Хмельницьке садове товариство Росток
 

Облако тегов

горох горошка грунту зеленого лущильні місяця насіння поле посіву прибирання протягом рослинами рослини рядами ряду сорти тільки урожай цвітіння цукрові


 

ГоловнаОвочеві бобовіГорохАгротехніка

Агротехніка


Горох не виносить повторного вирощування на одному і тому ж полі. Кращі попередники - їдальня буряк, картопля, капуста, огірки, томати.

Обробка грунту така ж, як і під інші культури. Під зяб вносять 2-2,5 ц суперфосфату, 1-1,5 ц хлористого калія, а навесні 1-1,5 ц амміачной селітри на 1 га. Органі­чеськие добрива лод горох не вносять.

Насіння гороху часто ушкоджується гороховою зернівкою. Для відділення здорового насіння від пошкоджених їх погружа­ют в розчин куховарською солі (3 кг солі на 10 л води).

Насіння, що спливло на поверхню, видаляє, а що осіли на дно промивають в чистій воді і сушать.

За 10 днів до посіву (а при обробці нітрагином за 20-30 днів) насіння протравлює препаратом ТМТД (500 г на 1 ц насіння) перемішуючи їх протягом 10 мин. В протравлен­них насіння підвищується схожість. Безпосередньо перед по­севом (за 1-2 ч) насіння обробляє гороховим нітраги­ном: він підсилює розвиток клубенькових бактерій. 0,5 л ніт­рагина розводять в 1 л чистої води і обприскують гектарную норму висіву насіння, розсипаного на брезенті, потім тщатель­но їх перелопачують. Всю роботу треба проводити в тіні, оскільки прямі сонячні промені вбивають бактерії.

Сіють горох в ранні терміни зерновими сівалками з верхнім висівом. В першу чергу висівають сорти з гладкими семе­намі, а через 8-10 днів - насіння мозкових сортів.

Цукрові сорти сіють 3-4 рядковими стрічками, а лущиль­ниє 5-7 рядковими. Відстані між стрічками 50 см, меж­ду рядами 15-20 см, а в ряду між рослинами 4-би див. Лущильні сорти можна також висівати рядовим способом з відстанню між рядами 7,5-15 см, а між рослинами в ряду - 6 див. Норма висіву 200-250 кг/га.

При проростанні горох не виносить на поверхню грунту сім'ядолі, тому насіння закладають на глибину 5-7 див. Після посіву поле накочують кільчастими катками.

Як тільки стане з'являтися схід, поле боронують сет­чатой бороною упоперек або під кутом до напряму рядків; коли рослини досягнуть висоти 5-6 см боронування повторюють. Боронування не можна проводити після дощу, оскільки рослини стають ламкими. Роботи по відходу припиняють, як тільки рослини закриють грунт.

Додаткове орошеніе між появою сходу і на­чалом цвітіння не дає значної надбавки урожаю, але 2-3 поливи під час цвітіння і після нього підвищують урожай.

Під час цвітіння посіви гороху опилівают дустом вофатоксу (15-20 кг на 1 га) для знищення довгоносика, го­рохового слоника і горохової зернівки.

Прибирання і зберігання. Цукрові сорти гороху на лопатку на­чинают прибирати через 7-10 днів після цвітіння, зазвичай в другій половині липня. Збір проводять через 2-3 дня при теп­лой сухій погоді і через 4-5 днів при прохолодній. Всього роблять 6-8 зборів, але найбільший урожай буває при пер­вих трьох зборах. Боб-лопатку обривають натиском нігтя боль­шого пальця на плодоніжку. За 1 ч один робітник збирає приблизно 7 кг гороху.

Лущильні сорти гороху прибирають через 12-15 днів після початки цвітіння у фазу молочної стиглості насіння, коли вони містять найбільше кількість цукру. На великих площах прибирання на зелений горошок проводять в один прийом жаткой-валкообразователем, а підбір і обмолот - пересувний молотаркою. Слід мати на увазі, що механізоване прибирання значно знижує витрати праці.

У ящиках, що вистилають промасленим папером, горох зберігають протягом декількох днів в холодному підвалі. У холодильниках при температурі біля 0° і відносної вологості повітря 90% лущений горох може зберігатися до місяця, а в бобах - до 1,5 місяця. В свіжого зеленого горошка призначеного для консервації, боби мають бути технічно зрілими (не менше трьох зерен), зеленими з відтінками, що не перезріли (без сітчастого малюнка), немлявими, не пошкодженими шкідниками і хворобами. Зерна вилущеного зеленого горошка - свіжими, цілими, з тонкою ніжною оболонкою, ніжною м'якоттю. Вирощування посівом насіння

Для вирощування лука на ріпку в однорічній культурі з насіння краще всього використовувати сорт Каратальський. Основна обробка грунту і добрива ті ж, що і при культурі ріпки з севка. Насіння...

Дивіться такожЩавель

Щавель - багатолітня трав'яниста рослина з сімейства гречаних. У їжу використовують молоде листя, що містить вітаміни С Р, каротин і различниє мінеральні солі. У народній медицині відвар щавлю рекомендують для...
Агротехніка

Під хрін вибирають ділянки з легкою, багатою перегноєм грунтом, бажано річкові заплави. На важких глинистих грунтах урожай знижується коріння виходить недоброякісним, розгалуженим, прибирання їх важко. Зяб під хрін орють на...

Агротехніка

У сівозміні селеру розміщують разом з морквою. Коренева селера має довгий період вегетації, тому його вирощують розсадним способом. Розсаду у віці 60-80 днів в полі висаджують 20-25 травня. Раніша висадка...