Боротьба з шкідниками Вершинна гнилизна.
Захворювання зустрічається часто, особливо при високій температурі і сухості грунту, частіше на унавоженних грядах, де дуже різкі коливання вологості грунту. На вершині плоду з'являється те, що сухе, буре втиснуло пляма з різко обкресленими краями. Збільшуючись, воно захоплює плід до половини. Уражені плоди обпадають. Хвороба виявляється лише на зелених плодах частіше за пориажаєт плоди мірних 2-3 кистей, що завдає великого збитку ранньому урожаю плоди рано дозрівають, але є нетоварними.
Заходи боротьби:
протравлення насіння препаратом ТМТД, обприскування висадженої в грунт розсади через кожних 8-10 днів 1%-ной бордоськой рідиною хороший догляд за рослинами, у тому числі правильний режим зрошування. Після освіти на першій кисті плодів пошкодження величиною з волоський горіх поливати потрібно регулярно, аби вологість грунту була не нижча 60-70%.
Фітофтора.
Хвороба викликається грибком і приголомшує листя, стебла і плоди. На томати фітофтора переходить з картоплі, де вона з'являється раніше. Місця поразки покриваються крупними бурими розпливчатими плямами. Хвороба швидко поширюється в сиру теплу погоду. Заражені плоди на вигляд здаються здоровими, але в лежанні загнивають.
Для боротьби з фітофторою плоди обприскують 1%-ной бордоськой рідиною, або 1,5%-ной суспензією ТМТД, або 0,7%-ної суспензією каптана через 7-10 днів.
Південний фітофтороз.
Грибне захворювання, на вигляд нагадує чорну ніжку. Уражене місце стоншується, на стеблі утворюється перетяжка, хворі рослини гинуть. Захворювання поширюється і на плоди, вони починають гнити на нижніх кистях. Сильніше приголомшуються рослини на грунтах, багатих органічними речовинами. При появі ознак хвороби рослини обприскують 0,25%-ним розчином мідного купоросу або 0,5%-ной бордоськой рідиною.
Бура плямистість.
Грибне захворювання, приголомшує листя і ранні плоди. На листі з верхнього боку з'являються ясно-зелені плями, а пізніше з ніжней сторони жовті плями, одночасно на них утворюється темно-бурий наліт, а на плодах - опуклі тверді оливкові плями з темним нальотом. Уражені рослини усихають на 1-1,5 місяця раніше, ніж неуражені.
При появі хвороби слід обприскувати рослини 0,5%-нрй суспензією (3-4 рази через 10 днів).
Мозаїка.
Інфекційне захворювання, викликається вірусом звичайної тютюнової мозаїки. Листя уражених рослин набуває спочатку крапки, потім різкої мозаїчність. Заражені рослини погано квітнуть, при цьому і бутони підсихають. Плоди формуються дрібними, в невеликій кількості. Для запобігання захворювання при догляді за рослинами спочатку всі операції проводять на здорових рослинах, потім на хворих. При пасинкуванні руки і садовий інструменти дезинфікують у розчині марганцевокислого калія. Добрі результати дає обприскування мозаїчних рослин 10%-ним розчином молока з інтервалом в .10 днів.
Оранжерейна (персикова), пасльонова тля.
Тля заселяє втечі, листя, квітки і стебла рослини викликає скручування листя, затримує зростання рослин і знижує урожай. Тля - переносник вірусних захворювань. Для боротьби з нею застосовують 0,2%-ний розчин нікотин-сульфату с додаванням 0,1-0,2%-ного карбофосу, 0,2%-ного фосфаміду або сайфосу.
Белокрилка.
В теплицях розвивається круглий рік, дає до 10-15 поколінь. Харчується соком рослин. Поверхня аркуша покривається чорним нальотом сажі, що призводить до зниження фотосинтезу і урожаю. Для боротьби з нею в період рослини двічі обприскують 0,15%-ним хлорофосфором. Насінництво
Насіння редису вирощують двома способами: посівом насіння на постійне місце у відкритий грунт або з попереднім вирощуванням маточників в захищеному грунті і пересадкою - їх в відкритий грунт. Ефективний пересадковий...
Дивіться також
Сорти
Муромський 36 . Старовинний російський сорт, виведений в Муромському районі Володимирської області. Батоги тонкі, короткі 50-70 см, слабогіллясті; облиствені. Листя дрібне, яскраво-зелене. Зав'язь овальна, густоопушенная Шип чорний. Зеленець короткояйцевідной, майже... | Боротьба з шкідниками
Боротьба з шкідниками Баштанна тля. Зимує у фазі личинок і німф на бур'янах. Поселяється на листі, молодих втечах, зав'язях і висмоктує сік. Пошкоджене листя і втечі припиняються в зростанні, скручуються... |
Зимові теплиці
У зімнїх теплицях в грудні - січні розсаду вирощують з досвечиванієм і розставлянням. Розставляння - просторіше розміщення розсади - покращує умови освітленості. Для літньо-осіннього звороту розсаду вирощують при природному освітленні....
|