Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

азоту білого випускається гранулах грунту добриво застосовується злежується калія кольору легко містить підгодівлі порошок розсіюється рослин сіль суперфосфат фосфору хлору


 

Добрива


Дослідами науково-дослідних установ, а також практикою передових господарств доведена висока ефективність органічних і мінеральних добрив, що вносяться під овочеві культури. Тому добриво овочевих культур - обов'язковий агротехнічний прийом.



Аміачна селітра.

Містить 34-35% азоту. Кристалічний білий або злегка кремовий порошок, що легко розчиняється у воді. Сильно поглинає вологу з повітря, злежується. Зберігати її треба в сухому приміщенні, у водонепроникній тарі (гранульована селітра злежується менше). Застосовується як основне добриво весною і для підгодівлі влітку. Осенью аміачну селітру вносити не слідує, оскільки вона легко вимивається з грунту. Змішувати селітру суперфосфатом не можна.



Сульфат амонія.

Містить близько 20% азоту. Кристалічний порошок білого або сірого кольору. Слабо поглинає вологу з повітря, майже не злежується і добре розсіюється. Мало вимивається з грунту. Краще використовувати на вапняних грунтах.



Сечовина.

Концентроване азотне добриво, що містить 46% азоту. Випускається у вигляді білого кристалічного порошку або гранул. Застосовується як основне добриво і для підгодівлі.



Суперфосфат

. Містить 18-21% засвоєного фосфору. Є порошком сірого кольори. При зволоженні стає сипким. Порошкоподібний суперфосфат сильно поглинається грунтом і стає малодоступним для рослин. Гранульований суперфосфат краще розсіюється, менше поглинається грунтом і краще засвоюється рослинами.



Подвійний суперфосфат.

Містить 45-48% засвоєного фосфору. Не містить вільної фосфорної кислоти, тому може вноситися до рядків під овочеві культури в більш, високих дозах, чим простій гранульований суперфосфат.



Преципітат.

Містить фосфору від 27 до 40%. Тонкий порошок Цілого кольору, негігроскопічний не злежується. Розчиняється в слабких кіслотах і легко засвоюється рослинами. Не міститься вільні кислоти, багатий вапном.



Хлористий калій.

Містить від 50 до 60% окислу калія. Схожий на дрібно розмолоту звичайну столову сіль. Мало зволожуєте, але при неправильному зберіганні злежується. Містить шкідливий для рослин хлор. Особливо чутливі до хлору огірки, томати, картопля. Вносять головним чином восени, під зябльовую оранку аби на початок вегетації рослин він встиг розкластися, а хлор - віддалитися з грунту.



Калійна сіль.

Містить 30-40% окислів калія і 35-55% куховарській солі. Менш коштовне, чим хлористий калій, добриво.



Сірчанокислий калій.

Містить 45-52% окислів калія і не має шкідливого для рослин хлору. Дрібнокристалічна, білого кольору сіль, не злежується і добре розсіюється. Підвищуючи урожай, сірчанокислий калій сприяє поліпшенню якості плодів.



Суперфосфат аммонізірованний.

Містить 14-15%. фосфору і 1,5-2,5% азоту. Випускається в гранулах, злежується слабо, добре розсіюється.



Аммофос.

Складне фосфорно-азотне добриво. Містить не менше 12% азоту і 38-40% фосфору. Випускається в гранулах. Дуже коштовне добриво для грунтів, бідних фосфором і азотом.



Нітрофос.
Складне азотно-фосфорне добриво. Містить до 24% азоту і 14% фосфору. Випускається в гранулах, гігроскопічний.



Нітрофоска.

Комбіноване добриво. Різні види нітрофоски містять від 13 до 17% азоту, від 11 до 30% фосфору і від 15 до 26% калія.



Розчинимо.

Комбіноване добриво. Випускається чотири марок: 18% азоту, би - фосфору 18 - калія; 20 - азоту, 5 - фосфору, 10 - калія; 10 - азоту, 5 - фосфору, 20 - калія, 6 - магнію; 20 - азоту, 16 - фосфору, 10% калія мікроелементи (марганець, залізо, мідь, бор, молібден, кобальт, цинк).



Остання марка вважається кращою, оскільки є повнішим добривом і не містить хлору. Растворін використовується в основному для підгодівлі в теплицях. Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...

Дивіться також



Весняні теплиці

Для виробництва розсади ранньої капусти, томатів, перців, баклажан, огірком, качанового салату, селери нам прийнятніші плівкові теплиці. Технологія вирощування розсаду в плівкових теплицях має особливості в порівнянні з вирощуванням її в...
Насінництво

Маточники вирощують при літньому посіві насіння з таким розрахунком, аби коренеплоди сформувалися, але не переросли. Семена сіють в кінці червня - початку липня, проводячи заздалегідь полив ділянки. Агротехніки аналогічна з...

Правові аспекти

Садівництво традиційно є одним з улюблених занять українців. Можна, звичайно, займатися садівництвом і в індивідуальному порядку, але ефективніше - колективно. Принаймні, з питаннями газифікації, електрифікації і водопостачання ділянки краще розбиратися...