Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

бобів горох грунту дрібні зелених квітки квасоля листя насіння обпадають період плодоносіння повітря потребує починає розвитку трав'янисте урожай фази цвітіння


 

Квасоля


Овочеву квасолю обробляють для здобуття недозрілих бобів, які використовують в їжу у відвареному вигляді, - в супах, соусах або приправах до м'ясних блюд. Споживання сирих бобів може привести до важкого отруєння, оскільки у сирій квасолі міститься отруйна речовина - фазін - азотвмісний глюкозид. В процесі варива він руйнується.

По живильній цінності квасоля стоїть вище за багатьох овочевих культур. У ній багато білків, жиру, цукру, каротину, мінеральних солей вітамінів B1, B2, З, До.

Так само, як і горох, квасоля - однорічне трав'янисте рослина з сімейства бобів. Коренева система розвинена слабо і розташовується в поверхневому шарі грунту, але за сприятливих умов може заглиблюватися до 75 див. Стебло трав'янисте гранований, в'юнкий, сильноветвящийся. Висота стебла в кущових форм 25-45 см, в напівв'юнких - до 1,5 м, у в'юнких - від 2 до 5 м. Листя непарноперисте, таке, що складаються з трьох аркушевих пластинок на загальному черешку. Всі надземні вегетативні органи квасолі покриті опушуванням.

Квітки дрібні, зібрані в короткі кисті, що виходять з пазух листя, що самозапилюються. Вони бувають білими, рожевими, фіолетовими. Плід - боб, завдовжки 12-15 см і більш, містить від 3 до 10 насіння.

Квасоля требовательна до тепла: насіння починає проростати, коли грунт прогріється до 8-10°, а схід гине при заморожуваннях 1°. В той же час рослини з визрілим насінням витримують короткочасні заморожування до 4°. Холодна і дощова погода в період цвітіння і плодоносіння викликає опадання квіток і поразку квасолі грибними захворюваннями. Оптимальна температура для її розвитку 20-25°; при 30° і повітряній засусі квітки обпадають і урожай зелених бобів знижується.

До вологості грунту і повітря квасоля пред'являє помірні вимоги. Але при недоліку вологи в грунті дає грубі, дрібні сухі боби. У засуху, особливо в період цвітіння і плодоносіння, бутони, квітки і молода зав'язь обпадають. Тому хороший урожай зелених бобів можливий лише при зрошуванні.

У початкові фази свого розвитку квасоля потребує хорошому освітленні. Пізніше, особливо в період цвітіння і плодоносіння розсіяне світло і підвищена вологість повітря сприятливо позначаються на величині урожая і якості плодів. Для поліпшення повітря і температурного режиму три вирощуванні квасолі практикують посів куліс з високогтебельних рослин (кукурудзи і ін.), які висівають в 2-3 ряди перпендикулярно пануючим вітрам через кожних 10-12 рядів квасолі.

До грунту квасоля не вимоглива, але, як і горох, не любить кислих грунтів, високого рівня грунтових вод або ділянок з тією, що застоялася водою. Хоча вона виносить невелику кількість живильних речовин з грунту, але сильно потребує азоту н початкові фази розвитку, до того як починає використовувати його з повітря за допомогою клубенькових бактерій.

Статті

Насінництво

Баклажани - самоопи ляющиеся рослини, але на півдні можливо і перехресне запилення. Для насінних цілей плоди прибирають в повній біологічній зрілості, коли вони набувають жовтуватого забарвлення. Кращої якості буває насіння,...

Дивіться також



Агротехніка

У сівозміні брукву краще вирощувати в одному полі з капустою. Обробка грунту, система добрив, відхід такі ж, як і при вирощуванні середньостиглої капусти. Вирощують брукву посівом насіння в грунт і...
Сорти

Муромський 36 . Старовинний російський сорт, виведений в Муромському районі Володимирської області. Батоги тонкі, короткі 50-70 см, слабогіллясті; облиствені. Листя дрібне, яскраво-зелене. Зав'язь овальна, густоопушенная Шип чорний. Зеленець короткояйцевідной, майже...

Листові овочі

З листових овочів для півночі республіки найбільше значення мають кріп і шпинат, салат. Виняткова скороспілість і холодостійкість цих культур дозволяють отримувати урожай з відкритого грунту вже ранньою навесні. Листові овочі...