Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

боби бур'янами вносять калія квасолю легко лопатки нітрагином насіння овочеву посіву прибирають приблизно селітри суперфосфату сходу тепла тмтд хлористого


 

ГоловнаОвочеві бобовіКвасоляАгротехніка

Агротехніка


У овочевому сівозміні квасолю розміщують на 2 або 3 рік після внесення органічних добрив. Кращими попередниками для квасолі вважаються картопля, томати, огірки капуста.

Осенью під зяб вносять 2,5-3 ц суперфосфату, навесні під передпосівну культивацію - 1,5 ц аміачною селітри і 1 ц хлористого калія на 1 га. Якщо ділянка заросла бур'янами або грунт сильно ущільнився, проводять обробку глубокорихлітелем на глибину 12-15 см з подальшим боронуванням і накоченням.

Для посіву використовують крупне насіння з схожістю не нижче 90%. За два тижні їх протравлюють препаратом ТМТД для знищення хвороб, переносимих з насінням, а в день посіву намочують в підігрітій до 60° воді, що прискорює появу сходу і, крім того, запобігає захворювання антракнозом. Через 6 ч воду зливають, насіння розсипає тонким шаром для провітрювання, після чого обробляють квасоляними нітрагином (0,5 л на гектарную норму насіння). При обробці нітрагином насіння протравлює за 3-4 тижні до посіву (ТМТД вбиває клубеньковиє бактерії).

Висівають квасолю, коли температура грунту на глибині 10 см досягне 10-12° тепла (у один термін з кукурудзою і огірками) сівалками, встановленими на верхній висів.

У посушливих умовах хорошийиерезультати дає дворядковий стрічковий посів: відстань між стрічками-70 см, між рядами в стрічці - 35 см і між рослинами у ряді 10-12 див. Залежно від великої насіння норма висіву вагається від 80 до 100 кг/га. Глибина закладення насіння 5-6 див. Аби забезпечити поява дружного сходу, ділянку накочують.

Відхід полягає в культиваціях, поливах, підгодівлі расстеній і боротьбі з бур'янами. За період вегетації овочевої квасолі дають 3-5 поливів по 350-400 м3/га води. При першій культивації вносять підгодівлю: 0,5 ц аміачної селітри, 1,5-2 ц суперфосфату і 1 ц хлористого калія на 1 га.

Овочеву квасолю на лопатку прибирають через 8-10 днів після утворення зав'язей, коли боби ще дуже соковиті, стулки м'ясисті, а насіння має розмір приблизно пшеничного зерна. За 1 ч один робітник збирає 8-10 кг бобів. Збори повторюють через 3-6 днів (приблизно 5-6 разів). Зелені боби треба реалізувати швидко, тому що через 2-3 дні вони стають млявими і втрачають до 50% витаміну С. Средній урожай 50-80 ц/га.

У прохолодних підвалах овочеву квасолю можна зберігати декілька днів, в холодильнику при 3° тепла і відносної вологості повітря 85% 1-2 тижні.

Для консервації квасолю прибирають, коли насіння в бобах досягнуть нормальної величини, але залишаються ще м'якими (легко роздавлюються пальцями). Квасоля овочева (лопатка) свіжа повинна відповідати наступним вимогам: лопатки свіжі, цілі, незабруднені, не пошкоджені шкідниками і хворобами, з плодоніжкою або без неї. По внутрішній будові лопатки повинні бути соковитими, м'ясистими, такими, що легко ламаються при згинанні, без пергаментного шару і грубих волокон. Редька

Редька культивується з прадавніх часів. Містить солі калія, кальцію, заліза магнію, сприяючі поліпшенню обміну речовин в організмі, вітамін С, а також ефірні масла і глюкозиди, що надають їй специфічному смаку...

Дивіться також



Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?
Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...

Сорти

В залежності від гостроти смаку, пов'язаної з вмістом ефірних масел, сорти цибулі ділять на три групи - гострі, напівгострі і солодкі. Гострі сорти більше містять сухої речовини, цукру і ефірного...