Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

аміачної висадки вночі водою калія кислоти листя насіння перцю першого повітря поливають посівні розсаду розчином сірчанокислого селітри сходу температуру ящики


 

ГоловнаРослинництвоЗимові теплиці

Зимові теплиці


У зімнїх теплицях в грудні - січні розсаду вирощують з досвечиванієм і розставлянням. Розставляння - просторіше розміщення розсади - покращує умови освітленості. Для літньо-осіннього звороту розсаду вирощують при природному освітленні.



Використання додаткового освітлення розсади в зимові місяці на 15-20 днів прискорює здобуття першого урожаю і на 25-30% підвищує загальний урожай. Велике значення в зниженні собівартості виробництва розсади мають ефективні світильники.



Розсаду досвечивают люмінесцентними лампами типів, ксеноновими дуговими лампами. Лампи над молодою розсадою (до розставляння) поміщають грядою в два ряди при відстані між лампами 1 м на висоті 0,9 м. При розставлянні розсади відстань між рядами ламп збільшують до 1,6 м, в подовжньому напрямі - до 2 м і при висоті підвіски 1,3 м. Тривалість додаткового освітлення міняється в залежності від культури і фази розвитку рослин. Для розставляння можна іспользовать продезинфіковані посівні ящики (по 6-8 шт. розсади па ящик). Проміжки між горщиками засинають грунтовою сумішшю. При відборі розсада видаляє всі рослини з ознаками захворювань або біологічної неповноцінності.



Розсада огірків.

Огіркова розсада зазвичай вирощується без пікіровки, на розсаду використовує 2-3-річне насіння першого класу. Перед посівом їх прогрівають в термостаті протягом 3 діб. Перша доба витримує температуру 50-55°, другі 55-60° і треті 60-65°. Після прогрівання насіння розділяють на фракції, опускаючи в 3-5%-ний розчин куховарської солі або аміачної селітри. Для посіву використовують насіння, що осіло на дно, які потім ретельно промивають у воді, підсушують і протравлюють (6-8 г на 1 кг насіння). Висєївают насіння в горщики за 25-30 днів до посадки розсади на постійне місце.



Зимову розсаду корисно загартовувати. За даними Карагандинської сільськогосподарської дослідної станції, гарт розсади переменнимі температурами прискорює дозрівання на 7-10 днів, збільшує урожай ранніх огірків на 13%. Для цього набрякле насіння огірків після 24-годинного намочування 2-3 діб вдень витримують при кімнатній температурі (18-20°), вночі при 0-3°.



При появі третього аркуша листя розсади змикається і рослина самозатеняєтся. У це час горщики розсовують (расстанавлівают) на 15-20 см (65-70 шт./м2). При вирощуванні розсади температура повітря до сходу має бути 25-30°, після сходу в перших 4 діб 12°, надалі вночі 18°, вдень 25°. Вологість повітря 80-85%, грунти 70-80%. При досвечиванії розсаду поливають через день. Якщо розсада готова, а висадка затримується, потрібно застосувати метод консервації: максимально скоротити полив і понизити денну температуру до 14-16°, нічну до 7-8°.



За 10 днів до висадки розсаду підгодовують: на 10 л води 5 г сечовини, 20 - суперфосфату, 10 - сірчанокислого калія, 1 борної кислоти, 1 сірчанокислої міді, 0,5 г сірчанокислого березнем. Після підгодівлі її поливають чистою водою. При правильному приготуванні живильній суміші розсаду в період вирощування не підгодовують. Розсаду партенокарпічних сортів (Гібрид Зозуля, Гібрид Московський тепличний і ін.) не прищипують. Крапку зростання над другим аркушем прищипують лише сортам Клінського сортотіпа (Багатоплідний ВСХВ і ін.).



Що проростає насінню і сходу можуть шкодити подури (ногохвостаки) дрібні, близько 1,5-2 мм довжини, білуваті комахи. Грунти, що удосталь з'являються на поверхні, вони висмоктують сік з рослин. Для боротьби з ними усувають зайву вологість грунту, а при необхідності обробляють грунт і рослини 0,15-0,2%-ним карбофосом (1 л). Розсаду обстежують кожні 2-3 дні.



Для профілактики всю розсаду перед посадкою обробляють 0,1%-ним розчином фосфаміду (рогору). В день посадки або напередодні неї рясно поливають теплою водою. На посадку відбирають лише здорову розсаду. Стандартна розсада должна сформувати 3-5 листя, коренаста, з товстим стеблом, короткими міжвузлям. Забарвлення листя - інтенсивно-зелена. Вік розсади 20—-25 днів. Набирають її у ящики і самохідними шасі або електрокарами перевозять до місця посадки.



