Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

боротьби води гнилизна застосовують карбофос кліща коріння листя ного павутиновим павутинового пестицидів появи розмноження розчином рослини теплицях фітосейлюса хижака цвітіння


 

ГоловнаОгіркиБоротьба з шкідниками

Боротьба з шкідниками



Коренева гнилизна.

Збудники - гриби роду фузаріум. Ознаки хвороби: загнивання коріння і кореневої шийки; коріння темніють, стають трухлявими, розм'якшуються, стебло розмочалюється, ніжніє листя в'яне і відмирає. Заходи боротьби: дотримувати оптимальну температуру вологість грунту, поливати теплою водою, дезинфікувати грунт. Щеплення огірка на гарбуз попереджає розвиток кореневої гнилизни, оскільки коренева система гарбуза стійкіша до знижених температур і надлишку вологи в грунті. Хворі рослини слід видаляти, а здорові - підгорнути і підсипати під них пісок утворення додаткового коріння. Грунт в місцях підгортання обприскати 0,6%-ним (6 г на 1 л води) розчином.



Біла гнилизна.

Збудник - гриб-склеротинія. Приголомшує .любую частину рослини. Розвивається при низькій температурі і високій вологості повітря. Уражена частина рослини злегка ослізняєтся, потім покривається білою щільною грибницею, в якій утворюються чорні склероції. Біла гнилизна сильно приголомшує петрушку, тому не можна вирощувати огірки після петрушки.



Заходи боротьби наступні:

розм'якшені місця рослини присипати вапном; при масовому захворюванні рослин видалити нижнє листя, зрізи присипати товченим вугіллям або змочити 0,5%-ним розчином мідного купоросу. Полив лунок розчином марганцевокислого калія (5 г на 10 л води) знижує захворюваність на 20-25%.



Павутиновий кліщ.

Особливо велика шкода заподіює огіркам в теплицях червоний павутиновий кліщ. Розмножується дуже швидко, протягом одного сезону дає 10-15 поколінь. Харчується соком рослин, висмоктуючи його з тканин, чому на .лістьях утворюються багрово-червоні плями. Аркуш поступово жовтіє, засихає і обпадає. В період вегетації огірка потрібно ретельно стежити за появою кліща. При виявленні одиничних пошкоджень листя необхідно їх зібрати у відро винести з теплиці і спалити або закопати.



У час появи павутинового кліща боротьбу з ним ведуть за допомогою пестицидів. Слід пам'ятати, що тривале вживання однотипних препаратів в боротьбі з павутиновим кліщем наводить до появи популяцій, стійких до них. Тому в господарстві потрібно мати широкий асортимент пестицидів, що дозволяє застосовувати їх у поєднаннях, що унеможливлює виникнення у шкідника стійкості до препарату.



Для боротьби з павутиновим кліщем застосовують 0,2-0,3%-ний розчин карбофосу (20-30 г на 10 л води). Карбофос не діє на яйця павутинового кліща, тому до нього додають ефірсульфонат (30 г 30%-ного порошку, що змочується, на 10 л). Після зав'язування плодів ефірсульфонат примінять не слідує. 0,2%-ний тедіон нешкідливий для бджіл, але на кліща діє повільно, тому його змішують з 0,2-0,3%-ним карбофосом в співвідношенні 1:1. Високоефективний проти кліща кельтан (0,05-0,1%). Застосовують суміш пестицидів (карбофос + тедіон або карбофос + кельтан). До цвітіння рослини обробляти 0,1-0,2%-ной (10-20 г/л) емульсією 30-50%-ного трихлорметафосу-3.



Проти кліща можна обприскувати рослини 1%-ной колоїдною сіркою.



Добре зарекомендував себе біологічний метод боротьби з павутиновим кліщем з використанням хижого кліща фітосейлюса, якого розводять в теплицях, заражених павутиновим кліщем. Площа приміщення для масового розмноження фітосейлюса повинна складати 0,5-1,0% від оброблюваної площі. Процес розведення складається з трьох етапів: вирощування сої (оскільки вона швидко зростає і стійка до пошкодженням павутиновим кліщем), розмноження на соєвому листі павутинового кліща розмноження фітосейлюса. Оптимальна температура воздуха для розмноження павутинового кліща 29-31°, для фітосейлюса 24-30°, відносна вологість повітря - відповідно 35-55 і вище 70%.



