Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

аркуші втечі грунту зеленці клінського огірки основну плодів плодоносіння посадка прищипують розміщують рослинами рослини сорти сортотіпа теплиці термінах формують шпалери


 

ГоловнаОгіркиЗимові теплиці

Зимові теплиці



У основну заправку тепличного грунту під огірки вносять 20-30 кг на 1 м2 напівперепрілого гною. Після розкидання гною грунт грунт перепахують, фрезерують і беруть на аналіз. Згідно агрохімічному аналізу під основну заправку вносять мінеральні добрива.

Грунт в теплицях орють плугами, в агрегаті з тракторами. Спушують навісною фрезою, садовими тракторними фрезами з бічним винесенням фрез-барабана, електрофрезою електросапою.



Для ранніх зимових посадок доцільно використовувати сорти Клінського сортотіпа, а при літньо-осінній культурі партенокарпічні сорти. Перед посадкою роблять лунки за розміром горщиків. Для профілактики всю розсаду перед посадкою обробляють 0,1%-ним розчином фосфаміду.



При зимово-весняному звороті при ранніх термінах посадки розсаду садять дворядковою стрічкою за схемою 80+60X35 - 40 см (3-4 рослини на 1 м2), при пізніших термінах - посадка однорядкова 80х50 см або 100Xх35 см (2-3 рослини на 1 м2). У блокових теплицях доцільні дворядкові стрічки за схемою 100+60х35 - 50 див. Партенокарпічні сорти при ранніх термінах посадки розміщують за схемою 160х45 см, при пізніших відстані між рослинами збільшують до 50 див.



При літньо-осінньому звороті необхідна рідша посадка в порівнянні з зимово-весняним зворотом, оскільки плодоносіння настає в період, коли освітлення погіршується. Ряди в блокових теплицях розміщують уздовж коника. Посадка згідно прийнятим культуроборотам.



Через 3-4 дні після висадки розсади рослини підв'язують до горизонтально натягнутим над кожним рядом двом проволокам. Відстань між рядами 50-60 див. При цьому один кінець шпагату прикріплюють до горизонтально натягнутого над рослинами дроту, а іншою петлею прив'язують до стебла рослини під 3-4 аркушем. Аби було більше світла, рослини прив'язують до правого і лівого дроту через одне, при цьому створюється У-образная шпалера похилої.



Рослини формують вертикально-шпалерним способом. Сорти клінського сортотіпа формують так. Основну втечу прищипують над 8-9 аркушем, потім через кожних 2-3 аркуші. При досягненні рослинами шпалери основну втечу перекидають через дріт і далі він зростає вільно. Бічні втечі прищипують над плодом, залишаючи на втечі не більше двох плодів. Рослини інших короткоплодних сортів і гібридів формують інакше: основну втечу прищипують юдін разів при досягненні рослиною шпалери, бічні втечі прищипують так само, як сорти клінського сортотіпа.



Рослини партенокарпічних довгоплідних сортів і гібридовформують своєрідно. Головне стебло не прищипують до верхньої шпалери, бічні втечі знизу на висоті 50-80 см видаляють, останні прищипують спочатку на 1 аркуш і 1 плід, вище розташовані на 2-3 аркуші і плід, а ще вище на 2-3 аркуші і 2-3 плоди. Коли головне стебло досягне верхньої шпалери, його прищипують на 2-3 аркуші над шпалерою і верхівку прив'язують шпагатом до дроту, аби рослина не звалилася під тягарем плодів. Верхні 2-3 отплетка перекидають через дріт вниз і прищипують через 50 див. Дуже ретельно формують рослини перші два місяці після посадки. Максимальне навантаження на рослину 70 плодів (30-35 кг).



При тривалій культурі огірка, коли на нижній частині рослин не залишається листя рекомендується припускання (омолоджування) рослин: оголену частину батога на 3-4 міжвузля опускає і розкладає на поверхні вологої землі і після утворення додаткового коріння присипають грунтом шаром 2 див. Верхню частину стебла підв'язують знову. Для партенокарпічних сортів омолоджування не рекомендується.



Для догляду за рослинами застосовують пересувну драбину, що складається з платформи з ходовою частиною, нерухомих і рухливих стійок. Платформа переміщається вперед і назад. Підгодовують огірки в теплицях на підставі агрохімічного аналізу грунту.



Температуру у теплиці підтримують вдень в сонячну погоду 24-28°, в похмуру 20-22°. Вночі до плодоносіння 17-18°, в період плодоносіння 20-22°. Температура грунту 20-22°, відносна вологість повітря 75-85%. Поливають огірки підігрітою водою (23-24°), взимку і рано навесні зазвичай в уранішні години. У дуже жарку погоду рослини і доріжки окропляють водою 2-3 рази в день. Витрата води залежить від числа поливів і температури повітря.



Для запилення огірків пчелоопиляємих сортів в кожну теплицю площею 500-600 м2 встановлюють один вулик з бджолами. Вулики фарбують в світлі тони, аби в них не створювалася висока температура, і розміщують в торцевих або бічних стенів теплиць, утворюючи два вічка: один - в теплицю, інший - поза теплицею. Бджіл оберігають від дії отрутохімікатів, підгодовують цукром, дають їм чисту питну воду. При вирощуванні партенокарпічних сортів бджіл в теплиці не допускають, оскільки запиленням вони знижують якість плодів, утворюються зеленці з насінними голівками. Тому вирощувати в одній теплиці партенокарпічні і пчелоопиляємиє сорти не слідує. Прибирати починають зеленці з нижніх ярусів. Перші плоди прибирають двічі в тиждень, видаляючи потворні, перерісші і хворі. Великоплідні огірки знімають через 2-3 дні. Готовність зеленців до знімання визначають по розмірах. Не слідує переращивать зеленці, оскільки починається зростання насіння в плодах, що погіршує їх якості і знижує урожай. Зважувати і здавати продукцію треба на місці, це усуває організаційні простої і підвищує продуктивність праці. При зборі батогу не пересувають і не піднімають. На огірках залишають невеликі хвостики, чтооберігає їх від швидкого зав'ялення. Збір огірків проводять вранці або надвечір. Для збору використовують універсальні візки: по грунту і доріжкам — на гумових колесах по трубах - на роликах з ребордамі. Продукцію вивозять з теплиць акумуляторним або тракторним навантажувачем з вильчатим захватом. Боротьба з хворобами

Томати приголомшуються різними хворобами і шкідниками, які знижують урожай, також погіршують смакові і товарні якості плодів, - частіше всього стріком, вершинною гнилизною, фітофторою. У захищеному грунті, крім того, шкодять південні...

Дивіться також



Порядок реєстрації

Реєстрація обслуговуючих кооперативів проводиться відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців» районними державними адміністраціями. Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або...
Сорти

Муромський 36 . Старовинний російський сорт, виведений в Муромському районі Володимирської області. Батоги тонкі, короткі 50-70 см, слабогіллясті; облиствені. Листя дрібне, яскраво-зелене. Зав'язь овальна, густоопушенная Шип чорний. Зеленець короткояйцевідной, майже...

Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...