Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

вирощування вносять грунт землею коренеплоди культивацію насіння перегною посіву початку прибирання прибирають пучки редис рослин сіяти селітри солі суперфосфату сходу


 

Агротехніка


Культура редису у відкритому грунті.

При ранньовесняній культурі редису у відкритому грунті він залишає після себе грунт чистою від бур'янів і не дуже сильно її обідняє. Окремого поля в овочевій сівозміні під редис не відводять. Розміщують його на припарниковій ділянці на другий рік після внесення свіжого гною або по перегною. Можна вирощувати редис до посадки томатів або посіву огірків або повторною культурою після прибирання ранньої картоплі і листових овочів, а також як ущільнювач в міжряддях капусти, огірків і як маякова культура.

Хрестоцвітних культур як попередники слід уникати. На ділянці, де редис вирощують першийй культурою, навесні проводять ранньовесняне боронування, а перед посівом - культивацію на глибину 8-10 см з боронуванням і накоченням. Під культивацію вносять 1,5-2 ц суперфосфату, 1-1,5 ц аміачної селітри і 0,5 ц хлористого калія на 1 га. При вирощуванні як повторна культура під культивацію на глибину 10-15 см вносять 3-5 ц суперфосфату, 1-1,5 ц аміачної селітри і 1 ц хлористого калія на 1 га. Перед посівом грунт обов'язково накочують.



До посіву приступають в першій декаді травня, коли грунт на глибині закладення насіння прогріється до 5-6° тепла. При посіві в раніші терміни редис може піти в стрілку. Аби мати свіжий редис тривалий час, посів проводять в декілька термінів з інтервалом в 7-10 днів. Для пізньо-осінній вжитки редис сіють в початку серпня на ділянках, що вийшли з-під ранніх культур. Для цієї мети придатний сорт Дунганський 12/8. Для посіву використовують крупні відкалібровані насіння, протравлені ТМТД (8 г препарату на 1 кг насіння).



Спосіб посіву залежить від сорту редису. Пізньостиглі сорти - Дунганський 12/8, Корейський місцевий - краще сіяти однорядним способом з шириною міжрядь 45; скороспілі - Рожево-червоний з білим кінчиком - доцільно сіяти стрічковим способом з відстанями між строчками 15 см, між стрічками 45-50 див. Норма висіву насіння 15-25 кг/га, глибина закладення 3-4 див.



Відразу після появи сходу грунт боронують впоперек рядків навісними сітчастими або легкими боронами "зигзаг". Схід редису не проріджує, густину стояння рослин регулюють нормою висіву.



Редис сильно ушкоджується хрестоцвітними блішками. Особливо активні вони в суху жарку погоду і інколи за 2-3 дні можуть повністю знищити схід. Для боротьби з блішками посіви опилівают 2,5%-ним дустом вофатоксу (1-15 кг/га) або никодустом (5-6% нікотин-сульфату і 94-95% ізвесті-пушонки) 30-35 кг/га. Добрі результати дає обпилювання рослин тютюновим пилом.



У початку утворення коренеплоду редис підгодовують аміачною селітрою (1 ц/га) краще це робити перед поливом.



Соковиті ніжні коренеплоди редису можна отримати лише при достатній кількості вологи в грунту. Поливають 5-7 разів (по 200-250 м3 на 1 га), а в суху погоду - щонеділі у вечірні години (100-120 м3/га).



Прибирають вибірково, в декілька прийомів, починаючи з моменту, коли коренеплоди досягнуть мінімальних стандартних розмірів: 2 см і діаметрі в круглих сортів, 1,5 см - в овальних і подовжених. Напередодні прибирання рекомендується полив, це підвищує якість коренеплодів і полегшує прибирання. Рослини уручну висмикують і на землі, вибираючи коренеплоди, що добре сформувалися. Неприбраний вчасно редис швидко в'яне і стає непридатним для вжитку. Після прибирання його зв'язують в пучки, миють, укладають в ящики або корзини і негайно відправляють в торгівельну мережу.



Серпневі посіви прибирають перед настанням морозов, відразу ж видаляють листя з черешками до самої підстави. Зберігають коренеплоди в овочесховищах, перешарованими вологим піском або землею, при температурі 0-2° тепла.



Вирощування редису під синтетичними плівками.

Вирощування редису під плівковими укриттями (каркасами і тунелями) дозволяє на 14-17 днів прискорити вступ продукції в порівнянні з відкритим грунтом. Під посів необхідно вибрати захищену від вітрів ділянку з родючим і чистим від бур'янів грунтом.



Під зяб на 1 га вносять 50-70 т гною, що добре розклався, або перегною, 3-3,5 ц суперфосфату і 1 ц хлористого калія. Аміачну селітру (1,5-2 ц/га) вносять навесні при остаточній підготовці ділянки до посіву. Сіють редис під маркер, на відстані б-8 см ряд від ряду. Насіння засинає перегнійною землею шаром до 1 див. Плівкові укриття встановлюють відразу після посіву і знімають їх при встановленні теплої погоди.



Вирощування редису в тепліцах.

