Перець
Стручковий перець ділиться на овочевий і пряний. Овочевий або солодкий перець вживається в пищу в свіжому, тушкованому, фаршированому, солоному і консервованому вигляді. Пряний або гострий, використовується лише як приправа до різних блюд, а також в якості спецій при засолці огірків, патисонів і інших овочів.
Перці містять від 5 до 12% сухих речовин і від 2 до 8% цукру. За змістом вітаміну З вони перевершують всі овочеві культури. На 100 г сирої ваги плодів в солодкого перцю міститься 270 міліграм, в гострого - 380 міліграм вітаміну С; вітаміну А- відповідно 9 і 12 міліграм. Пекучий смак пряного перцю залежить від наявності в нім алкалоїду капсаїцина; у овочевому перці його значно менше.
Стебло в перцю міцний, в підстави древеснєєт, тому не потребує опори. Кущ в солодкого перцю розкидистий, в гострого - прямостоячий. Коренева система мочкувата проникаюча в глибину майже до 70 див. Листя в солодкого перцю велике, яйцевидне гладкі, в гострого - дрібні, ланцетовидні. Квітки одіночниє, в основному самозапилюються, але можливо і перехресне запилення за допомогою бджіл і інших комах. Плід - стручковидна 2 - 4-гніздова ягода різної форми: в солодкого перцю - прізмовідная, кулевидна, з товстими стінками (3-6 мм) в гострого - довга хоботовідная з тонкими стінками (1-2 мм). Забарвлення плодів червоне або жовте. Насіння плоске, ясно-жовте, маса 1000 насіння 5-6 р.
Перець - рослина короткого дня, краще всього він розвивається при 10-12-годинному дні. Затінювання не виносить. Насіння начинают проростати при 13°. Оптимальна температура для зростання і розвитку 20-28°, при температурі нижче 13° зростання рослин припиняється. Вологість грунту має бути в межах 70-80% від граничної вологоємкості, при недоліку вологи рослини скидають бутони і плоди.
СтаттіСорт
Вікторія, іноземного проїсхожденія. Розетка листя досягає в діаметрі 20 див. Листя округлої форми пузирчастого фрірованниє, темно-зелені. Досить стійкий даний сорт до стрелкованію, що дуже важливе.
Дивіться також
Боротьба з хворобами
Коренеїд. Збудник захворювання - гриб. Приголомшує схід у фазі 3-4 справжніх листочків. Корінець і долинне для підсім'я коліно в заражених рослин чорніють, рослина гине. Найчастіше буряк захворює коренеїдом на важких,... | Баклажани
Як овочеву культуру, баклажани почали вирощувати в Європі і Росії з XVII століття. Використовують їх для приготування самостійних блюд, але головним чином в консервній промисловості. Споживають ті, що закінчили зростання,... |
Вирощування у відкритому грунті
Великим попитом в населення, особливо рано навесні, користується зелений лук. Для тієї, що вигнала на перо використовують лук ріпчастий і батун. Лук ріпчастий на перо вирощують у відкритому грунті з...
|