Ревінь
Ревінь - багатолітня овочева культура з сімейства гречаних. Споживають молоді мясистиє черешки, за смаком вони нагадують яблука. Черешки содержат вітаміни С, Р, яблучну і щавлеву кислоти, мінеральниє солі. З молодих соковитих черешків ревеню готують варення, цукати, мармелад компоти, киселі, соки, вино, джем, окрошку, запіканки, начинку для пирогів. Використовують черешки ревеню після зняття волокнистої шкірки.
Ревінь утворює м'ясисте кореневище і потужну кореневу систему, проникаючу в грунт на глибину 2,5 м. На верхньому кінці кореневища знаходяться 5-8 крупних нирок, а багаточисельні дрібні нирки розташовані в пазухах торішнього листя. На окремих частинах кореневища сплячих нирок немає, як це має місце в хріну. Листя велике (чи довжинаста до 1 м). Спочатку вони утворюють прикореневу розетку, а з 2-3 року верхівкова брунька формує квітконосні втечі довгою до 2 м. Квітки дрібні, білуваті (інколи рожеві, червоні), зібрані в суцвіття - мітелки. Квітки обох статей, плід - горішок з плівчастим облямовуванням кожної грані.
Ревінь - холодостійка рослина. Рушає в зростання навесні у міру відтавання грунту, переносить весняні заморожування до 10°. До світла пред'являє помірні вимоги, його вирощують в міжряддях плодових садів і ягідників, де виходять більш доброякісні черешки на 10-15 днів пізніше, ніж на відкритих ділянках, що збільшує термін здобуття свіжіше продукції.
До вологи ревінь дуже вимогливий. Від недоліку води черешки стають грубими, жорсткими несоковитими з острогорьковатим присмаком. До живильних речовин пред'являє підвищені вимоги. З 1 га виносить з грунту 230-250 кг азоту, 80-100 кг фосфору, 200-230 кг калія.
СтаттіСорт
Вікторія, іноземного проїсхожденія. Розетка листя досягає в діаметрі 20 див. Листя округлої форми пузирчастого фрірованниє, темно-зелені. Досить стійкий даний сорт до стрелкованію, що дуже важливе.
Дивіться також
Боротьба з хворобами
Коренеїд. Збудник захворювання - гриб. Приголомшує схід у фазі 3-4 справжніх листочків. Корінець і долинне для підсім'я коліно в заражених рослин чорніють, рослина гине. Найчастіше буряк захворює коренеїдом на важких,... | Баклажани
Як овочеву культуру, баклажани почали вирощувати в Європі і Росії з XVII століття. Використовують їх для приготування самостійних блюд, але головним чином в консервній промисловості. Споживають ті, що закінчили зростання,... |
Вирощування у відкритому грунті
Великим попитом в населення, особливо рано навесні, користується зелений лук. Для тієї, що вигнала на перо використовують лук ріпчастий і батун. Лук ріпчастий на перо вирощують у відкритому грунті з...
|