Редис вимогливий до світла і погано переносить високу температуру. Тому в теплицях при ранньому вирощуванні доцільно сіяти в початку березня, коли умови освітленості сприятливіші. Краще використовувати ранні скороспілі сорти. Редис також може бути ущільнювачем. Для редису використовують грунт, призначений під основні культури — огірки і томати. Ви-ггвлют насіння з міжряддями в 5 см, залишаючи рослини в ряду після проріджування на такій" же відстані. На 1 м2 4-6 г насіння. У теплиці температура до проростання насіння 20° для сходу, що з'явився, в перших 3-4 дні 6°, а потім в сонячну погоду 16-18° у похмуру 10-13°, 8-10°. До зав'язування коренеплодів проводять помірний полив а. під час їх формування поливають частішим і ряснішим. Редис потребує посиленій вентиляції теплиці. При витягуванні рослин їх підсипають землею якщо можливо, підгортають. Не прикрите землею подсемядольноє коліно коренеплоду не утворює. Підгодовують двічі: після появи східов(на 10 л води 15 г суперфосфату, 10 г калійної солі), і в період ліньки кореня (40 г аміачної селітри, 20 г суперфосфату, 15 г калійній солі на 10 л води).



Вирощування редису в парниках. У парники редис висівають, починаючи з березня і до кінця квітня. Використовують легку парникову землю, яку готують з 2 частин перегною і 1 частини дернової землі. Можна робити суміш перегною (2 час-, ті) і старою парникової землі (1 частина). На 1 м3 грунти додають 2-2,5 кг суперфосфату, 1-1,5 кг калійної солі і трохи піску. Для редису непридатна земля з-під хрестоцвітних, яка може бути заражена килою.



Насіння висівають парниковими сівалками з міжряддями 6 див. Сівалка забезпечує висів по одному сім'ю в лунку за схемою 6х6 див. Глибина закладення насіння 0, 5-1 див. На одну парникову раму потрібний 6-8 г насіння. Під рамою розміщується близько 450 рослин. Після посіву парник закривають рамами і матами. При лютих морозах мати укладають в два шаруючи, а зовнішні зторони парубня обкладають гноєм. Від посіву до появи першого сходу температура в парнику має бути 18-20°, від сходу до початку формування першого справжнього аркуша біля 6-8° тепла, з моменту формування першого сьогодення аркуша і до початку утворення коренеплоду 10-15°, а надалі до 15-18° вдень і 10-12° вночі.



У уникнення витягування рослин, особливо в перший період їх життя, необхідне ретельно стежити за чистотою стекол на рамах і забезпечувати хорошу вентиляцію парників. Якщо схід все ж витягувався, то в період "ліньки" кореня треба підсипати їх землею до семядольних листя, що сприяє освіті коренеплодів. До початку утворення коренеплоду редис поливають помірно, потім полив підсилюють. У холодний час воду підігрівають до 18-22°. Перезволоження при високій температурі і недостатньому провітрюванні парників викликає захворювання рослин чорною ніжкою, а недолік вологи - стрелкованіє коренеплоду. Коли температура зовнішнього воздуху досягне 10° тепло, рами з парників знімають.



Прибирають редис вибірково, в 3-4 прийоми. Перше прибирання - коли в 15-20% рослин коренеплоди досягнуть товщини 1,5 см і більше. Зібраний редис зв'язують в пучки. Вихід товарних коренеплодів 3-5 кг з однієї рами.



Для осіннього вжитку редис висівають на початку вересня, і він буває готовий до прибиранню в жовтні. При посіві в пізніші терміни ушкоджується морозом. По зовнішньому вигляду коренеплоди мають бути свіжими, цілими, без пошкоджень хворобами і шкідниками, незастрелковавшиміся, незапереннимі, без зовнішніх і внутрішніх дефектів. Пучковий редис повинен мати ціле, свіже і зелене листя, л обрезной— черешки іга бо,тчч 2 див. М'якоть коренеплоду щільна, соковита, без порожнеч. Діаметр коренеплоду, використовуваних відразу після прибирання, 1,5 см; що закладаються на зберігання - 3 див. Довжина коренеплодів з подовженою формою 6 див. Коренеплоди редису зв'язують в пучки по 10 шт. Пучки і обрізний редис упаковують в ящики. Свежій обрізний редис можна упаковувати в поліетиленові мішки. Тара для упаковки має бути бездоганно чистою і абсолютно сухою. Кавуни

Батьківщина кавуна - пустелі Калахарі і Набіб в Африці. Харчову цінність кавуна складає цукор 5-10%, а також вітаміни А, В, З пектинові речовини, мінеральні солі. Плоди кавунів використовують в свіжому...

Дивіться також



Сорт

Розрізняють цукрові сорти квасолі, в кото-рих немає .пергаментного шаруючи. напівцукрові, з наявністю в .бобах волокнистих ниток. лущильні, в яких розвинений пергаментний шар. Грібовськая 92 (Широкостручковая 92). Селекції б. Трібовськой овочевої...
Насінництво

Для здобуття чистосортного насіння ріпчастого лука на ділянці потрібно вирощувати лише один сорт. З урожаю лука-ріпки на насіння відбирають здорові типові формою і забарвленню цибулини (лук-матку, маточники), масою близько 100...

Сорт

Бельвільський. Іноземного походження. Среднеустойчив до зимових морозів і раннім весняним заморожуванням. Листья ясно-зелені, великі, м'ясисті, черешки товсті, середньою довжини. Слабокислий, урожайний. Широколистий. Виведений Донецькою сільськогосподарською дослідною станцією. Відноситься до вигляду...