Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

вигляді вологи грунті каротину коренеплоди листя морква насіння опушене рослини світла серцевини стебло схід урожай форми


 

Морква


Морква по праву називають коморі вітамінів. Вона містить багато каротину (провітаміну А), вітаміни B1, В2, З, РР і В9, цукру, мінеральні солі, азотисті та інші корисні для організму людини речовини. Солей кобальту в моркві в 10 разів більше, ніж в м'ясі і молоці. Її призначають при порушенні обміну речовин і недокрів'ї. При вариві морква втрачає близько половини каротину, проте і у вареному вигляді вона володіє лікувальними властивостями.

В дослідах учбового господарства сільськогосподарського інституту Целіноградського проведених на лугово-каштанових грунтах, урожай коренеплодів сорту Шантене 2461 склав 726 ц/га.



Коренеплід моркві складається з червоно-помаранчевої кори і жовтою або жовто-помаранчевою серцевини. В кращих сортів моркви діаметр серцевини не превишает 40 відсотків товщини кореня.



Листя сложноперістиє. Квітконосне стебло опущене, до 1,5 м висоти. Суцвіття у вигляді парасольки. Запилення відбувається за допомогою вітру і комах.



Насіння дрібні (маса 1000 насіння 2-2,4 г), подовжений-овальної форми, покриті волосками. Мають щільну оболонку, містять багато ефірного масла і тому для набрякання вимагають значної кількості води. У польових умовах схід з'являється на 20-25 день.



Морква рослина холодостійка. Насіння її починають проростати при 4-6° тепло. Схід безболісно переносить заморожування до 3-4°. Дорослі рослини ще стійкіші до знижених температур, проте коренеплоди восени не витримують заморозків в грунті нижче 2°. Але до світла морква вимоглива, особливо в перший період розвитку. При недоліку світла рослини витягуються, знижують урожай і якість продукції. Це спостерігається при вирощуванні моркви в міжряддях плодоносного саду, при густих посівбі і при запізнюванні з проривкой і прополкою.



В морква глибоко проникаюча в грунт коренева система. Тому до вологи вона пред'являє помірні вимоги, хоча як недолік, так і надлишок вологи шкодять їй, при сухому грунті коренеплоди грубіють, набуваючи потворної форми а надлишкова вологість викликає їх захворювання. До повітряної засухи морква пристосована краще за інші коренеплоди. Цьому сприяють її розітнуті і опушене листя, а також опушене стебло.



Для морква необхідна легкі супіщані і суглинні незапливаючі грунти з високим вмістом гумусу і глибоким орним горизонтом. З елементів живлення вона більш всього потребує калія, але дуже чуйна і на внесення азоту.



Не можна удобрювати моркву свіжим гноєм, оскільки коренеплоди будуть потворними, розгалуженими, блідо-жовтого забарвлення і з поганими смаковими якостями.

Статті

Агротехніка

Їдальню буряк краще всього вирощувати після капусти, картоплі, огірків, томатів гороху. Зяб орють на глибину 30-32 див. При меншому орному горизонті застосовують грунтопоглиблювачі. Дає високі урожаї на землях, що добре...

Дивіться також



Сорт

Петровськая I (Вощанка). Коренеплід плоский, округло-плоский, з увігнутим донцем. М'якоть жовта, шкірка золотисто-жовта. Вегетаційний період 75—80 днів. Листя дрібні, розітнуті, різною мірою опушені, утворюють щільну притиснуту розетку, ясно-зелені.
Капуста

Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста. Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає...

Агротехніка

У сівозміні пастернак розміщують другою або третьою культурою після внесення гною. Кращі попередники - капуста, огірки, лук, картопля. Обробка грунту, добрива і поливи такі ж, як і при культурі моркви.