Насінництво Огірки - перекрестноопиляющиеся рослини тому семеноводчеськие ділянки потрібно розташовувати на відкритому місці на відстані 1000 м, а на захищеному - 500 м виробничих плантацій. У господарстві слідує розмножувати лише один сорт.
На семеноводчеських посівах проводять три сортові прочищення: першу - перед цвітінням, видаляють всі сортові домішки, аби уникнути перезапилення їх з основним сортом; другу - на початку появи зав'язей для видалення нетипових і хворих рослин, а також із зав'яззю формою, квітну і-іншим ознакам, не відповідною ознакам основного сорту; третє прочищення роблять при масовій появі семенников.
Після прочищення при появі технічно зрілих зеленців проводять апробацію посівів.
У умовах півночі на земеноводчеських ділянках роблять один збір зеленців. Перші плоди часто бувають гібридними, тому їх видаляють.
Огірки дають найбільший урожай з насіння плодів, що виросли на бічних втечах першого порядку. Вони більші і відрізняються високою схожістю і енергією проростання. На одній рослині залишають 3-4 семенника. В кінці літа збір зеленців відновлюють, оскільки насіння у них не зможе визріти.
Семенникі збирають досягши повної стиглості насіння в 2 прийоми і складають в купи: у теплу погоду - прямо в полі, в холодну - в приміщенні. У купах в течію тижні семенникі дозрівають.
Відділяють і промивають насіння машиною. Потім їх сушать і сортують.
Якщо семенников небагато, їх обробляють уручну. Для цього після дозрівання плоди розрізають уподовж і вискоблюють насіння в дерев'яний посуд. Там вони 3-4 дні бродять у власному соку, після чого їх відмивають і сушать.
У одному плоде налічується від 200 до 400 насіння загальною масою 7-15 р. З 1 га отримують 150-250 кг насіння. Дині
По цукристості дині перевершують кавуни. Кращі сорти динь Середньої Азії містять до 20-21% цукру і по вкусовим якостям не поступаються найвишуканішим плодам. Багаті вітаміном С, мінеральними солями. Використовують в свіжому...
Дивіться також
Ріпа
Овочева рослина з сімейства хрестоцвітних. У перший рік утворює розетку розітнутого листя і м'ясистий коренеплід, на другий рік — квітконосні втечі, які квітнуть і дають насіння. Суцвіття - щиток. Плід... | Горох
Горох вирощують для вжитку в незрілому вигляді зелених бобів (стручків, лопаток) або зеленого горошка. Молодий горох містить 6-7% білка, 10-14% цукру або крохмалю, 6-7% жиру, вітаміни A, B1, 62, З,... |
Боротьба з шкідниками
Вершинна гнилизна. Захворювання зустрічається часто, особливо при високій температурі і сухості грунту, частіше на унавоженних грядах, де дуже різкі коливання вологості грунту. На вершині плоду з'являється те, що сухе, буре...
|