Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

азоту вигляді використовують внесення вносять водою восени гною грунту добрива живильних живлення мінеральні містить насіння органічних основного підгодівлі речовин рослин


 

ГоловнаРослинництвоБактерійні

Бактерійні


Нітрагин

.

Культура клубенькових бактерій зухвалих освіту бульб на корінні бобових рослин і сприяючих скріпленню атмосферного азоту. Випускається зазвичай в рідкому вигляді, для кожної бобової культури свій нітрагин. Для обробки норми насіння потрібно 0,5 л. Перед вживанням вміст пляшки (0,5 л) розбавляють в 2 л води і розчином змочують насіння, ретельно їх перемішуючи. Обробляють насіння в тіні, оскільки прямі сонячні промені вбивають клубеньковиє бактерії.



Азотобактерин.

Культура бактерій, що фіксують атмосферний азот (азотобактора). Використовується для поліпшення азотного живлення небобових рослин. Добре проявляє себе на нейтральних, окультурених грунтах, забезпечених фосфором. Випускається в рідкому вигляді. Одна пляшка (0,5 л) використовується для обробки гектарной норми насіння.



Фосфоробактерін.

Містить бактерії, що викликають мінералізацію органічних фосфатів грунту. Рекомендується для вживання на грунтах, багатих органічними речовинами. Випускається в рідкому вигляді. Насіння обробляється так само, як і іншими бактерійними препаратами.



AM Би.

Бактерійне добриво, містить мікроорганізми, що викликають мінералізацію органічних речовин грунту і утворення речовин, доступних для живлення рослин. Рекомендується застосовувати на кислих грунтах. Витрата препарату — 250 кг/га. Його змішують з чотирикратною кількістю грунту, узятого з удобрюваних полів, розсіюють і відразу ж закладають в грунт.



Гній.

Містить всі необхідні рослинам живильні речовини, у тому числі і мікроелементи. Наявність тих або інших живильних речовин залежить від вигляду тварин, якості корму, підстилки і способів зберігання гною. Краще використовувати напівперепрілим. Розкладання гною повинне йти повільно, без доступу повітря. Зберігати треба у великих штабелях, щільно утрамбованим, але вологому стані. Складений гній сильно розігрівається, при цьому вперше ж дні горіння випаровується більше половини азоту.



У перший рік після внесення гною рослинами засвоюється лише 25% азоту, 40 - фосфорної кислоти і 60% окислів калія тому дія гнойового добрива продовжується протягом 3-4 років.



Пташиний послід.

Сильне і швидкодіюче добриво. В середньому містить: азоту - 1,6%, фосфору - 1,6, калія - 0,9, кальцію - 1,5%. Застосовується у сухому подрібненому вигляді, але частіше у вигляді розчину. Розчин готують наступним образом. За добу до використанийияпослід насипає в бочку до половини, заливають доверху водою і накривають кришкою. Протягом доби масу кілька разів перемішують. Перед внесенням ще раз добре перемішують і розбавляють водою в 10-12 разів. Зберігати пташиний послід треба в сухому вигляді, змішавши з невеликим кількістю землі.



Гнойова рідота.

Для приготування гнойової рідоти бочку на 1/3 завантажують гноєм і заливають водою для бродіння. Через 2 дні рідоту розбавляють в 4-5 разів водою.



Зола.

Коштовне калійно-фосфорне добриво. Містить також і інші елементи живлення, у тому числі - мікроелементи, азот відсутній. Золу можна застосовувати на всіх грунтах, за винятком солонцеватих. Зберігати в закритому приміщенні.

Фекалії.

Містять азоту в 2 рази більше, ніж гною. Використовують їх у вигляді земляно-фекальних компостів. Компостування повинне продовжуватися 1-2 роки.



Сапропель.

Це мул пресноводных озер. Містить органічні речовини, вапно, азот, калій і мікроелементи. Є хорошим добривом. Перед внесенням до грунту його необхідно провітрити.



Для скорочення витрат праці мінеральні і органічні добрива краще вносити до змішаному вигляді. Велике значення мають терміни внесення добрив. Несвоєчасно внесене добриво може виявитися не лише біс

корисним, але і заподіяти шкоду. Так, наприклад, живильні речовини гною безпосередньо корінням рослин засвоюватися не можуть. Необхідно не менше двох місяців, аби мікроорганізми, що знаходяться в грунті, мінералізовалі частина гною, перетворивши його на засвоєну форму. Тому гній і перегній вносять восени, під зябльовую оранку. Мінералізація гною починається восени продовжується ранньою навесні, і рослини вже на початку літа починають використовувати його живильні речовини.



Суперфосфат закріплюється в грунті в тому місці, куди його вносять, і водою не розмивається. Тому його слідует закладати глибше, в зону масового поширення коріння. Основну кількість суперфосфату вносять восени разом з гноєм під зябльовую оранку і лише невелику частину - влітку, у вигляді підгодівлі. Літня підгодівля прискорює дозрівання плодів і покращує їх якість.



Калійні добрива малорухливі. Їх, як і фосфорні, вносять головним чином восени, під зяб, а останню частину - влітку, у вигляді підгодівлі.



Азотні добрива діють швидко і легко вимиваються з грунту, особливо аміачна селітра. Їх краще застосовувати навесні і літом, можна навіть поверхнево, під культивацію. Вони забезпечують наростання зеленої маси рослин, що сприяє накопиченню великої кількості живильних речовин і підвищенню врожайності. Проте надлишкове азотне живлення наводить до сильного зростання рослин в збиток плодоносінню і затягує їх вегетацію.



