Агротехніка Горох не виносить повторного вирощування на одному і тому ж полі. Кращі попередники - їдальня буряк, картопля, капуста, огірки, томати.
Обробка грунту така ж, як і під інші культури. Під зяб вносять 2-2,5 ц суперфосфату, 1-1,5 ц хлористого калія, а навесні 1-1,5 ц амміачной селітри на 1 га. Органічеськие добрива лод горох не вносять.
Насіння гороху часто ушкоджується гороховою зернівкою. Для відділення здорового насіння від пошкоджених їх погружают в розчин куховарською солі (3 кг солі на 10 л води).
Насіння, що спливло на поверхню, видаляє, а що осіли на дно промивають в чистій воді і сушать.
За 10 днів до посіву (а при обробці нітрагином за 20-30 днів) насіння протравлює препаратом ТМТД (500 г на 1 ц насіння) перемішуючи їх протягом 10 мин. В протравленних насіння підвищується схожість. Безпосередньо перед посевом (за 1-2 ч) насіння обробляє гороховим нітрагином: він підсилює розвиток клубенькових бактерій. 0,5 л нітрагина розводять в 1 л чистої води і обприскують гектарную норму висіву насіння, розсипаного на брезенті, потім тщательно їх перелопачують. Всю роботу треба проводити в тіні, оскільки прямі сонячні промені вбивають бактерії.
Сіють горох в ранні терміни зерновими сівалками з верхнім висівом. В першу чергу висівають сорти з гладкими семенамі, а через 8-10 днів - насіння мозкових сортів.
Цукрові сорти сіють 3-4 рядковими стрічками, а лущильниє 5-7 рядковими. Відстані між стрічками 50 см, между рядами 15-20 см, а в ряду між рослинами 4-би див. Лущильні сорти можна також висівати рядовим способом з відстанню між рядами 7,5-15 см, а між рослинами в ряду - 6 див. Норма висіву 200-250 кг/га.
При проростанні горох не виносить на поверхню грунту сім'ядолі, тому насіння закладають на глибину 5-7 див. Після посіву поле накочують кільчастими катками.
Як тільки стане з'являтися схід, поле боронують сетчатой бороною упоперек або під кутом до напряму рядків; коли рослини досягнуть висоти 5-6 см боронування повторюють. Боронування не можна проводити після дощу, оскільки рослини стають ламкими. Роботи по відходу припиняють, як тільки рослини закриють грунт.
Додаткове орошеніе між появою сходу і началом цвітіння не дає значної надбавки урожаю, але 2-3 поливи під час цвітіння і після нього підвищують урожай.
Під час цвітіння посіви гороху опилівают дустом вофатоксу (15-20 кг на 1 га) для знищення довгоносика, горохового слоника і горохової зернівки.
Прибирання і зберігання. Цукрові сорти гороху на лопатку начинают прибирати через 7-10 днів після цвітіння, зазвичай в другій половині липня. Збір проводять через 2-3 дня при теплой сухій погоді і через 4-5 днів при прохолодній. Всього роблять 6-8 зборів, але найбільший урожай буває при первих трьох зборах. Боб-лопатку обривають натиском нігтя большого пальця на плодоніжку. За 1 ч один робітник збирає приблизно 7 кг гороху.
Лущильні сорти гороху прибирають через 12-15 днів після початки цвітіння у фазу молочної стиглості насіння, коли вони містять найбільше кількість цукру. На великих площах прибирання на зелений горошок проводять в один прийом жаткой-валкообразователем, а підбір і обмолот - пересувний молотаркою. Слід мати на увазі, що механізоване прибирання значно знижує витрати праці.
У ящиках, що вистилають промасленим папером, горох зберігають протягом декількох днів в холодному підвалі. У холодильниках при температурі біля 0° і відносної вологості повітря 90% лущений горох може зберігатися до місяця, а в бобах - до 1,5 місяця. В свіжого зеленого горошка призначеного для консервації, боби мають бути технічно зрілими (не менше трьох зерен), зеленими з відтінками, що не перезріли (без сітчастого малюнка), немлявими, не пошкодженими шкідниками і хворобами. Зерна вилущеного зеленого горошка - свіжими, цілими, з тонкою ніжною оболонкою, ніжною м'якоттю. Вирощування посівом насіння
Для вирощування лука на ріпку в однорічній культурі з насіння краще всього використовувати сорт Каратальський. Основна обробка грунту і добрива ті ж, що і при культурі ріпки з севка. Насіння...
Дивіться також
Щавель
Щавель - багатолітня трав'яниста рослина з сімейства гречаних. У їжу використовують молоде листя, що містить вітаміни С Р, каротин і различниє мінеральні солі. У народній медицині відвар щавлю рекомендують для... | Агротехніка
Під хрін вибирають ділянки з легкою, багатою перегноєм грунтом, бажано річкові заплави. На важких глинистих грунтах урожай знижується коріння виходить недоброякісним, розгалуженим, прибирання їх важко. Зяб під хрін орють на... |
Агротехніка
У сівозміні селеру розміщують разом з морквою. Коренева селера має довгий період вегетації, тому його вирощують розсадним способом. Розсаду у віці 60-80 днів в полі висаджують 20-25 травня. Раніша висадка...
|