Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

буряк грунту займає коренеплід коренеплодів листя насіння погано рослина склад столовий тепло урожай


 

ГоловнаСтолові коренеплодиСтоловоя буряк

Столовоя буряк


Родоначальницею столового буряка є дика, така, що походить з країн Середземномор'я. Цим пояснюється висока солестійкість культури. По поширенню і господарському значенню столовий буряк займає одне з перших місць серед коренеплодів. У живильному відношенні столовий буряк поступається лише морквою. Вона багата вуглеводами, мінеральними солями, вітамінами С, A, B1, В2 РР і Р. Наїболєє коштовні, коренеплоди, м'якоть яких забарвлена в червоно-фіолетовий колір. Сік столового буряка покращує склад крові, стимулює діяльність шлунково-кишкового тракту і печінки.



Буряк займає близько 5% посівної площі овочів. При правильній агротехніці вона дає високі урожаї.



Їдальня буряк - дворічна рослина із земейства маревних. Коренева система потужна стержневий корінь проникає на глибину 2,7 м, а бічні корінці - до 2 м. Листя черешкове, широке), трикутні або довгасті, з хвилястими краями. Залежно від сорти забарвлення листя може бути зеленим з фіолетовим відтінком різною міри. Коренеплід варіює від плоскої до подовжений-конічної форми.


Насінні втечі, що утворюються на другий рік, потужні, при зрошуванні досягають висоти 1, 5 м. Квітки в суцвітті розташовані близько один до одного; околоплодникі, зростаючись, утворюють супліддя, звані клубочками. У кожному клубочку знаходиться 3-5 насіння. Воронежською дослідною станцією з сорту Бордо 237 виділена односім'яна форма. Впровадження її у виробництво дозволяє відмовитися від дорогого проріджування сходу.



З групи коренеплодів буряк найбільш теплолюбива культура. Насіння її починає проростати при 6-8° тепло, а оптимальна температура для їх проростання 11° тепло. Схід ушкоджується при мінуз 2-3°, проте дорослі рослини легко переносять короткочасні заморожування 3-4°.



Буряк - рослина довгого дня. Недостатнє сонячне освітлення не лише знижує урожай, але і погіршує хімічний склад коренеплодів. Вирощування її в міжряддях дорослих плодових насаджень не дає добрих результатів. При проростанні насіння, що має щільну оболонку, а також в період інтенсивного наростання коренеплодів буряк вимагає високої вологості грунту (60-75% від повної польовій вологоємкості). Але вона дуже погано переносить надлишок вологи, якщо він супроводиться слабкою аерацією. Краще всього вона зростає на рихлих грунтах супіщаного або суглинного механічного складу, з потужним орним горизонтом і нейтральною або слаболужною реакцією (рН б-7). На кислих грунтах коренеплід розвивається погано. Столовий буряк витягує з грунту багато живильних речовин, тому значно підвищує урожай при внесенні добрив.

Статті

Редька

Редька культивується з прадавніх часів. Містить солі калія, кальцію, заліза магнію, сприяючі поліпшенню обміну речовин в організмі, вітамін С, а також ефірні масла і глюкозиди, що надають їй специфічному смаку...

Дивіться також



Поради любителям

У цьому розділі розглянуті такі питання як розвиток малорасспространнених овочевих культур, як їх правильно вирощувати що? як? где?
Боротьба з хворобами

Фузаріоз. Грибкове захворювання сильно приголомшує кавуни і дині. Зараження відбувається через грунт і насіння. В уражених рослин відмирають корінці, в'яне схід. В дорослих рослин листя втрачає тургор, колір їх стає...

Сорти

В залежності від гостроти смаку, пов'язаної з вмістом ефірних масел, сорти цибулі ділять на три групи - гострі, напівгострі і солодкі. Гострі сорти більше містять сухої речовини, цукру і ефірного...