Розсада томатів, перцю і баклажанів.

Заздалегідь насіння калібрує в 3-5%-ном розчині куховарської солі або аміачної селітри. Відібрані поміщають в термостат і витримують три доби при температурі 50°. Після прогрівання їх поміщають в судину з 20%-ним розчином соляної кислоти на 25-30 мин. Потім ретельно промивають в проточній воді і замочують на 24 ч в розчині мікроелементів: на 1 л води - сірчанокислого марганцю, 15 г борної кислоти, 0,15 г сірчанокислої міді.



Насіння у посівні ящики (4-6 г/м2) висівають за 50-55 днів до висадки на постійне місце. Схема посіву 3х2 см, глибина закладення насіння 0,7-0,8 див. Ящики накривають папером, плівкою і зволожують слабким розчином марганцевокислого калія (0,3-0,4%). У міру підсихання грунти поливають теплою водою.



При появі дружного сходу розсаду досвечивают. У фазу першого справжнього аркуша сіянці пікірують в горщики розміром 7х7 і 8х8 див. При пікіровці прищипують крапку зростання кореня. До сходу температура в теплиці 20-25°, після сходу перші 4-5 днів 14-15°, надалі вночі 14-16°, вдень в похмуру погоду 17-19°, в сонячні дні 22-24°, температура грунту 18-20°. Відносна вологість повітря 60-70%.



Через 10 днів після пікіровки розсаду підгодовують: на 10 л води - 5 г аміачної селітри, 30 - суперфосфату, 10 - сірчанокислого калія. За 10 днів до висадки проводять другу підгодівлю: на 10 л води - 10 г аміачної селітри, 40 - суперфосфату, 15 - дсернокислого калія, 3 - сірчанокислого магнію, 1 - сірчанокислій міді, 0,5 - борної кислоти, 0,2 - сірчанокислого цинку, 1,5 г - сірчанокислого марганцю. Щоб уникнути захворювання чорною ніжкою розсаду перші 2-3 тижні поливають теплою (15-18°) водою при солнечной погоді, краще в першій половині дня. Під час відходу 1-2 рази спушують і підсипають грунтом на 1-2 см для утворення додаткового коріння.



Напередодні вибірки її поливають перманганатом калія (3 г на 10 л) від вірусних захворювань. Проти грибних захворювань обприскують 0,5-1%-ним розчином бордоськой рідини плі 0,1-0,2%-ним розчином мідного купоросу (1 л на 1,5 м3). Стандартна розсада до моменту висадки повинна сформувати 8-9 листя і першу квіткову кисть. Прийоми вирощування розсади перцю і баклажан схожі з вирощуванням розсади томатів. Перець і баклажани вимагають меншої площі живлення: 5х4 см - для перцю, 5х6 см - для баклажан. Розсаду раннього перцю вирощують в горщиках 6х6 см, баклажанів - 8x8 см



Розсада качанового салату.

Насіння висіває в посівні ящики по 3-4 г на 1 м2, отримуючи 3-3,5 тис. сіянців. Ящики накривають плівкою на 2-3 дні, аби швидше з'явилися результати. До сходу температуру підтримують біля 20°, потім знижують до 12°, аби сіянці сильно не витягувалися. У стадії сім'ядолею сіянці пікірують на постійне місце з площею живлення 15х20 см або 25х25 см залежно від сорту. З появою першого справжнього аркуша, температуру підвищують до 18°. У зимово-весняному звороті вік розсади 45-40 днів, в осінньо-зимовому 25-30 днів. Стандартна розсада повинна сформувати 4-5 листя завдовжки 10-12 див. Салат

Є три різновиди салату - аркушевий, качановий, ромен. Салат - однорічна рослина з сімейства складноцвітих. Розвиток його починається із стадії розетки. В качанового салату вона розростається в качан. Характерною особливістю...

Дивіться також



Поради любителям

На 1 м2 висівають 20-30 г насіння гороху або 10-11 г квасолі. До повного вкорінення сходу грудоньки гороху рекомендується закрити газетами, оскільки насіння викльовують птиці. Біля укорінених рослин гороху забивають...
Агротехніка

Кабачки і патисони розміщують в сівозміні в одному поле з огірками. Обробка грунту і добрива такі ж, як і для огірків. Насіння перед посівом калібрує, прогріває і протравлює. Сіють при...

Агротехніка

Ревінь краще зростає на глибоких суглинках, вологих, багатих живильними речовинами грунтах. Для нього непридатні легкі піщані грунти і заливні заплави. На одному місці ревінь зазвичай вирощують 7-8 років. Ділянку вибирають...