Спільне внесення органічних і мінеральних добрив дає (вищі результати. У этому випадку рослини спочатку використовують швидкодіючі мінеральні добрива, а потім - гній у міру його розкладання.



Слабка коренева система молодого сходу і висадженої розсади не може ще використовувати живильних речовин основного добрива. Тому, аби забезпечити швидке зростання і розвиток рослин в перший період їх життя, застосовують місцеві добрива одночасно з посівом насіння або з посадкою розсади, бульб, цибулин. При місцевому внесенні добрив можна значно скоротити дозу основних добрив.



При висадці розсади суміш перегною і мінеральних добрив вносять до лунок по 100-300 г в кожну і перемішують із землею. На 1 т перегною додають 10 кг суперфосфату, 8кг аміачної селітри і якщо грунт слабо забезпечений калієм, - 3 кг калійної солі.



При посіві насіння використовують гранульовані мінеральні добрива. Їх змішують з сухим насінням і у такому вигляді висівають. Гранульовані добрива не надають отріцательного впливи на розвиток кореневої системи рослин, не поглинаються відразу грунтом і тривалий час служать джерелом живлення для рослин.



Порошкоподібні добрива не можна змішувати з насінням, оскільки вони можуть знизити схожість насіння. Сіють комбінованими сівалками з особливими сошниками, які насіння і добрива закладають в грунт окремо, відділяючи їх шаром грунту 2-4 див.



Окрім основного і місцевого добрива, у вегетаційний період рослини можна підгодовувати. Проте підгодівля не замінює основного добрива - вони лише доповнюють його, забезпечуючи додатковим живленням рослини, головним чином в другий період життя, коли для формування урожаю вони мають потребу у великій кількості живильних речовин. Склад і дози добрив, що вносяться в підгодівлі, залежать від вигляду і віку рослин, а також від грунту і будуть розглянуті при описі агротехніки окремих овочевих культур.



Окрім внесення добрив до грунту практікуєтся внекорневая підгодівля рослин: листя обприскують слабким розчином мінеральних добрив, які всмоктуються листям і вже через декілька годинників використовуються для створення органічних речовин. За одну внекорневую підгодівлю можна дати не більше 2% основних добрив від загальної потреби в них. Тому вони не замінюють ні основних добрив, ні звичайної підгодівлі. Ними користуються в основному для підгодівлі рослин мікродобривами або для дачі основного елементу живлення, коли в нім виявилася гостра потреба. Цей прийом ефективний лише у вологу погоду: у суху розчин на листі швидко висихає і не всмоктується.



Якщо добрива застосовуються кожне окремо, то суперфосфату беруть 10-15 г на 1 л води, аміачної селітри 2-3 г (але краще за неї замінити 5 г сечовини), сірчанокислого калія 3-4 р. Мікродобрива даються в менших дозах: борної кислоти 100-200 міліграм на ' 1 л води, сірчанокислих солей магнію, марганцю, цинку, кобальту, залоза - по 300 міліграм на 1 л. Прі спільному внесенні добрив загальна концентрація солей не повинна перевищувати для молодих огірків лука і моркви 2-3 г а для інших культур 4-5 г на 1 л води. При розрахунку норм внесення добрива слід мати на увазі, що живильні елементи добрив неповністю використовуються рослинами. Азот витягується лише на 50-70%, фосфор на 20-45%, калій 40-70%. При цьому Гранульовані добрива використовуються повнішим, ніж порошкоподібні. При щорічному внесенні добрив в грунту накопичується фосфор, і тоді в подальшому його можна вносити до менших дозах.



Мінеральні добрива забезпечують надбавку урожаю овочевих культур лише за умови зрошування. У сухому грунті вони не розчиняються і залишаються недоступними для рослин, а азотні добрива без зрошування можуть навіть знижувати урожай. Для подрібнення мінеральних добрив, що злежалися, використовують подрібнювач, для змішування органічних і мінеральних добрив застосовують навантажувач-змішувач добрив. Мінеральні добрива перед вспашкой зяб вносить причіпним розкиданням. Сухими добривами рослини підгодовують безпосередньо перед поливом культіваторамі-растенієпітателямі. Боротьба з вредітеляммі

Цибульна муха - найпоширеніший і небезпечніший шкідник. Зимують ложнококони в грунті. Мухи починають літати в другій половині травня. Яйця відкладають на грунт біля рослин. Через 4-8 днів з яєць виходять...

Дивіться також



Весняні теплиці

Для виробництва розсади ранньої капусти, томатів, перців, баклажан, огірком, качанового салату, селери нам прийнятніші плівкові теплиці. Технологія вирощування розсаду в плівкових теплицях має особливості в порівнянні з вирощуванням її в...
Агротехніка середньою і пізніше

Капусту середніх і пізніх сортів вирощують як розсадним, так і безрассадним способом. Розсадна культура. Середню і пізню капусту розміщують на ділянках з зниженим рельєфом, краще в заплавах річок з родючими...

Насінництво

В цукрових сортів гороху плоди при дозріванні залишаються цілими, а в лущильних - розтріскуються. Тому насінні посіви лущильних сортів прибирають, коли велика частина зерна досягне воскової стиглості. Скошують горох жниварокамі...