Хмельницьке садове товариство Росток
 





Облако тегов

витрачають водою довше землю калія насипають неросимий нього огірки одну парниках парубням плодоносіння поливають раму розсаду рослини селітри утворення хлористого


 

ГоловнаОгіркиВирощування в парниках

Вирощування в парниках



При вирощуванні в парниках за допомогою розсади огірки можна мати на початок травня. Для культури в парниках використовують сорт Неросимий 40, урожайний стійкий до грибних хвороб.



Розсаду огірків в парники можна висаджувати в два терміни: першою культурою на початку квітня в середні парники (30-35 денну розсаду, вирощену в теплицях), другий - після прибирання листових овочів і вибірки розсада ранньої капусти і томатів (20-25 денну розсаду, вирощену в теплих парниках).



При вирощуванні огірків першою культурою парники набивають гарячим гноєм владнуючи посередині котловану поглиблення шириною 25-30 см і завглибшки 15 см, куди насипають дернову землю або суміш дернової землі і перегною (2:1) з додаванням 30 г аміачної селітри, 15 г суперфосфату і 15 г хлористого калія на одну раму. На останній площі парника на гній насипають стару парникову землю шаром 8-10 див. Після вибірки розсади ранньої капусти і томатів в середині парника знов роблять поглиблення 20-25 см зрушуючи землю до парубням, насипають в нього свіжий грунт - краще дернову землю з добавкою мінеральних добрив.



У дерновій землі роблять поперечні нонавки і в кожну з них висаджують по два рослини, а всього під раму по 6-8 рослин длінноплетістих сортів (Неросимий 40) або по 8-10 короткоплетістих (Вязниковський 3.7). Розсаду садять похило, горщиками до середини парника засипаючи стебло до сім'ядолею (така посадка сприяє розвитку додаткових коріння із стебла), поливають теплою водою і закривають парникові рами матами на один-два дні.



Уподовж парубней можна висівати або висаджувати культури-ущільнювачі: в північного парубня - лук на перо, в південного - редис, салат. Температуру повітря в парниках підтримують в сонячні дні 25-30°, в похмурих 20-223; вночі до плодоносіння 16-18°, під час плодоносіння біля 18-20°. Провітрюють парники помірно, особливо спочатку, підводячи рами на 4-5 см із завітреного боку, а до щілин привалюють мати, що скачали. Поливають через 3-4 дні водою, підігрітою до 18-25°. На початку цвітіння поливи припиняють: підсушування грунту підсилює утворення жіночих квіток і улучшаетїх запліднення. Під час плодоносіння поливи мають бути рясними і частими.



Слабким рослинам роблять "припарку": після попереднього підсушування в сонячний день добре поливають і щільно вкривають рамами. Приблизно через 1,5 ч, коли температура підвищиться до 35° і рослин злегка подвянут, парники обережно провітрюють. Припарка підсилює наростання листя і нових батогів.



Кожні 8-10 днів рослини підгодовують: до цвітіння - органічними добривами (що перебродили і відповідно розбавленими водою, коров'яком, гнойовою рідотою або пташиним послідом), а в період плодоносіння - мінеральними (на 10 л води 20 г аміачної селітри, 50 г суперфосфату і 20 г хлористого калія). На одну раму - відро розчину. Після підгодівлю огірки поливають чистою водою, аби змити з них розчин добрив.



Після утворення 3-5 листя рослини прищипують, що прискорює утворення бічних втеч і жіночих квіток. Потім бічні побіжи розкладають до парубням пришпилюють і присипають землею. У цих місцях утворюється коріння, що покращує живлення рослин.



Рано навесні краще обпилювати квітки уручну. Для цього зривають чоловічу квітку, обривають у нього віночок і обпилюють два-три жіночі квітки, акуратно торкаючись пильовиками до рилець.



У парниках на технічному обігріві застосовують підгодівлю вуглекислотою рано вранці і пополудні: у добу на одну раму витрачають 2-3 р.



Збирають огірки регулярно, а в період масового плодоносіння щодня. Часті збори прискорюють наростання подальших плодів. Зеленці краще відрізувати ножем разом з плодоніжкою, тоді вони довше зберігаються.



Свіжі огірки довго не зберігаються. Навіть при низькій температурі плоди швидко витрачають цукру на дихання, нагромаджують кислоту і утворюють клітковину, що погіршує їх смакові якості. З сортів, що районують, краще за всіх зберігається Неросимий 40.



У охолоджених сховищах при температурі від 0 до 19 тепла, і відносною вологості повітря 95% огірків можна зберегти до тижня і довше. Агротехніка

Хороші попередники для часнику - картопля, капуста огірки, після яких грунт залишається рихлою і чистою від бур'янів. Розміщувати його краще всього в одному полі е цибулею. Обробка грунти і добрива...

Дивіться також



Поради любителям

На сім'ю в п'ять-шість чоловік досить мати 1-2 м2 щавлю і три-чотири кущі хріну. Насіння щавлю висівають 3- і 5-рядковими стрічками. відстань між стрічками 50 см, між строчками - 15...
Насінництво

На 1 га залишають на зберігання 60-65 тис. коренеплодів. Підготовка грунту, посадка семенников і догляд за ними такі ж як для моркви і петрушки. Насіння ви­зревают нерівномірно і легко обсипаються...

Безрассадная культура

Безрассаднин спосіб вирощування капусти більш рентабельний, чим розсадний. Порівняльне вивчення обох способів показало, що при безрассадном (капуста сорту Слава грібовськая 231) врожайність підвищилася на 17%, а собівартість продукції знизилася на...