Боротьба з хворобами У відкритому грунті огіркам великий шкоди завдають бактеріоз огірків борошниста роса, антракноз, бура плямистість, мозаїка. У захищеному грунті, окрім вказаних вище хвороб огірки приголомшуються кореневою гнилизною, білою гни
ллю а з шкідників - павутиновим кліщем тютюновим трипсом і баштанною тлею.
Бактеріоз. На листі з'являються бурі маслянисті плями. З часом вони темніють, а. тканина аркуша випадає. На плодах і стеблах утворюються водянисті плями і виразки. Хвороба сильно поширюється у вологих умовах. Бактеріоз передається насінням, тому їх перед посівом необхідно протравити. Заражені ділянки через 10-15 днів обприскують одним з препаратів: 0,4%-ним розчином 80%-ного цинебу (40 г на 10 л води); 1%-ной бордоськой рідиною (10 г мідного купороса+10 г негашеного вапна на1 л води); 0,5%-ним 50%-ного каптана (50 г на 10 л води); 0,4-0,5%-ной суспензією 80%-ного купрозана.
Борошниста роса.
При захворюванні на верхній і нижній стороні листя з'являються жовтуваті плями з білим нальотом. Листя сохне, крошатся, і на стеблі залишаються одні черешки. Хвороба сильно поширюється в прохолодну похмуру погоду. При появі борошнистої роси посіви опилівают меленою сіркою (25 кг/га) або обприскують 1%-ной суспензією колоїдної сірки (10 г/л). Можна обприскувати медио-мыльной емульсією (100 г рідкого мила + 7 г мідного купоросу на 10 л води), 0,08-0,1%-ним розчином каратану (1-2 кг/га), 0,1%-ним розчином фундазола або 0,2%-ним розчином акрекса. Можна застосовувати розчин коров'яку. На 1 відро коров'яку беруть 3 відра води і наполягають 3-5 діб, потім додають ще 3 відра води. Після цього розчин фільтрують і доливають ще 2-3 відра води. На відро готового розчину коров'яку додають 10-20 г сечовини або хлористого калія і 5-7 г медного купоросу.
Антракноз (медянка).
Спочатку виявляється на листі, потім на стеблах і плодах. Швидко поширюється при високій вологості (90% і вище) і високою температурі повітря (22-27°). На вигляд хвороба схожа з бурою плямистістю листя. Відрізняється від інших захворювань наявністю в ураженій тканини чорних щетин і маси одноклітинних безбарвних спор. На плодах спочатку утворюються рожеві плями у вигляді виразок, потім вони чорніють. Заходи боротьби такі ж, як проти бактеріозу.
Бура плямистість.
Бактерійне захворювання, в основному виявляється на плодах, на яких утворюються плями з сіро-оливковим нальотом гриба. На листі і стеблах вони бурі. Заходи боротьби такі ж, як проти бактеріозу.
Мозаїка (огірковий вірус I).
На листі з'являється мозаїчне забарвлення у вигляді світлих і темно-зелених розпливчатих плям. Плоди потворні з темно-зеленим здуттям.
Інколи в'яне вся рослина або окремий плодоносний батіг. Передається хвороба комахами і насінням. Заходи боротьби: збір насіння лише із здорових плодів знищення хворих рослин.
Агротехніка
Їдальню буряк краще всього вирощувати після капусти, картоплі, огірків, томатів гороху. Зяб орють на глибину 30-32 див. При меншому орному горизонті застосовують грунтопоглиблювачі. Дає високі урожаї на землях, що добре...
Дивіться також
Сорт
Петровськая I (Вощанка). Коренеплід плоский, округло-плоский, з увігнутим донцем. М'якоть жовта, шкірка золотисто-жовта. Вегетаційний період 75—80 днів. Листя дрібні, розітнуті, різною мірою опушені, утворюють щільну притиснуту розетку, ясно-зелені. | Капуста
Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста. Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає... |
Агротехніка
У сівозміні пастернак розміщують другою або третьою культурою після внесення гною. Кращі попередники - капуста, огірки, лук, картопля. Обробка грунту, добрива і поливи такі ж, як і при культурі моркви.
|