Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

агротехнічний боронування бур'янів весной весняна вологи гине глибину грунту зябльовой культури накопичення обробка оранку пізньої полях прийом проводять проростання хвороб


 

ГоловнаРослинництвоОбробка грунту

Обробка грунту


Овочеві рослини пред'являють високі тре­бованія до якості і стану грунту. На дрібно зораних погано оброблених грунтах вони різко знижують урожай. Поето­му обробці грунту необхідно приділяти найсерйознішу увагу.



Основна обробка грунти.

Основну обробку грунту починають після звільнення поля від культури. В першу чергу його очищають від кочериг бадилля, хворих плодів і післяжнивних залишків. Особенно ретельно треба стежити за прибиранням хворих плодів, оскільки будучи такими, що заорали в землю, вони стануть джерелом хвороб наступного року.



При засміченні поля однорічними бур'янами лущення проводять на глибину 5-8 см, багатолітніми на 8-10 див. До зябльовой оранки приступають через 2-3 тижні після лу­щенія.



Якщо поле звільнилося з-під пізньої культури, напрі­мер, пізньої капусти або моркви, відразу орють зяб. Луще­ніє грунту в пізні терміни не дає позитивних резуль­татов.



Зволоження грунту полегшує оранку і покращує її каче­ство, особливо на зрошуваних суглинних землях які до осені сильно ущільнюються, і аби зорати їх, інколи необ­ходім передоранковий полив.



Глибока осіння оранка - основний агротехнічний прийом в овочівництві - створює умови для накопичення вологи і живильних речовин в грунті сприяє унічтоже­нію бур'янів, шкідників і хвороб. При зябльовой оранці багато лилагоджень і лялечок шкідливих комах, зимуючих в поч­ве, виорюється на поверхня і гине від несприятливих умов, а ті, що знаходяться на поверхні, закладаються глибоко в грунт і теж гинуть. Під час оранки на боль­шую глибину заорюються і дрібні рослинні залишки разом з збудниками хвороб, що знаходяться на них, чому велика частина їх гине.



Весняна оранка допускається на заплавних землях, де є небезпека змивання орного шару талою водами. Проїз­водят її якомога раніше і відразу ж боронують грунт в два сліди і накочують. При зябльовой оранці урожай овочів буває на 50-200 Ц. більше, ніж при весновспашке.



Під овочеві культури грунт необхідно орати глибоко, на 30-33 см, без огріхів, краї поля оборати. Треба створити на полі глибокий, добре окультурений орний шар.



На окремих полях замість відвальної оранки можна прі­менять обробку плоськорезамі-глубокорихлітелямі. Така обробка зпособствуєт очищенню грунту від бур'янів: нижній її шар не вивертається па поверхня, насіння бур'янів заглиблюється і поступово втрачає схожість. Ті, які на­ходятся на поверхневому шарі грунту, проростають і унічто­жаются під час культивації і прополок. Але постійно обра­бативать грунт плоскорізами не можна, оскільки вони не закладають гній і недостатньо розпушують верхній шар грунту. Доцільно відвальну оранку плугами чергувати з обробкою плоскорізами.



Під зябльовую оранку вносять органічні і мінераль­ниє добрива. Дози їх вказані при описі окремих культур.



Дуже важливий агротехнічний прийом - снігозатримання. Воно перешкоджає глибокому промерзанню грунту в зимовий період. Весной така грунт відтає швидше, що дозволяє, раніше приступати до весняних польових роботам. Крім того, накопичення на полях снігу дає можливість пізніше починати поливи, по суті, економиться один полив. Снігозатримання проводять з допомогою снегопахов.



Весняна обробка грунту. Весной, як тільки можна виїжджати в поле, необхідно провести боронування зябу - закриття вологи. Запізнювання з боронуванням всього на 3 дні веде до втрати вологи, рівної квітневої норми опадів. При своєчасному боронуванні втрати вологи від випару скорочуються в 6-7 разів. На полі, де не проведено боронування, утворюється товста кірка, яка відсисає вологу з шарів грунту, що пролягають нижче, і випарює її в повітря. При боронуванні, що запізнилося, кірка розламується, що погіршує подальші роботи на полях.



Боронування проводять зубовими боронами в два сліди. Це основний прийом передпосівної обробки грунту під ранні культури.



Першу культивацію проводять з метою спровокувати проростання бур'янів, другу

-

для знищення їх безпосередньо перед посівом або висадкою розсади.



Накочення грунту до посіву овочевих культур вирівнює і ущільнює грунт, улучшаєт рівномірність закладення насіння, сприяє підтягуванню до них вологи, що забезпечує більш дружне їх проростання. Посівні і посадочні машини по ширині захвату повинні відповідати культиваторам вживаним на передпосівній обробці грунту. Якщо посів або посадка проведені чотирирядною сівалкою, то і обробка міжрядь повинна проводитися чотирирядним культиватором. Якщо використовувалися шестирядні сівалки, то і культиватор має бути шестирядним. При недотриманні цього правила будуть підрізати рядки рослин. Салат

Є три різновиди салату - аркушевий, качановий, ромен. Салат - однорічна рослина з сімейства складноцвітих. Розвиток його починається із стадії розетки. В качанового салату вона розростається в качан. Характерною особливістю...

Дивіться також



Поради любителям

На 1 м2 висівають 20-30 г насіння гороху або 10-11 г квасолі. До повного вкорінення сходу грудоньки гороху рекомендується закрити газетами, оскільки насіння викльовують птиці. Біля укорінених рослин гороху забивають...
Агротехніка

Кабачки і патисони розміщують в сівозміні в одному поле з огірками. Обробка грунту і добрива такі ж, як і для огірків. Насіння перед посівом калібрує, прогріває і протравлює. Сіють при...

Агротехніка

Ревінь краще зростає на глибоких суглинках, вологих, багатих живильними речовинами грунтах. Для нього непридатні легкі піщані грунти і заливні заплави. На одному місці ревінь зазвичай вирощують 7-8 років. Ділянку вибирають...