Сорти Болгарський 79.
Овочевий солодкий сорт. Виведений на станції "Маяк". Кущ штамбовий, вгорі розкидистий, заввишки 50-70 див. Плоди прізмовідниє слабогранениє, зростаючі вгору. Довжина їх 7-9 см, ширина 5-би см, товщина стінок 4,5-5 мм. Забарвлення в технічній зрілості ясно-зелене, в біологічній - червона. Від сходу до технічної стиглості 105-125 днів. Валовий урожай 50-74 ц/га.
Ластівка.
Виведений МолдНІЇОЗіО. Кущ штамбовий, напіврозкидистий, заввишки до 95 см, плоди конусовидною форми, завдовжки 8-10 см діаметром 3-5 см з товщиною м'якоті до 6 мм висячі. У технічній стиглості ясно-зелені, в біологічній - червоні. У плодоносіння вступає на 100-115 день. Високоврожайний сорт.
Астраханський 147.
Місцевий гострий сорт Астраханської області, що покращується Волгоградською дослідною станцією ВІР. Кущ низький, 40-55 див. Плоди висячі, ледве зігнуті, гладкі, завдовжки в середньому 8 см, діаметром в чашки 2,5-3 див. (Недозрілі плоди зелені, в біологічній стиглості - червоні. Технічна стиглість настає на 115-120 день від сходу. Використовується як приправа і при солінні і консервації овочів.
Кращими для перцю є родючі рихлі, з багатим вмістом перегною грунту. У сівозміні його розміщують в одному полі з томатами. Кращі попередники - капуста і огірки. Основна і передпосівна обробка грунту така ж, як під томати. На 1 га вносять 2-2,5 ц аміачної селітри, 3,5-4 ц суперфосфату, 1-1,5 ц хлористого калія.
Висадку розсада перцю в грунт проводить після томатів з площею живлення для солодкого перцю 70х25 см, для гострого 70х35 см, по два рослини в лунку. Садять рассадопосадочнимі машинами, а на невеликих площах - уручну.
Перець пред'являє підвищені вимоги до тепла, тому на ділянці бажано посіяти куліси. Поливати необхідно частіше, ніж томати, особливо в період плодоносіння, інакше урожай різко знизиться, а якість плодів погіршає.
За вегетаційний період перцю дають дві підгодівлі: через 8-10 днів після висадки розсада (0,5 ц аміачної селітри, 1-1,5 ц суперфосфату, 0,5 ц хлористого калія на 1 га) і під час масового цвітіння рослин (0,5 ц аміачної селітри, 0,5 ц суперфосфату). Підгодівлю вносять перед поливами. Міжрядні обробки для знищення бур'янів і грунтової кірки проводять після поливів.
Перець вирощують у вигляді природного куща, не застосовуючи прищипування.
Солодкий перець прибирають в технічній стиглості в зеленому, соковитому стані, коли стінки плоду при легкому натисненні на них пальцем видають слабкі потресківаніє. У біологічній зрілості плоди особливо багаті цукром і вітамінами. Ост
puii перець прибирають в насінній стиглості, коли плоди почервоніють і стануть сухими. Плоди перцю прибирають з плодоніжкою.
Культура перцю в захищеному грунті.
В парниках і під плівковими укриттями вирощують в основному солодкий перець. Розсаду його висаджують другою культурою після вибірки парників розсади ранньої капусти, в 3 ряди по 12-15 шт. під одну раму. Під плівкові тунельні укриття перець висаджують в середині травня в 2 ряди (40х30 см). Відхід такий же, як і за томатами, але поливають частішим. Урожай в парниках і під плівками 2-5 кг/м2.
Вимоги до якості солодкого перцю.
Плоди мають бути свіжі, чисті, здорові, формою і забарвленню відповідні даному сорту, з плодоніжкою. Довжина плоду не менше 6 див. Смак солодкуватий з легкою гостротою. Петрушка
Петрушка відноситься до пряних рослин. Її обробляють повсюдно, але переважно на індивідуальних городах, і широко використовують як приправу для різних блюд. Цінується вона за ароматну, але головне - за високий...
Дивіться також
Багатолітні овочі
Спаржа. Багатолітнє рослина. На одному місці культивується 15-20 років. Споживають молоді ніжні втечі, що знаходяться в землі. Вони етілірованни, вибілені, при появі із землі зеленіють, грубіють. Молоді побегі містять амінокислоту... | Боротьба з шкідниками
Морквяна муха . Небезпечний шкідник. Зимує у стадії лялечки в грунті. Весной вилітають мухи, і при температурі 12-17° тепла самки відкладають яйця на землю біля рослин моркви. Через 10-15 днів... |
Сорт
Найбільш поширені сорти Круглий і Кращий зі всіх. Круглий - скороспілий сорт селекції б. Грібовськой овочевій селекційній станції. Вегетаційний період 100-11О днів. Листя невеликі, розетка розкидиста. Коренеплоди округлі, з сильно...
|