів може бути вироблений на 38-40 день після появи сходу.



При температурі нижче за 14° тепло зростання огірків припиняється, тому в холодні роки урожай різко знижується. Дуже високі температури теж несприятливі для плодоносіння: при 35° пилок квіток стає стерильним, запилення не відбувається, і плоди не зав'язуються; при 40° зростання рослин взагалі припиняється.



Огірки мають велику листову поверхню, сильно випарювальну вологу, а основна маса коріння у них розташована у верхньому шарі грунту, який швидко висихає. Тому вони вимагають регулярних поливів, вологість грунту має бути 80-90%. Оптимальна відносна вологість повітря 85-95%. При високій вологості грунту огірки підвищують стійкість і до сухості повітря.



Вирощувати огірки можна на будь-яких землях, за винятком кислих і засолених, але кращими є окультурені, багаті перегноєм, добре прогреваємиє структурні грунти. В порівнянні з іншими овочевими культурами огірки мало виносять з грунту живильних речовин, але споживають їх прискорено. У перші два тижні зростання вони вимагають посиленого азотного живлення, потім до початку цвітіння -фосфорно-азотного а в період плодоносіння знову повинні переважати азотні добрива.



Статті

Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...

Дивіться також



Агротехніка

Під хрін вибирають ділянки з легкою, багатою перегноєм грунтом, бажано річкові заплави. На важких глинистих грунтах урожай знижується коріння виходить недоброякісним, розгалуженим, прибирання їх важко. Зяб під хрін орють на...
Агротехніка

У сівозміні брукву краще вирощувати в одному полі з капустою. Обробка грунту, система добрив, відхід такі ж, як і при вирощуванні середньостиглої капусти. Вирощують брукву посівом насіння в грунт і...

Сорти

Болгарський 79. Овочевий солодкий сорт. Виведений на станції "Маяк". Кущ штамбовий, вгорі розкидистий, заввишки 50-70 див. Плоди прізмовідниє слабогранениє, зростаючі вгору. Довжина їх 7-9 см, ширина 5-би см, товщина стінок...