Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

води калія листя марганцевокислого плями розчином рослини хворобами


 

ГоловнаТоматиБоротьба з хворобами

Боротьба з хворобами


Томати приголомшуються різними хворобами і шкідниками, які знижують урожай, також погіршують смакові і товарні якості плодів, - частіше всього стріком, вершинною гнилизною, фітофторою. У захищеному грунті, крім того, шкодять південні фітофтороз бура плямистість, мозаїка; у теплицях і парниках - оранжерейна (персикова) і пасльонова тля, белокрилка.

Стрік. Вірусне захворювання. На стеблах і черешках листя з'являються переривисті коричневі смуги, на листі - неправильної форми плями, а на плодах - незграбні блискучі плями. Рослини стають крихкими, легко ламаються уражене листя висихає. Плоди покриваються тріщинами. Хвороба сильно распространяєтся при зниженій температурі і підвищеній вологості повітря.



Заходи боротьби:

посилене калійне живлення в перший період після посадки розсада, посадка неперерісшої розсади в раніші терміни, обробка насіння в течія 5-10 мін розчином марганцевокислого калія (3 г на 10 л води). На невеликих площах одиничні хворі рослини видаляють, а. ті, що залишилися поливають 3-4 рази міцнішим розчином марганцевокислого калія (5 г на 10 л води) через кожних 5-7 днів.



Агротехніка

Їдальню буряк краще всього вирощувати після капусти, картоплі, огірків, томатів гороху. Зяб орють на глибину 30-32 див. При меншому орному горизонті застосовують грунтопоглиблювачі. Дає високі урожаї на землях, що добре...

Дивіться також



Сорт

Петровськая I (Вощанка). Коренеплід плоский, округло-плоский, з увігнутим донцем. М'якоть жовта, шкірка золотисто-жовта. Вегетаційний період 75—80 днів. Листя дрібні, розітнуті, різною мірою опушені, утворюють щільну притиснуту розетку, ясно-зелені.
Капуста

Капустяна група овочів об'єднує капусту белокочанную, червонокачанну, савойську брюссельську, кольорову, брокколі, кольрабі, аркушеву, пекінську, китайську. Вирощується також кормова і декоративна капуста. Найбільш поширена белокочанная капуста. У північних зонах вона займає...

Агротехніка

У сівозміні пастернак розміщують другою або третьою культурою після внесення гною. Кращі попередники - капуста, огірки, лук, картопля. Обробка грунту, добрива і поливи такі ж, як і при культурі моркви.