Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

білу бур'яни вибірковий гербіцид грунті зірочник зберігається знищує коріння куряче лобода малотоксичен мишей просо рослину середню системний теплокровних токсичність щиріцу


 

ГоловнаРослинництвоБоротьба з бур'янами

Боротьба з бур'янами


Одна з причин низької врожайності і високої собівартості овочевих культур - сильна засміченість посівів. За даними, в посівах овочевих культур переважають пізні ярові бур'яни (куряче просо мишей, щиріца) - 90% від загальної кількості бур'янів. Зустрічаються пізні ярини бур'яни (редька дика, гречишка, лобода, горошок мишастий, проскурник приземистий) 3-4%. Засміченість багатолітніми бур'янами незначна 3,5-4%.



Для скорочення ручної праці на прополці застосовують гербіциди, які у поєднанні з агротехнічними заходами різко зменшують витрати праці і засобів, знижують собівартість виробництва овочів і підвищують урожай.



Овочеві рослини чутливіші до хімічних сполук, чим зернові. Рослини дводольні, вони відрізняються великою різноманітністю, в основному використовуються для їжі в свіжому вигляді, тому до підбору гербіцидів в овочівництві треба личити особливо уважно.



Дія гербіцидів багато в чому залежить від фази розвитку бур'янів, сонячного освітлення температури, вологості грунту і повітря. Більшість їх слабо діє при низьких

температурах, тому обробляти посіви треба при температурі повітря вище за 15° тепло в уранішні безвітряні дні. Препарати повинні попасти на вирівняну, неглинисту, вологу поверхню грунти.



Засмічені рослини найбільш чутливі до гербіцидів в стадії прорастанія, тому посіви овочевих культур обробляють або до появи сходу, або в фазе/неськольких справжнього листя. При цьому строго дотримують ту, що рекомендується норму витрати препарату по речовині, що діє. Зменшення дози ослабляє дію препарату, а збільшення - погіршує якість овочів і навіть наводить до загибелі овочевої рослини.



Гербіциди отруйні для людини, тому при роботі з ними необхідно дотримувати правила охорона праці. Обприскують обов'язково з польовою штангою. Ширіна захвату штанги 7-12 м. Висота штанги над землею 50-90 см, наконечників, що розпиляли, 45-50 див. У обприскувач розчин заливають через фільтр. Розсадники бур'янів - придорожні і пріаричниє ділянки, кордони полів сівозмін - восени обробляють сімазином (8-10 кг/га) із закладенням в грунт на глибину 8-10 див. При обробці гербіцидами моркви реалізувати коренеплоди дозволяється через чотири місяці після вживання гербіциду. Гербіциди, вживані в овочівництві.



Далапон.

Вибірковий, системний препарат. Поглинається корінням і листям. Добре знищує мишей сизий і зелений, куряче просо, пирій повзучий, свінорой горець берізка і розложистий, щиріцу. Препарат легко пересувається за профілем грунти, розкладається мікроорганізмами. Слаботоксичен для теплокровних.



Діхлормочевіна (ДХМ).

Вибірковий гербіцид. Пригноблює куряче просо, щетинників лобода білу, щиріцу. Токсичність в грунті 6-8 тижнів, особливо ефективний на проростаючих бур'янах. Слідує строго дотримувати запобіжні засоби, оскільки пил гербіциду дратує слизові оболонки оболонки очей, носа, рота. Малотоксичен для теплокровних.



Ленацил.

Вибірковий системний гербіцид. Поступає в рослину через коріння. Добре знищує редьку дику, зірочник середню, ромашку непахучу, пастушу сумку торицю польову. Пригноблює мишей зелений і сизий. Малотоксичен для теплокровних.



Лінурон.

Вибіркової і системної дії. Проникає в рослину через коріння і листя. Знищує добре куряче просо, лобода білу, щетинників, амброзію полиннолістную. Токсичність в грунті 3-4 місяця. Слаботоксичен для теплокровних.



Прометрин.

Вибірковий системний гербіцид. Проникає в рослину через коріння і листя. Знищує однорічні злакові і дводольні бур'яни. Особливо добре діє на просоподібні засмічені рослини. Зберігає токсичність протягом 1-3 місяців. Малотоксичен для теплокровних, проте, необхідно дотримуватися обережності.



Пропазин.

Вибіркової і системної дії. Поступає в рослину в основному через коріння. Добре знищує багато однорічних дводольних бур'янів. У грунті зберігається 1-2 роки. Наступного року навесні можна вирощувати моркву картопля. Особливо чутливі до пропазину салат, томати, редис, буряк. Малотоксичен длятеплокровних.



Рамрод.

Вибірковий гербіцид системної дії. Добре пригнічує мишей, куряче просо, лобода білу, щиріцу закинену, горці, ромашку непахучу, зірочник середню. Токсичний в грунті протягом 2 місяців. Малотоксичен для теплокровних.



Семерон.

Вибірковий гербіцид контактної дії. Добре знищує дводольні бур'яни. Токсичність в грунті зберігається 1,5-2 місяці. Навесні наступного року висівають всі культури. Малотоксичен для теплокровних.



Солан.

Вибірковий системний гербіцид. Добре знищує однорічні бур'яни. Стійкі до солану ториця польова, мятлік однорічний. Чутливі до гербіциду капуста, буряк, лук. Токсичність зберігається 1,5-2 місяці. Малотоксичен для теплокровних.



Трефлан

. Гербіцид вибіркової системної дії. Поступає в рослину через коріння. Добре унічтожает мишей сизий і зелений, куряче просо, вогнище житньої, щиріцу, зірочник середню, лобода білу. Стійкі до трефлану амброзія полиннолістная, сить кругла, дурнішник звичайний. Гербіцидна активність в грунті зберігається 1,5-2 місяці, Малотоксичен для теплокровних.



ХЛОР-ІФК.

Вибіркової дії. У рослину проника­ет через коріння. Добре знищує куряче пресу мишей, вівсюг, вогнище житньої, зірочник середню, гірчицю ролеву, талабан польову, щиріцу, лобода білу. Токсичність в грунті зберігається 4-би тижнів. Наступного року весной/ висівають всі культури. Малотоксичен для теплокровних.



Тріхлорацетат натрію (ТХА).

Вибірковий системний гербіцид. Поступає в рослину через коріння. Добре унічто­жаєт лобода білу, щиріцу, редьку дику, пирій повзучий, свінорой, острец, гумай. Малотоксичен для теплокровних. Весняні теплиці

Для виробництва розсади ранньої капусти, томатів, перців, баклажан, огірком, качанового салату, селери нам прийнятніші плівкові теплиці. Технологія вирощування розсаду в плівкових теплицях має особливості в порівнянні з вирощуванням її в...

Дивіться також



Боротьба з хворобами

Помилкова борошниста роса (проноспороз). Грибне захворювання. Па листі з'являються блідо-зелені розпливчаті плями. Поступово плями збільшуються, і на них утворюється сірувато-фіолетовий наліт. Уражене листя жовтіє і засихає. Інфекція з листя проникає...
Боротьба з хворобами

У відкритому грунті огіркам великий шкоди завдають бактеріоз огірків борошниста роса, антракноз, бура плямистість, мозаїка. У захищеному грунті, окрім вказаних вище хвороб огірки приголомшуються кореневою гнилизною, білою гни ллю а...

Насінництво

На насіння висівають не пізніше за першу декаду травня з міжряддями 20 див. Норма висіву насіння 20 кг/га. Відхід полягає в поливах, спушенні грунту боротьбі з бур'янами. Проріджують рослини на...