Сорти
Сорти томатів в залежності від довжини вегетаційного періоду діляться на скороспілі (від сходу до першого збору плодів 100-115 днів), среднеспелиє (115-120 днів) і пізньостиглі (125-130 днів).
По характеру куща сорту ділять на тих, що гілкуються, детермінанти і штамбовиє. Сорти, що гілкуються, утворюють бічні втечі-пасинки з пазух всього листя головного стебла. На пасинках першого порядку утворюються пасинки другого порядку, на них третього і так далі Вони квітнуть і дають плоди до глибокої осені. Сорти, що гілкуються, поширені на півдні. Сорти детермінантів - карликові що самоогранічивающие зростання. Пасинки у них утворюються лише на нижній частині головного стебла і швидко припиняють галуження, тому ці сорти зазвичай не потребують пасинкування. Плодоносіння огранічено 2-3 першими соцветіямі. До детермінантом відносяться Колгоспний 34, Талаліхин 186, Перемога 165 Чудовий 176. Штамбовиє сорту, так само як і детермінанти, образуют пасинки лише першого і другого порядків. Стебло у них вертикальне і не потребує підв'язки і пасинкування. Висажівают їх густіше, ніж інші сорти.
Колгоспний 34.
Виведений на Кримській дослідній станції. Кущ 1 детермінант напівстоячий, середній потужності, висотой до 70 див. Листя велике, сильно розітнуті, темно-зелені. Плоди великі, 80-100 г, плоско-округлі, гладкі інтенсивно червоні, м'ясисті, солодкі з приємною кислотою. По смакових якостям це кращий сорт. Від сходу до першого збору плодів в місцевих умовах 100-110 днів. Обладаєт дружною віддачею урожаю на початку плодоносіння. Урожайность висока.
Талаліхин
186. Виведений Білоруським научно-ісследовательським інститутом плодівництва, овочівництва і картофельоводства. Кущ напівстоячий середній потужності, слабообліственний. Листя сильно-розітнуте, вузьке, темно-зелене. Плоди великі, 85-116 г округло-плоскі, в плодоніжки злегка ребристі, червоні, смакові якості хороші. Від появи сходу до першого збору проходіт сто - сто двадцать днів. Сорт високоурожайний, з дружним дозріванням плодів.
Чудовий 176.
Отриманий Білоруським научно-ісследовательським інститутом плодівництва, овочівництва і картофельоводства. Кущ середньої потужності среднеобліственний. Листя темно-зелене. Кисть проста з 4-6 плодами, перша кисть закладається над 7-8 аркушем. Плоди округлі гладкі червоні, 85-95 р. Дозрівають на 85-100 день від появленія сходу. Високоврожайний. Смакові якості високі. Придатний для вирощування в парниках.
Сибірський скороспілий.
Виведений на Західно-сибірській овочевій дослідній станції. Кущ детермінант, висота главного стебла 50-54 см, средневетвістий сильнообліственний. Листя велике, слаборассеченниє, гладкі, темно-зелені. Плоди плоско-округлі, гладкі, червоні, 60-100 р. Смакові якості хороші. У плодоносіння вступає на 83 день. Отлічаєтся дружним дозріванням плодів.
Вільшанка місцева.
Местний сорт Семипалатинської області. Кущ нештамбовий високий, потужний, средневетвістий, среднеобліственний. Довжина головного стебла 90-120 див. Листя велике, слаборассеченниє, зелені. Плоди плоськоокруглиє, гладкі, малинового кольору великі, 115-120 р. Смакові якості високі. Середній урожай - 367 ц/га.
Перемога 165.
Виведений Білоруським науково-дослідним інститутом плодівництва, овочівництва і картофельоводства. Кущ невеликий. Плоди великі, 95 г, гладкі, такі, що не розтріскуються, червоні, доброго смаку. Від сходу до дозрівання перших плодів 97-119 днів. Врожайність високая. Плоди добре дозрівають в лежанні.
Тамбовський урожайний 340.
Виведений в Плодоовочевому інстітуте імені Мічуріна. Кущ детермінант, среднеобліственний. Плоди плоско-округлі червоно-помаранчеві, крупниє, 80-100 р. Сорт високоврожайний.
Біле наливання 241.
Виведений ТСХА. Кущ детермінант слабоветвістий среднеоблітвенний. Плоди округлі і округло-плоский, злегка ребристі, червоні великі, 80-120 г середніх смакових якостей. Салатний. Урожайний з дружним плодоносінням.
Новинка Придністров'я.
Виведений МолдНІЇОЗіО. Кущ звичайний. Плоди дрібні циліндрові, гладкі, мясистиє, червоні, з великим вмістом сухих речовин. Вкусовиє якості високі. Сорт високоврожайний, транспортабельний призначений для цельноплодного консервації. Придатний для механізованої прибирання.
Гібрид Ревермун 1.
Сорт голландської селекції, виведений для зимових теплиць. Кущ високорослий. У плодоносіння вступаєт на 125-130 день. Урожай в зимово-весняному звороті 10-13 кг/м2. Стійкий до бурої плямистості.
Прибутковий.
Виведений в Білоруському НДІ плодівництва овочівництва і картоплярства. Відрізняється дружним дозріванням плодів. Сорт ранньостиглий. Вегетационный період 100-103 дня.
Рослина звичайне, детермінант, среднеобліственноє, заввишки 13-34 див. Кисть проста компактна, з 4 і більш плодами. Плоди округло-плоскі, такі, що вирівнюються, червоні і оранжево-червоні, насінних камер 4-12. Маса плоду 83-93 р. Смакові якості свіжих плодів високі. Міститься сухої речовини 5%, Цукрів 2,1%, аскорбіновою кислоти 20,1 мг%, кислотність 0,5%. Поради любителям
Для вигнали зеленого пера потрібно використовувати Лук-выборок. Садять мостовим способом. Ha 1 м2 Витрачають 10-12 кг вибірка Під час тієї, що вигнала лук 1-2 рази підгодовують аміачною селітрою (30-40 г...
Дивіться також
Листові овочі
З листових овочів для півночі республіки найбільше значення мають кріп і шпинат, салат. Виняткова скороспілість і холодостійкість цих культур дозволяють отримувати урожай з відкритого грунту вже ранньою навесні. Листові овочі... | Зимові теплиці
У основну заправку тепличного грунту під огірки вносять 20-30 кг на 1 м2 напівперепрілого гною. Після розкидання гною грунт грунт перепахують, фрезерують і беруть на аналіз. Згідно агрохімічному аналізу під... |
Сельдеріє
Дворічна рослина сімейства зонтичних. Розрізняють три різновиди селери: кореневий, черешковий (салатний) і аркушевий (сривной). Виробниче значення має кореневу селеру, в якої в перший рік утворюється листова розетка і коренеплід, а...
|