От посіву насіння сої до масової появи фітосейлюса проходіт приблизно 1,5 місяця. Сою висівають з інтервалом б-7 дні на 6-8 майданчиках, створюючи тим самим постійний конвеєр. До збору фітосейлюса приступають, коли співвідношення хижака і кліща складає приблизно 1:1. Листя сої з фітосейлюсом зриває і рихлим шаром укладають в скляні банки. З 1 м2 збирають до 20 тис. екземплярів. Зібраного хижака відразу ж використовують або залишають на .храненіє на 10-15 днів при температурі 3-5°.



Технологія вживання фітосейлюса. Рослини обстежують в зимових теплицях щонеділі парниках і плівкових теплицях - щодня. При виявленні павутинового кліща листя сої з фітосейлюсом розкладає на заражене листя огірків. У теплицях на кожен аркуш випускають по 5-20 рухливих особин хижака: у парниках до цвітіння ппро 25-100, після початку масового цвітіння по 50-200 на одну раму або ділянку площею 1,5 м2. Хижак, що випускається у вказаних кількостях, знищує павутинового кліща, як правило, протягом 4-7, максимум 10-20 днів. При необхідності проводять додатковий випуск хижака.



Тютюновий трипс. Джерело зараження - лук, що вирощується в теплицях на зелень. Зимують тріпси в рослинних залишках, під сухими чешуямі лука, у верхньому шарі грунту. Личинки і дорослі особини харчуються соком рослин, тому сильно пошкоджені листя стає бурим і засихає. Аби запобігти появі трипса в теплицях, посадочний матеріал лука перед посадкою треба оглянути і при необхідності знезаразити. При появі трипса застосовують обприскування анабазин-сульфатом (0,1; - 0,2%-ним з додаванням 0,2 0, -1%-ного мила) карбофосом (0,2%).



Баштанна тля.

Живе па всіх частинах рослин, але найчастіше -на молодому листі, висмоктуючи з нихсік, чому листя жовтіє і скручується. Зимують личинки на бур'янах. З бур'янів і культурних рослин відкритого грунту вони потрапляють в теплиці і парники, тому територію довкола теплиць і парників треба з містити в чистому від бур'янів стані. Хімічні средстаа боротьби: обприскування уражених рослин одним з препаратом ТМТД: фосфамід (0,2%) карбофос (0,1%), нікотин-сульфат (0,1 0,2%) з додаванням 0,4%-ного мила або тютюновий настій з милом (100-500 л/га). Можна застосовувати сайфос (0,2%-ная суспензія). Сорт

Колгоспниця 749/753. Сорт покращуваний Бірючекутськой овочевою дослідною станцією. Рослина короткоплетпстоє. Від сходу до цвітіння 30-35 днів, від цвітіння жіночих квіток до початку дозрівання плодів 50-55 днів. Вегетаційний період 90-95 днів....

Дивіться також



Насінництво

Ревінь - перекрестноопиляющєєся рослина. Основні обпилювачі - бджоли і мухи. При насінництві дотримують просторову ізоляцію. На семенникі відбирають малоцветушниє сильно розвинені рослини, розмножені вегетативним способом в віці 3 років. Насіння...
Сорт

Бельвільський. Іноземного походження. Среднеустойчив до зимових морозів і раннім весняним заморожуванням. Листья ясно-зелені, великі, м'ясисті, черешки товсті, середньою довжини. Слабокислий, урожайний. Широколистий. Виведений Донецькою сільськогосподарською дослідною станцією. Відноситься до вигляду...

Агротехніка

Салат можна вирощувати розсадою і посівом насіння в грунт. Розсадна культура дає ранішу і високоякісну продукцію. Вирощується один сорт качанового салату - Крижана гора. Вегетаційний період 50-75 днів. Качани досягають...