Сорти
Муромський 36 . Старовинний російський сорт, виведений в Муромському районі Володимирської області. Батоги тонкі, короткі 50-70 см, слабогіллясті; облиствені. Листя дрібне, яскраво-зелене. Зав'язь овальна, густоопушенная Шип чорний. Зеленець короткояйцевідной, майже округлої форми, поверхня мелкобугорчатая, забарвлення ясно-зелене, з подовжніми білими смужками. Плоди б-8 см довжини, 66-75 г соковиті, ароматні, але швидко жовтіють, використовуються в основному лише в свіжому вигляді. Семенник оранжево-жовтий, без сітки.
Самий скороспілий сорт, від сходу до перших зборів 42-45 днів. Врожайність висока: на сортодільниці Целіноградськом отримано зеленців по 349 ц/га. Порівняно стійкий до тимчасових понижень температури. Стійкість до хвороб середня, жаростійкість і посухостійкість невисокі.
Грунтова і повітряна засуха викликає появу "гачків" і гіркоти в плодах.
Вязниковський 37.
Старовинний сорт народної селекції Володимирської області. Батоги середньої довжини, 70-100 см, середньо-гіллясті. Листя середньої величини. Зав'язь густоопушенная, Шип чорний, зеленець подовжений-округлої форми, на поперечному розрізі тригранний, поверхня мелкобугорчатая, забарвлення ясно-зелене, з подовжніми світлими смужками і світлими плямами на вершині. Плоди 9-12 см, 90-129 т, слабохрустящие, соковиті, ароматні, вживаються найчастіше в свіжому вигляді і для засолу. Семенник оранжево-жовтий, без сітки.
Сорт скороспілий (від сходу до початку плодоносіння 44-46 днів), високоврожайний. За первую декаду віддає до 25% всього урожаю. Відносно стійкий до короткочасним похолоданням. Сильно приголомшується грибними і бактерійними хворобами. У посушливих умовах з'являються дрібні плоди неправильної форми з гіркотою.
Неросимий 40.
Сорт народної селекції Курської області. Батоги середньою довжини, 100-130 см гіллясті, сильнообліственниє, зав'язь коротка, Шип великий, рідкий, білий. Листя середнього розміру, темно-зелені. Зеленець подовжений-яйцевидної форми, з тупою підставою, 10-12 см довжини, 112-146 р. Поверхня крупнобугорчатая, темно-зелена, з подовжніми смужками і восковим нальотом; шкірка груба. Зеленець не жовтіє, відрізняється лежкостью і транспортабельністю, смакові якості середні. Використовується в свіжому вигляді. Семенник біло-зелений, інколи білий або кремовий, без сітки.
Сорт середньостиглий, від сходу до першого збору плодів 47-50 днів. Врожайність на Павлодарській сортодільниці - 179 ц/га, Целіноградськом, - 339 ц/га. Плодоносіння тривале. Сорт стійкий до грибних захворювань, чому і отримав своє назва. Порівняно стійкий до засухи, добре переносить короткочасні похолодання. Кращий парниковий сорт, дає до 30 кг плодів з однієї рами, але широко культивується і у відкритому грунті.
Районує для посіву в парниках у всіх північних областях.
Ніжинський.
Сорт народної селекції Чернігівської області. Батоги довгі, 140-200 см, гіллясті, добре облиствені. Листя середньої величини, 'ясно-зелене, зав'язь подовжена, Шип великі, чорні. Зеленець подовжений-циліндрової форми, на поперечному розрізі тригранний, поверхня його ребриста, крупнобугорчатая, забарвлення темно-зелена, з подовжніми світлими смугами. Плоди 10-12 см довжини, 115-140 р. М'якоть щільна, хрустка, соковита і ароматна. Смакові якості в свіжому, солоному і маринованому вигляді дуже високі, але зеленець швидко жовтіє. Кращий засолювальний сорт. Семенник коричневій,з сіткою.
Сорт середньостиглий, від сходу до початку плодоносіння 50-58 днів. Досить стійкий до грибним захворюванням і бактеріозу. Стійкість до засухи слабка.
Алтайський ранній 166.
Отриманий на Західно-сибірській дослідній станції шляхом схрещування Муромського 36 і Неросимого 40. Батоги короткі, сильнообліственниє. Листя невеликі, ясно-зелені. Зав'язь коротка, Шип густий, білий. Зеленець еліпсоїдної форми, мелкобугорчатий, ясно-зеленого забарвлення, з дрібними ситцевими плямами і подовжніми світлими смугами, довжина його 6-9 см, вага 70-80 р. Смак середній. Плоди використовуються в свіжому вигляді, не жовтіють. Семенник білий, без сітки.
Сорт скороспілий (від сходу до перших зборів 48-50 днів), урожайний, але поступається Муромському. Добре переносить короткочасне похолодання. Досить стійкий до грибним і бактерійним захворюванням.
Витончений.
Виведений ВНІЇССОК схрещуванням соротів Алтайський ранній 166 і Єва. Скороспілий, в плодоносіння вступає на 44-45 день після масового сходу. Батоги середньою довжини, листя п'ятилопатеве. Зеленець елліпсовідний, темно-зелений, поверхня плоду мелкобугорчатая. У поперечному розрізі округло-тригранний. Смакові якості високі. Вага 123 р. Плоди мало схильні до деформації, потворних плодів не більше 1%. Зеленець не жовтіє. Врожайність висока. Сорт салатний, але придатний для засолу і консервації.
Дружба 60.
Виведений Краснодарською овочевою дослідною станцією. Среднепоздній, среднеплетістий, урожайний. Зеленець подовжений-яйцевидний, зелений. Сорт засолювальний.
