Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

відкритий вирощують внести грунт коренеплодів культивацію маточників насіння оберігання період полив посадки початку проводити проводять редису розчином семенников суперфосфату цвітіння


 

Насінництво


Насіння редису вирощують двома способами: посівом насіння на постійне місце у відкритий грунт або з попереднім вирощуванням маточників в захищеному грунті і пересадкою - їх в відкритий грунт. Ефективний пересадковий спосіб, що дозволяє проводити ретельний відбір коренеплодів по основних сортових ознаках - забарвленні, формі розміру. Насіння для продовольчих посівів можна отримувати безпересадочним способом.

Пересадкова культура на насіння. Маточники в парниках вирощують так само, як і продовольчий редис. На 1 га висадок потрібний 180-200 парникових рам, посів в які проводять: ранніх сортів за 30-35 днів до висадки, пізніх за 50-55 днів. В насінних коренеплодів залишають 1-2 центральних листочка, останні зрізають до черешків (4-5 см). Корінець теж підрізують, проставляя його довжиною 3-4 див. Оценку маточників можна проводити шляхом занурення їх відразу ж після прибирання у воду. Коренеплоди з щільною м'якоттю опускаються на дно судини - їх використовують для посадки, в'ялі спливають - їх вибраковують.



Маточники висаджують в кінці квітня - початку травня в день вибірки їх з парників. Якщо посадка затягується, редис в тарі (у 1-2 шаруючи) слідує помістити в холодний підвал або овочесховище, але не більш ніж на 6-7 днів. Для оберігання маточників від подвяданія і підвищень приживаності їх умочують в розчин глини з коров'яком, куди додають вофатокс (200 г на відро) для оберігання семенников від пошкодження капустяною мухою.



Ділянка готують восени. Під оранку Зябльовую бажано внести на гектар 20-30 т перегною, а за відсутності - обов'язково 2-3 ц суперфосфату, 1 ц хлористого калія. Якщо це не зроблено, треба внести органо-минеральную суміш до лунок при посадці. Весной під культивацію вносять 1,5-2 ц аміачнийй селітри і 2-2,5 ц суперфосфату на 1 га.



Висадку маточників редису роблять в щілині так само, як і моркві. Площа живлення 70х25 - 30 див. Після посадки обов'язковий полив. Найгостріше семенникі редису потребують полив в період проростання, цвітіння і на початку наливання насіння.



Коли маточники приживуться і у них почне відростати листя, проводять першу міжрядну культивацію з одночасною підгодівлею рослин аміачною селітрою (1-1,5 ц/га). Надалі обробки повторюють після кожного поливу або рясного дощу. Перед бутонізацією семенникі підгодовують суперфосфатом (1,5-2 ц/га).



Семенникам редису в період відростання сильно шкодять хрестоцвітні блішки, проти яких рослини опилівают дустом вофатоксу (15 кг/га), никодустом (40-50 кг/га) або кремнефторістим натрієм (10-15 кг/га). Велику шкоду заподіює капустяна тля. Для боротьби з нею проводять обпилювання семенников до цвітіння вофатоксом (10-15 кг/га), оприськивание0,2%-ним розчином анабазінсульфата з додаванням 0,4% господарського мила, 0,2%-ним розчином карбофосу або трихлорметафосу, 0,1%-ним розчином фосфаміду (витрата робочого розчину 400-450 л/га). В період цвітіння обробляти семенникі отрутохімікатами не можна, оскільки можна отруїти обпилюючих комах. Для кращого запилення на насінну ділянку необхідно вивозити бджіл.



Плоди редису не розтріскуються, тому прибирають їх в один прийом у фазі восковий стиглості насіння серпами, сінокосарками з валкообразователем, лафетними жниварками. У зрізаних рослинах насіння дозріває. Обмолочують їх комбайном з підбирачем або на молотарках з числом зворотів барабана 400-500 в хвилину. Невеликі партії семенников можна обмолочувати на цементованому або такому, що добре укотив земляному струму колесами тракторів. Очищають насіння спочатку на віялках-сортуваннях, потім на сортуванню". Щупле насіння і дрібне сміття можна відокремити на пневматичній колонці.


Цибуля

Батьківщиною цибулі є Середня Азія, і в культурі він відомий з прадавніх часів. Лук містить до 18% сухої речовини, до 12% цукру, близько 2% білка 0,4-0,5% жиру, вітаміни Е, З,...

Дивіться також



Сорт

Розрізняють цукрові сорти квасолі, в кото-рих немає .пергаментного шаруючи. напівцукрові, з наявністю в .бобах волокнистих ниток. лущильні, в яких розвинений пергаментний шар. Грібовськая 92 (Широкостручковая 92). Селекції б. Трібовськой овочевої...
Насінництво

Для здобуття чистосортного насіння ріпчастого лука на ділянці потрібно вирощувати лише один сорт. З урожаю лука-ріпки на насіння відбирають здорові типові формою і забарвленню цибулини (лук-матку, маточники), масою близько 100...

Агротехніка

Ревінь краще зростає на глибоких суглинках, вологих, багатих живильними речовинами грунтах. Для нього непридатні легкі піщані грунти і заливні заплави. На одному місці ревінь зазвичай вирощують 7-8 років. Ділянку вибирають...