Універсальний
. Виведений Західно-сибірською дослідною станцією. Сорт среднеплетістий, скороспілий, високоврожайний, добре плодоносний. Зеленець подовжений-овальний, поверхня горбкувата, смак хороший. Сорт універсального призначення.
Воронежський.
Виведений Воронежськой овочевою дослідною станцією. Сорт середньостиглий, плодоносіння настає на 47- 48 день після появи сходу. Длінноплетістий, листя незграбно-серцеподібне, слаборассеченниє. Зеленець подовжено яйцевидна, середня вага 102-112 р. Смакові якості хороші використовується для засолу. Врожайність висока.
Гібрид Алматінський I.
Виведений Алматінським сортодільницею захищеного грунту. Використовується для вирощування в зимових, весняних теплицях і парниках. Сорт середньо-ранній, плодоносіння настає на 51-56 день після появи сходу. Батоги довгі, листя п'ятикутне без: виїмок, темно-зелені. Зеленець веретеновидний, слаборебрістий, в поперечному розрізі округло-тригранний підстава плоду витягнута. Поверхня плоду за винятком підстави горбкувата, горбки великі, часто розташовані. Середня вага 167-200 р. Смакові якості високі. Врожайність висока. Сорт добре переносить температурні коливання в теплицях, а також тимчасовий недолік освещенності. При формуванні головна втеча прищипується на висоті шпалери, бічні втечі над 3-4 міжвузлям. Запилюється бджолами.
Гібрид Манул.
Виведений дослідною станцією ТСХА. Використовується для вирощування в зимових теплицях. Середньостиглий, плодоносіння настає на 59-62 день після появи сходу. Головний батіг довгий. Аркуш середнього розміру п'ятикутний, ясно-зелений. Зеленець циліндрової форми з гладким небагато витягнутою підставою, з горбкуватою поверхнею. Горбки розташовані рідко. У поперечному розрізі округло-тригранний. Середня вага 230-250 р. Сорт урожайний. У радгоспі "Зарічний" області Целіноградськой урожай огірків в теплицях отриманий по 29,1 кг/м2. Смакові якості високі. Утворює велику кількість жіночих квіток і незначне - чоловічих. Тому необхідно в теплицях одночасно вирощувати сорти-обпилювачі (Гібрид Алматінський I). Запилюється бджолами. Головне стебло прищипують в шпалери бічні батоги — після 2-3 междоузлій.Рекомендується для зимових теплиць.
Гібрид Зозуля.
Виведений дослідною станцією ТСХА. Скороспілий, плодоносіння настає через 46-48 днів після появи сходу. Партенокарпічний. Головна батіг середньої довжини. Аркуш середнього розміру, зелений, округло-п'ятикутний не розітнутий. Зеленець циліндрової форми, слабобугорчатий. У поперечному розрізі округло-тригранний. Середня вага 156-290 р. Плодоносіння дружне врожайність висока. Смакові якості хороші. Рекомендується для весняних теплиць.
Гібрид Квітневий I.
Виведений овочевою дослідною станцією ТСХА. Скороспілий плодоносіння настає на 43 день після появи сходу. Партенокарпічний. Головний батіг середньої довжини, галуження слабке. Аркуш середнього розміру округло-п'ятикутний, не розітнутий, зелений. Зеленець циліндрової форми слабобугорчатий, в поперечному розрізі округло-тригранний. Середня вага 210 р. Плодоносіння дружне, урожай 26-29 кг/м2. Смак плодоу хороший і задовільний. Рекомендується цей сорт в основному для плівкових теплиць.
Гібрид Московський тепличний.
Виведений НІЇОХ. Партенокарпічний. У плодоносіння вступає на 76-95 день після появи сходу. Головний батіг довгий. Аркуш незграбно-серцеподібний, среднерассеченний, зелений. Зеленець пальцевидний, рідше циліндровий, підстава витягнута гладка. Поверхня плоду гладка, горбки відсутні або слабо виражені. У поперечному розрізі округлої форми. Середній вага 350-600 р. Смакові якості середні. Урожайний (до 30 кг/м2). Головне стебло прищипують на 1-2 міжвузля вище за шпалеру.
Дін-Зо-Сн.
Сорт китайського походження. Партенокарпічний, ранньостиглий. Батоги довгі сильно облиствені. Зеленець циліндровий подовжений (30-40 см), шаблевидний крупнобугорчатий, ясно-зелений. Вага 300-400 р. Високоврожайний салатний сорт. Поради любителям
Для вигнали зеленого пера потрібно використовувати Лук-выборок. Садять мостовим способом. Ha 1 м2 Витрачають 10-12 кг вибірка Під час тієї, що вигнала лук 1-2 рази підгодовують аміачною селітрою (30-40 г...
Дивіться також
Листові овочі
З листових овочів для півночі республіки найбільше значення мають кріп і шпинат, салат. Виняткова скороспілість і холодостійкість цих культур дозволяють отримувати урожай з відкритого грунту вже ранньою навесні. Листові овочі... | Зимові теплиці
У основну заправку тепличного грунту під огірки вносять 20-30 кг на 1 м2 напівперепрілого гною. Після розкидання гною грунт грунт перепахують, фрезерують і беруть на аналіз. Згідно агрохімічному аналізу під... |
Сельдеріє
Дворічна рослина сімейства зонтичних. Розрізняють три різновиди селери: кореневий, черешковий (салатний) і аркушевий (сривной). Виробниче значення має кореневу селеру, в якої в перший рік утворюється листова розетка і коренеплід, а...
|